Mladý vyznávač ázijských bojových umení Frank Dux (Jean-Claude Van Damme) pricestuje do Hongkongu, aby sa tam zúčastnil na tajnom turnaji a naplnil tak sen svojho učiteľa a trénera Tanaku (Roy Chiao). Účasť na turnaji však nie je iba otázkou cti, ale aj života a smrti. Súboje totiž neobmedzujú žiadne pravidlá, a tak môže Frank alebo zvíťaziť, alebo zomrieť. Prešiel síce perfektným výcvikom a s prvými súpermi sa popasuje pomerne ľahko, vo finále ho však čaká protivník najnebezpečnejší - známy Chong Li.  Nielenže je to brutálny a bezohľadný vrah, ktorý s obľubou súperov zabíja či mrzačí, ale v okamihu, keď sa ocitne v úzkych, neváha siahnuť ani po zákerných metódach boja. Navyše Frank má v pätách dvoch prenasledovateľov z armády, keďže jeho nadriadený mu nepovolil účasť na turnaji a Frank utiekol z väzenia, kam ho umiestnili. Podarí sa Frankovi zvíťaziť a súčasne dokázať, že nedezertoval? (TV Markíza)

Luciaaas2

Klasika, kvůli které jsem se dal v mládí na bojová umění. Viděno tak 300x krát a stále mě ten film baví. Van Damme v nejlepší kondici, Bolo Yeung v nejslavnější roli. Yeungova záporná role nemá chybu a máte mu sto chutí fandit. Když píšu tenhle komentář, tak mám velkou chuť si jít pustit tuhle klasiku.....:-) ()

Trescha

Legenda bojových filmů,která je tak naivně pitomá až je krásná.... Patří do té série devadesátkových,které kdo tenkrát neviděl,jakoby nežil;-) ()

ajaxx

Výborné béčko s výborným Bolo Yeungem a také asi jeden z nejlepších filmů Van Damma (společně s Kickboxerem). Na béčkový film jsou výborně zahrané bojové scény a to pravděpodobně souvisí asi s účastí F.W. Duxe na tvorbě tohoto filmu. 3* za bojové scény + 1 navíc za neskrývanou brutalitu. ()

teseth odpad!

Viděl jsem, přišel jsem, nechápu, odcházím. Tato slátanina mě nebavila už v době, kdy jsem přemýšlel o zapsání do kurzu karate. Díky bohu jsem to nikdy neudělal. Jean mi nesedí jako herec, děj je stupidní v každém svém slově a to ani nemluvím o hereckém komparzu, který tu opravdu předvádí to nejhorší co tehdejší karate filmy mohly nabídnout! ()

mine.slayer

Nezapomenutelná akční klasika, která rozpoutala třídní hádky a bitky o tom kdo je větší frajer, Van Dame, Stalone nebo Schwaca??! Můj favorit byl Sly, ale Claude mu byl těsně v patách. ()

Raziel811

Film mého mládí (než jsem poznal HK kinematografii). Klasické scénaristické schéma - looser, tréning, velké vítezství. Co ale musím ocenit i po 25 letech, je stylový hudba podkreslující různé dějové situace. To dneska už nebývá zvykem, aby člověk zaslechl melodii a v hlavě si vybail svénu :) Každopádně se na to s klidem rád kouknu i dneska, což se o většině tehdejší produkce nedá říci. ()

Mr.Hackels

Nejlepší Van Dammův film. I díky velké zásluze skvělého záporáka Bolo Yeunga. Klasika, která neomrzí a ikdyž má určitě spoustu chyb, jednou za čas se na to rád podívám. 80% ()

zurivymlok

Generace současných dvacátníků vyrůstala s Harry Potterem, my - generace dětí narozených v 80. letech vyrůstala na těchto filmech. Je to tupé, "herci" neuvěřitelně přehrávají, ale svým způsobem to je zábavné. Nedá se říci, že bych někdy byl nějak zásadní fanoušek těchto filmů, ale jako hodně malinkej ve VHSkové době jsem většinu z toho, co k nám přišlo, viděl. Čili - nějaká nostalgie tu je, ale to je tak vše. Život jde dál. :-) ()

KraLuban

Asi nejlepší Van Dammův film vůbec. Skvělé, nekomplikované, adrenalinem našlapané osmdesátkové béčko. Úžasné závěrečné klišé, kdy si Žánklód vybaví svůj tréning (jak jinak) zaměřený samozřejmě na boj poslepu a zcela férově (jak jinak) a slavně zvítězí nad podlým Chong Li, kterému k vítězství nestačí ani triky s drogami hozenými do belgických očí (jak jinak:)). Extra body za vyměněnou minci, rozštěp mezi židlemi a samozřejmě nesmrtelný úder di mak:)! ()

Gaggi

Veľmi dobre spracovaný bojový film s dramatickými aj humornými scénami. Jediné čo ma mrzí je ponižujúca prehra Bolo Yeunga. ()

Krupe

Jó, to byly časy, kdy jsem takové filmy hltal. Tehdy frčely tyhle akčňáky. Dnes se u nich už jen usmívám a nostalgicky vzpomínám na ty léta, kdy vrcholem filmového umění v mých očích byly kopy s otočkou :) ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (viac)

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (viac)