Už siedmy mesiac trvá krutá vojna vo východoázijskom Shadaloo City. Psychopatický diktátor generál M. Bison (Raul Julia) okrem svetovládnych ambícií s obľubou láme nepohodlným ľuďom väz. Veliteľ miestnych jednotiek Zjednotených národov plukovník William F. Guile (Jean-Claude Van Damme) má len sedemdesiatdva hodín na to, aby sa pokúsil o nemožné: infiltrovať shadalooské podsvetie, preniknúť do tajnej Bisonovej pevnosti, odkiaľ chce ovládnuť svet, zlikvidovať patologického tyrana v jeho pevnosti a oslobodiť desiatky rukojemníkov, čím ušetrí nerozhodným Zjednoteným národom mnoho starostí a nezanedbateľných dvadsať miliárd dolárov výkupného. V jeho úsilí mu pomáhajú Ken Masters (Damian Chapa), Ryu Hoshi (Byron Mann) a snaživá novinárka Chun-Li Zangová (Ming Na), poháňaná túžbou po pomste a snahou získať od Guilea exkluzívne interview. Kým Bison sníva o svojom megameste Bisonopolis a vo svojom genetickom laboratóriu pretvára bezmocného zajatca na vražedné monštrum, na bojových člnoch sa k jeho ochrannému mínovému poľu rúti na všetko odhodlaná jednotka, na čele s plukovníkom Guileom... (TV Markíza)

Stíba

Já myslim že ta kritika je tu trochu přehnaná. Má to jistý šmrnc a byť je to v mnoha ohledech hloupý, přijde mi že celkem účelně a úmyslně a ta občasná sebeparodizace tomu taky jen svědčí. Po právu do jistý míry kult svojí doby, vždyť co my jsme se toho na konzolích i počítači nahráli... ()

Lord Fuck

tak ale u tohohle filmu ste to dost přehnali!! Van Damme je tam skvělej, a příběh je taky good (i když s tou hrou toho zas tak moc společnýho nemá-ale to by jinak asi nebylo o ničem) ()

Candyman odpad!

Tak tohle je fakt shit. Van Damme, do čeho si to zase vlítnul! Ale aspoň sem se u toho trochu zasmál (třeba u Van Dammova monologu před vojáky, kteří tam "údajně" byli v nějaké válce). A jak se do toho mohl taky přisrat Wes Studi, kterého mám tak rád? Někdy fakt hercům přeskočí. Spíše se to mělo jmenovat "SHIT FIGHTER" ()

dessa

Další důkaz toho, že převést počítačovou hru na plátno je zkrátka téměř nemožné, a to můžete mít i královský rozpočet a několik "hvězd" k tomu... Je to nevděčné, pařany téhle kdysi pecky film jenom naštve a lidem, co to nehráli, to nic neřekne... Ztráta času pro obě skupiny... ()

degster

Ale niekoľko (i nedotiahnutých) džoukov sa podarilo, napríklad ten s japonským vojakmi, sledujúcimi fight sumistu Hondu na modeli mestečka za zvukov z Godzilly. ()

Likan7 odpad!

Celý den přemýšlím a snažím se přijít na jedinou věc, díky které bych filmu nedal odpad, jenže to prostě nejde. Šílenej, na drogách se nudící Van Damme. Neuvěřitelně špatný a přehrávající Raul Julia, absence nějakýho souboje, kde by mohl Van Damme něco předvést, trapný kulisy (ty molitany, do kterých Jean-Claude padá vidí fakt každý), blbej scénář a po hříchu nevyužitý pozadí Kylie Minogue. Jako malej jsem to měl celkem rád, ale je to prostě šílenost.. ()

Acrobat odpad!

Vzdy ostane cudny pocit, preco ten posledny boj musi byt najhorsi. Takto v ohavne vyzerajucom prostredi s este horsimi hercami sa odohrava bezducha prezentacia s urcitostou najhorsich satirickych kreacii. Stracam zmysel pre tento druh zabavy a nerozumiem pocinom francuzskeho slachtica. Ak si teda vies predstavit hrozu a des je to pre vas. (Videne 30.10.2019, filmplus archiv) ()

Kingjiri

Fakt přiblblý béčko, ve kterym nedává moc smyslu příběh ani chování postav. Jasně, tohle je u akčních béček vcelku normální stav, ale tady to zamrzí už jenom proto, že scénárista (i režisér) napsal hned několik kultovních bijáků. S akcí se docela šetří a víc se rozjede až v závěru. Efekty, kulisy nebo kostýmy často nestály za nic. Supervoják nebo co to mělo vylézt z inkubátoru vypadal hodně směšně. Docela by mě zajímalo, jestli byl patriotickej podtext včetně Van Dammový kérky americký vlajky myšlenej vážně nebo s nadsázkou. Dost se obávám, že se jedná o první případ. Chvíli jsem přemýšlel o druhý slabší hvězdě za pár hlášek a obstojný bitky. Jenže když jsem si uvědomil, že mě představa nějaký další projekce tak trochu děsí, bude lepší zustat u jedný silný hvězdy. ()

Nix

Tenhle film nemá s hrou nic společný, krom jediné věci a to postav. Jinak je to bohužel jen typická Van Dammovka, kde ale ani těch soubojů tolik není, dycky jsem si tenhle film představoval trochu jinak. Ale z nostalgie ten odpad nedám. ()

playboy_05

Tenhle film sem viděl za mlada ještě na HBO snad dvacetkrat a silene sem ho zral...neskutecna sranda, akce a zabava. Ano, filmarsky je to hrozna beckova picovina, ale me to proste bavi i ted, po letech...tady to vysoke hodnoceni z nostalgie vazne necham, jako poctu filmu na kterem jsem defakto vyrostl a ktery ze me udelal velkeho fanouska akcnaku. ()

Clark_Kent

Tak tahle filmová adaptace na počítačovou hru celkem dobrá oddychovka. Pěkné spestření je Kylie Minogue mimochodem Van Damme ji naučil pár dobrých cviků za své krásné pozadí. Musím dodat, že Raul Julia zde drží hodně film nad vodou. To, že to hrál ve svý smutný a poslední fázi svého života, tak zde jako generál Bison exceluje naprosto fantasticky. ()

TommyDiamond

Jako malí kluci jsem chodili s kapsami napěchovanými pětikačkami do nejbližšího obchodního centra, kde měli velký automat a my na něm hráli Street Fightera. Proto je tento film doslova mojí srdeční záložitostí. Líbí se mi rozložení postav ve filmu, kde každá postava ze hry našla uplatnění a perfektně zapadla do příběhu. U mě je to jasných pět hvězd. ()

papadoce odpad!

Jedno z najhorších ak nie vôbec najhoršie spracovanie počítačovej hry ever. Ak odmyslím tento fakt, tak sa jedná o jeden z najhorších, najlacnejších a najsprostejších akčných filmov všetkých čias. Ak odmyslím úplne všetko, tak len skonštatujem, že je to bohapustá prasprostá pičovina, ktorá dosiahla také dno, že ani moja erekcia z krásnej Ming v odeve na zbláznenie to nedotiahla ku hviezde. Dno. Absolútne. A možno ešte nižší level ako dno. Brutal. ()