Karate Tiger I. - Neustúpiť, nevzdať sa

• Slovensko Karate Tiger (viac)

Sign

no ja hlavne nechapu lidi co pisi zhe je to blbost pac s porovnanim s jinymy filmy tohodle charakteru to ma naprosto jiny dej vsude to bylo jen o tom jak hlavnimu hrdinovi co nic neumel zabili,zmrzacili zmlatili blizkou osobu bo ho samotneho pokorili a on se sel trenovat aby se pomstil tady je to vsak jinak!!! ano take mu hnusny hjzl vyborny zaporak van dam zranil otce a ho samotneho malem zmrzacil ale tento film neni o prime pomste je to jen a clovekovi co byl naprosto oddany bojovemu umeni a uznaval bruce leeho kteremu chtel jit ve stopach cely film dostaval nakladacky a proto chtel neco umet a nakonci dostal prilezitost mimochodem ti co rikaji zhe tento klucina je mldy chlapecek blbecek tak se chytnete za hlavu ja sam delam dlouho bojove umeni ale napr kliky na dvou prstech a jedne ruce a este k tomu uplne dolu a na horu nebo dalsi uzasne cviky na silu si teda zkuste samy vy frajeri a navic van dam zde byl naprosto mlady zdyt mel neco po 20 letech a to same ten mladoch mozna par let byl rozdil coz je nic moc ja tento film plne hodnotim byl hodne povedeny... Hold on to the vision in your eyes... ()

Jaxx84

Ano, strávil jsem u toho pár hodin svého dětství. Donutilo mě to ze sebou něco dělat, jít si zaběhat nebo zacvičit. Potupa a ponížení, které zažil hlavní hrdina a jež ho donutili ze sebou makat, byla inspirující....takže i přesto že dnes už to nestačí na kvalitu bojových filmů, tak ocením osobní vztah ke snímku na 4 **** ()

Henry Morgan

Velký trik pro všechny americké školáky. jelikož hlavním tahounem filmu je přerod Jasona otluka v Jasona, který nakope prdel i Van Dammeovi. Zajimavé.Tématicky pro děti. Přitom to bylo až od 12. Uvědomujete si tam tu schizofrenii a halucinogenní bludy, vlivem silného traumatu? Zajímavé ()

Armin82

Nostalgická vzpomínka,kterou jsem viděl odhadem tak 20x a stejně se pokaždý zasměju a pobavim :) Super hlášky v podobě českýho dabingu,dobrej černošskej kamarád i hlavní představitel,super hudba,slušná choreografie soubojů(hlavně na začátku v podání Van Damma a když pomůže Jason otcovi)a v neposlední řadě výbornej Van Damme v roli záporáka,která mu sedla :)Jako mínusy bych považoval poměrně dost chyb,které jsem zde i uvedl,plno nelogických návazností,shodou okolností závěrečný souboj mezi Jasonem a belgičanem (je chvílema dost vidět,jak ho Van Damme šetří)a odfláknuté hledání představitele Bruce Leeho...Asie je dost velká na to,aby našli někoho podobnějšího :) Nebudu radši uvádět kolik hvězdiček dávám z nostalgie,ale končím na 60% ()

Ceberus

Van Dammeho entré do světa filmového boje, který nastartoval období dalších bojovek (Krvavý sport, Kickboxer a další). Vizuální podoba hlavního hrdiny navíc nemá daleko od La Russa z Karate Kid, takže co by se mohlo zkazit? Mno... spíš se nic neudělalo, nic nového film nepřináší, v té době totiž přicházel na svět také čtvrtý Rocky, který shodou okolností taky napráskal Rusákovi (holt tehdejší móda, dnes se s oblibou bojuje proti arabským teroristům). "Vysoká kvalita" snímku šla také poznat z výuky Bruce Leeho, kde šel mikrofon štábu nepřehlédnutelně vidět po několik vteřin - a to nejsem žádný fajnšmekr hledající chyby ve filmu přetáčením snímek po snímku. Ovšem pokud jste skalní přívrženci osmdesátkových bojovek, pak tohle dílo pro vás bude mít nepochybně cenu nejméně čtyř hvězd. ()

Jan.S.Harold

Velmi roztomilé, dialogy... vlastně asi nejsou... ale je fakt, že van Damme je jako záporňák nejlepčí, škoda, že jich nedělal víc než těch idealistických gay klaďáků... Zábavné je to velmi, ale ve srovnání s jinými podobnými béčky je to přecijen slabší kousek... Dvě červený pěticípý hvězdičky pro Žánklóda aka Ivan, the Russian! ()

danny_21

Tak tohle tohle byl první film na videu, který jsem kdy viděl. Tenkrát jsem z něj byl vyřízenej a van Damme byl pro mě šílenej hajzl. Po opakovaných shlédnutích a zkouknutích konkurence, jde hodnocení dolů. Příběh si na nic složitého nehraje, přesně v 80. desátkových kolejích, duch Bruce Leeho fyzicky úplně mimo senseiovi vizáže, ale stejně to tenkrát mělo šťávu, těžko se může člověk zlobit, účel to slnilo. bitky byly slušný, hrdina sympaťák, záporák rusky ( jak jinak ) vyvedenej - Škoda, že série Karate Tiger ( distributorem vytvořené uměle ) šla níž a níž, jedničce dávám s dávkou nostalgie 60 % ()

