Kickboxer

• Československo Kickboxer (viac)

Odvaha a odhodlanie neskúseného Američana postaviť sa proti brutálnej sile a zákerným úderom thajského šampióna v kickboxe a pomstiť svojho brata.
Američan Kurt Sloane sa rozhodne, že vyzve na súboj thajského majstra kickboxu Tong Poa a porazí ho. Má na to dôvod - chce sa mu pomstiť za to, že pred časom v ringu celkom bezdôvodne a zákerne zmrzačil jeho brata, sebavedomého amerického šampióna Erica. Hoci sa Kurt venuje bojovým umeniam, je mu jasné, že proti brutálnemu súperovi, ktorého podporuje mafiánsky boss Freddy Li, nemá takmer žiadnu šancu. Nemieni sa však vopred vzdať, práve naopak. V thajských školách bojových umení sa mu však vysmejú. Vďaka pomoci amerického černocha Winstona Taylora, ktorý už roky žije v Thajsku, sa dostane do džungle, kde žije starý slávny majster bojových umení Xian Chow. Ten po krátkom váhaní súhlasí, že Kurta na boj pripraví a hneď začne s tvrdým výcvikom. Jeho súčasťou nie je len posilňovanie a tréning bojových techník, rýchlosti a postrehu, ale aj meditácia a cesta k pochopeniu duchovnej podstaty boja. Po troch mesiacoch je Kurt pripravený vstúpiť do ringu. Tong Po je však ochotný použiť pre víťazstvo každú podlosť, ktorá mu len zíde na um a neštíti sa oslabiť Kurtovo sústredenie útokom na jeho najbližších ešte pred turnajom. (TV JOJ)

K.e.a.n.e.80

Film, který zásadním způsobem ovlivnil generaci mladých bojovníků. Samozřejmě Van Damme je karatˇák a v konfrontaci s bojovníky z K-1, nebo dokonce MMA by ho kdokoli ze špičky přizabil tak po deseti vteřinách, ale na snímek se prostě a jednoduše krásně dívá, v jeho podání to jde jakoby samo. Už samotnej fakt, že byl vzorem pro takového fightera jakým je Mirco cro cop napovídá, že byl mezi ( filmovýma !) mlátičkama jednoznačně nejoblíbenější a nejlepší a za to má můj respekt :) 4*. ()

minet

Citová záležitost. Každý jsme si nalezli za ten čas nějaký filmek, který nemá zrovna plné hodnocení a my za něj umřeme ( no teda doufám že jen teoreticky). Van Damme hraje v hromadě filmů, ale jen tehle je úplná klasa a to nejen kvůli finálnímu fightu. Je to sympaťák, kterému držíme víc, než jen pěsti a bojuje proti nádherně podanému záporňákovi. To je přece parádní schéma. Láska, víra, odvaha, podrazy, čest - kolik jiných věcí byste v e filmu chtěli? Je tu vše. P.S. neokopávejte sloupy bez dřívějších příprav - fakt to bolí:-) ()

kazatelSVK

Film ktorý mi ukázal krásu tohto brutálne tvrdého bojového športu(mnohí si tu pletú bojové umenia a športy)a vďaka tomu som sa mu v 16 rokoch začal naplno venovať(a venujem sa mu dodnes):-).PS:kto si neskúsil kopnúť do betónového stĺpa alebo stromu ako keby tento film ani nevidel:-)). ()

heroin88

Totálna klasika pre každého ,kto mal možnosť vyrastať v 90. tych rokoch pri videu. Tong Po naháňa strach aj dnes. Posledný boj je chronicky známy pre každého kto má rad martial arts filmy:) ()

MasterLee

Opravdu nemůžu jinak než 5* film který vůbec nenudí a navíc scéna kdy Van Damme je se svím mistrem Xianem v jednom baru a hrdina si zatrsá a porve se stala legendární :) ()

Profík

Béčko nejbéčkovatější, ale akční scény jsou víc než fajn a proti Van Dammeovi stojí jeho druhý nejlopší záporák po Yeungovi. 75%. ()

neo101

Další Van Dammův skvělý film. Spousta otoček, bezva trénink, ruce ve skle a Tong Po který necítí bolest a okopává sloup :) Patří ke klasice žánru a mezi top 5 JCVD. ()

radek.896

Dalo by se o tom říct ,,béčko'', ale to nejde, je pro mě nej film, kde hrál J-C Van Damme. Vůbec není na škodu říct, že se stal postupem let tzv. kultovním filmem. Rád bych dal 4*, ale to bych musel být mnohem méně náročnějším divákem... ()

Marshall007

Naprosto typická "mlátička" z osmdesátých let, která mě ovšem pohltila už v časech, kdy jsem ještě chodil na první stupeň základní školy. Ano, nejde zde o nic jinýho, jen o čistou bezduchou akci a opravdu za tím nehledejte žádný hlubší význam, ale jak už jsem řekl, tento film je moje srdcovka. Stačí jednoduše hodit nohy na stůl a úžívat si nádherné Thajsko a ladné pohyby Van Damma :-)) - 8/10. ()

frajeris30

Sice starší, ale velmi povedený snímek, kde v hlavní roli JC van Damme ukáže čeho je schopen. Už dříve se mi tento film líbil a klidně se na něj podívám znova, neboť má v sobě nádech určité sebeúcty a pokory. ()

jerzy1976

Pro mě společně s Double Impact nejlepší film s van Dammem a Jean byl v top formě. Klasická zápletka s pomstou, scénami výcviku a závěrečným soubojem, hučící video Panasonic, mooockrát ohraná VHSka, to jsou mé vzpomínky na počátek 90. let... Záporák Tong Po, který okopával sloup v šatně, mě opakovaně děsil ve snech...:-) Závěrečný souboj "po starém thajském způsobu" se střepy, to byl úžasný zážitek u TV. Kdyby někdo uspořádal anketu o "turnajový karate film století", byl by pro mě Kickboxer jasným kandidátem do TOP 3! ()

danny79

Ve sve době to byla asi klasika, z dnešního pohledu to je po kvalitativni stránce hrůza – dialogy přišerné, herecky to snad radeji ani komentovat nebudu, ale to hlavni o co tu jde, tedy provedeni akcnich scen je velmi velmi mizerné. ()

Suninho

Dnes již může snímek vypadat komicky, naprosto předvídatelně, možná i trapně, ale ve svých dětských letech jsem ho naprosto žral, ostatně jako i ostatní podobné béčkové filmy. Vždycky se těším, jak Jean nakope Tong Poa!!! ()

Oxytocin

Klasika s JCVD bez nějakých bláznivých scén, šíleného závěru po americku... Hlavní záporák Tong Po má skvělou auru. Skoro bych ho přirovnal k asijskému D.Lundgrenovi z Rockyho IV. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (viac)