Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

Dinsberg

Hugh Wilson po Policejní akademii znovu dokazuje, že komedie jsou jeho doménou i osobní slabostí. Fantastický námět trochu sráží jeho uvěřitelnost (35 let s rodičema 24/7 je na mašli). Ale celkově paráda. ()

curfew77

V tomhle případě se nedejte zmást bláznivě působícím námětem, protože Brendan Fraser a především Alicia Silverstone dokázali film nádherně rozzářit... takže na podivnou sci-fi zápletku vlastně zapomenete a nakonec vám to bude připadat jako takový americký Návrat idiota :) Taky si možná (stejně jako já) opět jednou budete klást otázku, na čem se to vlastně zasekla kariéra Alicie Silverstone? Ta holka má nádherný kukuč, skvělé boky a fantastické nohy, ale kromě toho, jsem o tom přesvědčen, umí i hrát! Stačí si jen vzpomenout, jak zamlada s Liv Tyler dopomohla rolí ve dvou videoklipech k nečekané reinkarnaci rockové kapely Aerosmith kamarádčina tatínka Stevena... Co se týče Frasera, ten si v podstatě úplně stejnou roli zopakoval o rok později ve Smlouvě s ďáblem. Ovšem při vší úctě k němu, i tam si film ukradla pro sebe hlavně jeho krásná partnerka, tedy Liz Hurley. Ale zpět k Blast From The Past: nestává se často, aby mě jen tak mile překvapil pár let starý a dřív neviděný film v pondělí večer v televizi. Díky bohu za to, že se něco takového ještě pořád občas přihodí :) 75 % ()

pekas

Dle mého velice povedená romantická komedie. Brendan je můj oblíbenec dlouho, Alicia je kus a Walken je coby paranoidní vědec velice vtipný. Dávám plný kotel.99% ()

rob_troy

Atomová válka přežitá v atomovém krytu, kde se mladý Brendan Fraser od svého otce naučí vše, co bude v životě potřebovat a později se vydává do světa po ničivé válce, která bohužel byla trochu jinak, než si celou dobu Christopher Walkem myslel. Brendan Fraser je světaznalý, nebo lépe řečeno ,,krytuznalý´´ díky svému otci a je připravený poprat se s tím, co je tam nahoře. ()

borohub

Docela příjemný rodinný film s originální námětem. Zpracování není vůbec špatné, herecké obsazení taky slušné, sem tam se tam objevil nějaký fór. Dobrá oddechovka. 70% ()

PlayEasy

Příjemná, zábavná a velmi originální komedie. A to že Freasera v lásce nemáme, tak tady se nám dost zamlouval. Jedna z mála romantických komedií, která má vyváženou komediální linií a romantickou linií, a i když taková komedie nemůže komerčně uspět, my si jí velice vážíme. 75% ()

JosefTomas

Velmi milá komedie, která náležitě využívá Čechovovu zbraň ve velmi vtipné expozici, aby ji následně v druhém aktu přetvořila v jednu z nejlépe humorných situací všech dob. Brendan Fraser se všude tváří sice děsně mimo (chvílemi jak psychouš), ale bavil mě, stejně jako rodiče ve skvělém podání Sissy Spacek a ještě snad lepšího Christophera Walkena, kteří svým osobitým herectvím posouvají celou komedii na další úroveň. Možná mi vadí trošku jednotvárnost Alicii Silverstone, jejíž charakter vyvolené mi přišel hned od začátku jednoznačný a hlavně lajdácky vhozený do děje (čekal bych, že vyvolená představuje kytku v kupě hnoje a ne kytku, kolem které není nic), ale to jsou jen detaily u klenotu, který sice není kdo ví jak sofistikovaný, ani se nejedná o důležitý gamechanger na poli kinematografi, ale je příjemný a zábavně návykový. A to není vůbec málo. ()

PlysovyMacko

Milá komédia s originálnym námetom o mladom mužovi, ktorý strávil celý život v podzemnom kryte a objavuje svet. Brendan sa na rolu výborne hodí svojím naivným nevinným kukučom. Myslím, že sa z nápadu dalo vytrieskať viac humoru. ()

Lewaso

Fantazie. Ta scéna božského Frasera vystupujícího z hlubin mi pěkně zatřepala bránicí. Od té doby se zamýšlím nad otázkou vzniku různých náboženství... ()