Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

ZnalecH

Kdyby jste mi i po tom, co jsem si přečetl obsah řekli, že to je hodně dobrá komedie a že se budu smát většinu filmu, tak bych vám nevěřil. Ale bylo tomu tak. K tomu velice originální námět a herecké výkony. ()

markotter

Miloučký Brendan a rozkošná Alice (a ulítlý Christopher) v pitomince s velmi originálním nápadem, která rychle uběhla a měl jsem po ní docela dobrý pocit, že nakonec všechno dobře dopadlo. ()

Likan7

Moje totální guilty pleasure. Příjemný humor, skvělej Fraser, který kluka, co všechno miluje a všemu se diví, hraje dokonale, a božsky kouzelná Alicia Silverstone. Vtip je nenucený, délka tak akorát a celý je to takový elegantní. I díky skvělýmu scénáři. Takový romantický komedie se dnes už netočí a je to obrovská škoda, tohle je klasika, která ani po 21 letech nezestárla ani o sekundu. Brilantní. ()

kukkik

Z těch nádherných dob, kdy i "hloupá" komedie měla promyšlenější scénář, než mnohá dnešní dramata a Brendan Fraser válel. 4/5 ()

gemi

Příjemná komedie, ve které z hlediska vtipnosti naprosto exceluje Joey Slotnick, který hraje dějově nepodstatnou vedlejší postavu vůdce sekty. Motiv je originální a místy umí být až dojemný (taneční scéna v klubu). Člověk se ale nesmí zamýšlet nad celou logi(sti)kou akce "zůstaneme 35 let v bunkru a nebudeme mít žádný radiopřijímač, vysílačku, dokonce ani periskop", protože tím by si to pokazil. (Druhé zhlédnutí, první 21. 2. 2009) ()

diabolique

Syn prehovoril!:" Ak tam hra Christopher Walken, tak to nemoze byt blbost, nie?...a viete co? - nie je! Vyborna komedia s excelentnym obsadenim. Brendan ako mladik z "minulosti" je absolutne presvedcivy a Aliciu tu fakt zeriem:) No a tatko Walken?...kto iny by to zahral lepsie? Myslim, ze scenarista by si zasluzil premie za to, ze sem-tam sa najdu aj komedie, ktore su vtipne aj bez fekalnych a sexualnych podtextov.... a nedotykajte sa mojho vytahu!" ()

Dantte..

Přijemná romantická komedie na kterou se dá dívat i v pravidelných intervalech, které nám servírují veřejnoprávní televize. Prostě něco jako Pretty Woman - neokouká se to a příjemně pobaví. 70 % ()

Godhaj

Vtipný příběh, svižené tempo, převážně inteligentní vtipy a sympatičtí hlavní postavy dělají z tohoto filmu vynikající odpočinkový zážitek. Brandon Fraser se na svou roli opravdu hodí, takže mu zcela věříte jeho chování z 60. let. Tento film mohu jen doporučit. ()

lakiboy

Bombový film. :) Dej začína hneď od začiatku, nechýba trošku napätia, ale naozaj, iba trošku, aby to tej príjemnej atmosfére neublížilo. Nevyhlo sa to kúskom absurdity, ale to už vychádzalo aj zo scenára. A tá piata hviezdička je za ten tanec na retro diskotéke. To bol frajer! :) ()

dogma97

Příležitostně (s odstupem několika let) se znovu podívám na film, u něhož je moje hodnocení výrazně nižší než to celkové - abych se přesvědčil, že poprvé nešlo jen o nepříznivou konstalaci či nepozornost. Nešlo. ()

TommyDiamond

Brandan Fraser a Christopher Walken v naivní komedii, která umí pobavit. Tento skvělý film jsem viděl hned několikrát a nikdy mě nezklamal a neztratil lesk. Jasné čtyři hvězdy ()

Megynka

Moc pěkná komedie, která vám tak trošku přiblíží, jak moc se svět dokáže za pár let změnit. Až je z toho člověku vlastně docela smutno ... ()

Scraffy

Zaujímavý nápad na film. Obsadenie je super a celkovo je napísaný dobre. Ale neviem sa zbaviť dojmu, že je až moc obyčajný. ()

Ex_Machina

"Dobrými spôsobmi ukážeme ľuďom, že k nim máme úctu." Brendan má dobré spôsoby, pretože nieje poškvrnený dnešnou dobou, verí v čestnosť, slušnosť, ale hlavne v lásku. Bodaj by aj nie, keď 35 rokov žil mimo spoločnosť z dôvodu obáv jeho rodiny z nukleárnej vojny. Všetky tieto vlastnosti robia z neho mimoriadne žiadaného muža v mimoriadne zaujímavej komédii, ktorá nás záverom donúti sa zamyslieť nad ľudskyým šťastím. ()

wege

Zůstalo mi ten film dlouho skrytý, ani v televizi či v programu jsem ho nezahlédl. Pěkné téma, pěkné herecké výkony, trochu slabší konec, mohl být i klidně jiný a bylo by to silnější. Nevím, jestli jsem někdy viděl Brendana v lepší roli. Alicii určitě ne, pro ni vrchol kariéry, což je trochu smutné. Nicméně i po více jak dvaceti letech má ten film co nabídnout. ()

Shitonit

Ve svý době jsem to moc nepobíral. Tak jsem na to vlítnul po mnoha letech znova, a přirovnal bych to k prima vyzrálý buchtičce :-)  Pohodička. Prostě film k pomilování. ()

scarlock

Studená válka, atomové kryty a širší časová linka. To mám rád. Skvělý Brandan Fraser a až poetická dějová linka. Slaďárna bez patosu, která vlastně není ani tolik sladká. Co navíc, je vtipná! Jsem rád, že jsem viděl. ()