LabySo69

To je tak stupidní, až to bolí. Opravdu geniální dílo, herectvím počínaje, filmařinou jako takovou konče. Ale tolik smíchu člověk nezažije ani u komedie a proto musim hodnotit kladně, ačkoliv je to strašlivej odpad. ()

SFalconJ

Dodnes jsem byl touto filmovou řadou naprosto nepoznamenán. Po dlouhé době jsem viděl fakt kvalitní osmdesátkové béčko, které mi po dlouhé době stojí za komentář. Musím se přiznat, že jsem především ze začátku filmu byl naprosto nadšený - má zkrátka všechno, co jsem čekal a první scénky s tlouštíkem Scottem mě upřímně rozesmály. V druhé části film trochu ztrácí dech, trénování s Brucem Lee, který se tomu opravdovému podle mne podobá asi jako dítě adoptivním rodičům (i když Tai Chung Kim byl dablér Bruce Lee v několika filmech). Právě za tuto část jsem dvě hvězdy ubral. Jenže Jean-Claude van Damme byl opravdu skvělý záporák, i když snad za celý film řekl tři slova a závěrečné souboje byly natolik výborné a tak moc mě nadchly, že jsem se rozhodl dát přeci jen čtyři hvězdy. Přeci jen i ta spousta chyb tomu dává ten béčkový punc a má to své kouzlo. Jen váhám, jestli se dívat na další díly, abych si nepokazil dojem z toho prvního. ()

Claude Speed

Těžká hodina, drama, utrpení, přičemž nemluvím o dění filmu, ale o mých pocitech během sledování téhle patetické sračky. Nevzhledná a vyloženě zpackaná patlanice Karate Kida , Mistra kickboxu a Cockyho . Jako když se svině spáří s mezkem a do počtu se přidá fretka. K Leemu se nemá ani smysl vyjadřovat... Když ujíždím na někom takovém, určitě začnu dělat zrovna karate... a Žán Klód Vandal tomu opravdu nepomohl. A dalších sedm dílů? To fakt raději ne, díky moc. ()

Luxocculta

Kdo tenhle film neviděl tak třicetkrát v devadesátkách, bude těžko schopen vnímat jeho kouzlo, které dnes už z větší části ztratilo svoji sílu. Tenkrát nám spolu s věkem bránilo vidět hloupost dialogů, mikrofon, který byl na scéně minimálně dvakrát delší dobu, než Jean-Claude, a špatné herecké výkony snad úplně všech. Přesto je to film, který nádherně reprezentuje tu krásnou dobu osmdesátých a devadesátých let, kdy jsme měli pro podobné naivní akční eposy slabost, která se některých, včetně mě, drží dodnes. ()

Likan7

Hloupý, většinou trapný film s Van Dammem na začátku a na konci. Kdyby ho bylo víc, bylo by to hned lepší. To mezi tím můžete přeskočit, to je naprosto nudná omáčka, která nikomu nechutná. Na celé téhle části je nejlepší zvuk, když někoho byť jen cvrnknete. Prostě klasická osmdesátka, ale tohle nebaví, jen nudí. ()

Nix

Klasika mého dětství. U tohohle filmu jsem se učil různé bojové kreace, vždy jsem chtěl navštívit hrob Bruce Leeho a taky jsem chtěl, aby mne učil. Je to klasicky příběhově špatný martial arts, ale kde jinde uvidíte zlého Van Damma, který se houpe na lanech v jeho pověstném roštěpu. Mám pro tento film opravdu slabost a proto musím ohodnotit velice kladně. ()

john.h

Tak tenhle film jsem doslova žral jako malé dítě. Kazetu z videopůjčovny, kterou jsem musel druhý den vrátit, jsem si přehrál během dne asi osmkrát za sebou, přitom jsem film pustil vždy znova potom, co se objevily závěrečné titulky. Teď po opravdu mnoha letech (když nepočítám zkouknutí scének z filmu na youtube) jsem si film pustil znovu a opravdu jsem se bál toho, jak na mě teď zapůsobí. Světe div se, ale film ani po těch letech neztratil kouzlo a opravdu jsem se u něj bavil. Navíc jsem tam objevil jednu věc, kterou jsem někdy na začátku devadesátých let nemohl ocenit. Tou věcí je atmosféra amerických osmdesátých let, která číší doslova z každého záběru. U mě má tento naivní karate filmek status kultovní. Vadila mi na něm jediná věc a tou byl herecký "výkon" kapitána seattleských karatistů, který by se hodil spíš do nějaké dost špatné grotesky ze třicátých let. Jinak všechno ostatní absolutní bomba. Doporučuju tento filmek všem milovníkům béčkových karate filmů. Rozhodně nezklame. ()

wito

priznam sa, ze som ranne filmy so jean claudeom sledoval celkom rad. stal sa pre mna vzorom hrdinu, bojovnika, ktoreho sme sa ako chlapci snazili napodobnovat. ()