Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

gabin(a)

Moc moc milý film, který mě totálně dojal, když jsem si uvědomila, že takhle absolutně nezkažení lidi jako Adam už snad ani nejsou, že každý člověk musí být aspoň trošku sobecký, aby s ním ostatní nevydrbali. Pěkný střet minulosti a přítomnosti, obojí samozřejmě trochu zkreslené. 60. léta nebyla tak čestná a současnost není zase tak šílená, lidi řeší pořád stejné základní problémy už od pravěku. Trošku mi to připomnělo francouzské Návštěvníky, kdy Godfroy se svou šlechtickou ctí v současnosti také dost naráží. Jinak opět vynikající Christopher Walken, škoda, že je v TOP jen 10 míst, kdyby bylo 20, určitě tam bude. Na to, co obvykle hraje, je jeho staromódní gentleman asi nejnormálnější rolí:-) Brendan Fraser je odzbrojující vždy a všude. ()

pakobylka

Veselé, vkusné, jen snad až nadmíru idylické vyprávění o poznávání světa v pětatřiceti letech - ale vzhledem k tomu, že se jedná o romantickou komedii, nemůžu mít přehnané nároky … ;-) … 3,5* ()

Juto

Film je stelesnenie toho, čo Hollywood robí lepšie ako ktokoľvek iný. Bizarné komédie na, ktorých sa divák dobre zasmeje. 7/10 ()

c.tucker

Zábavná komedie s celkem dobrým a neotřelým nápadem. Walkem a Spacek v roli rodičů jsou bomba. Alicia Silverstone je velmi rostomilá a Brendan Fraser v roli "neposkvrněného" mladíka senzační. Takže suma sumarum pozoruhodné. ()

campix

Líbila se mi premisa téhoe romantické komedie a z ní i situace vyplívající. První polovina je opravdu hezky vykreslena. Život rodiny v protiatomovém krytu je popsán hodně do detailů a tam si všechni zúčastnění dost vyhráli. Bohužel s přesunem na povrch a vybubláním romantické linie všechno jde k šípku. Ačkoliv je to příjemná podívaná, tak celkově je to hodně sterilní, kdy od první minuty víte, jak všechno bude probíhat a tohle já si ne vždycky dokážu užít. ()

charge

Velice hloupá komedie s typickými znaky "Made in USA", pásová výroba jak přes kopírák, něco jako Tarzan akorát s jiným pozadím, nedotčený a inteligentní klučina, který vyleze z úkrytu do civilizace se zabouchne do čarokrásné dívčiny, jak to asi může dopadnout? ()

otík

Podařená komedie, která v celkovém vyznění je spíše průměrná, ale především úvodní pasáž a veškeré scény s Walkenem a Spacekovou jsou přímo úžasné. Zbytek s Fraserem je takový průměr, který ne že by byl nezajímavý, ale rozhodně to není nic výtečného. Přesto všechno hodnotím celkově film jako velmi povedenou komedii. Hudba: Steve Dorff ()

URBAN

Opravdu Milá komedie. Herce si při sledování tohoto filmu zamilujete. Příběh je nápaditý a nemá takřka žádnou chybu, stejně specifický humor pro tento film. ( 20.8.17/MAC ) ()

sator

Stran dokonale vybaveného krytu chyběl jeden malý kousek který by vše změnil "tranzistorák" :-)Jinak pro mě béčko... ()

Doudis19

Vzpomínky na dobu půjčoven DVD 😊. Výborný příběh spolu s humorem nabušeným scénářem, umožňuje Brendanu Fraserovi opět potvrzovat, jak velký komediální potenciál vlastní. Jedna z nejoriginálnějších romantických komediích vůbec. ()

Yesqward

Zaujímavá komédia, dá sa pri nej pobaviť. Hviezda za Brendana, tri hviezdy za vtipné hlášky typu: "Vy ste kto?" "Ja som otec" "Klaňajte sa! Otec prehovoril!" 80% ()

karlik4801

Krásná komedie o bláznivém otci, který se snaží uchránit svojí těhotnou manželku. A jak to může vypadat když jejich syn po 35. letech vyleze ven do současnosti. Chce potkat životní lásku a nemá ani páru jak se má zachovat. Skvělý Brendan Fraser, tohle mi prostě dělá úsměv na tváři a pomalu slzy v očích. Vím že si tuhle komedii pustím až mi bude nejhůř, protože mi pomůže se vyrovnat s problémem a rozesměje mě. Děkuju moc, že něco takového vzniklo! ()

Tomasso001

Komedie s oroginálním námětem výborný Christopher Walken, role vědce jsou na něj jak dělané a Brendan Fraser, který snad nepřekonatelně umí zahrát ňoumy:-) Příjemný, vtipný film ()

LadyDevil

Zvláštní nápad, jak natočit film - o klukovi, co zamrznul v určtiý době a pak se musí smiřovat s okolním světem, co je x let napřed...je krásně ukázaný, jak je nezkaženej a čistej, pro okolí působící skoro jako mentálně na jiný úrovni. I když je do toho zamotaná "náhodná" láska, není to až tak kýčovitě, takže to skousávám. Navíc se mi líbí proměna cukrárny a lidi, co jí potom už v pozměněný podobě obývají:-D Konec je taky hezky udělanej, takže dávám pěkný tři hvězdičky, pohodovej filmeček..:-) ()