Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

Radiq

Tak jako v první části, i tady slouží různý oslavy jako průstřihy pro různý nekalosti a mafiánské neřády. Ok, neva, ale někdy byly ty oslavy opět otravné a zbytečně zdlouhavé. Taky ta délka filmu byla dost zajímavá a vubec se nedivim, že tam byla v půlce plánovaná přestávka - člověk by se u toho jinak asi dochcal jak Fuxa. Celkově je to takový zdlouhavý a někdy mi stihly uniknout souvislosti, ale né nějak extrémně. Sága prostě pokračuje a mrtvol přibývá. Výlety do historie Corleonů v podání De Nira bylo pěkně osvěžující. Spokojenost? Nic moc, ale dalo se. ()

panMartin

Pokračování o mafiánské rodině se excelentně povedlo. Nástup Ala byl tvrdej a nekompromisní, super herci, scénář, hudba a výprava taky nezaostává! I když to mělo přes tři hoďky tak to rychle uteklo a náramně sem se bavil dalších zvratů stále v napětí. Tento film objevil další hvězdu filmů a je to De Niro. ()

andrii

„Audience“ na panství rodu Corleonů pokračuje… Sólo pro kmotrovské universum nového „vládce“ Cosa Nostra impéria Michaela Corleonea, který svou dominancí posiluje konsenzus statutu quo corleonovské dynastie. Al Pacino jako mafiánský černokněžník se sfingovskou tváří, hypnotizér s kaštanovou uhrančivostí v očích, z nichž šlehají svody ďábelskosti. Al Pacino odemyká svou hereckou „pokladnici“ a zpřístupňuje jednu ze svých stěžejních „zjizvených tváří.“ Usedá do křesla ve svém sídle potemnělých pokojů, v zášeří oken zakrytých žaluziemi, rozdává "černou kartu" všem, kdo se na rodinu jen křivě podívá a pokračuje v řádu tradic a rituálů svého otce. Ten se v paralelním dějovém partu „vrací“ v dobách svého mládí v podání Roberta De Nira s typickými brandovskými gesty i mluvou. De Niro svou pokušitelskou hereckou velikostí a lákavou silou nespoutaného důrazu roztáčí "ruletu" byznysu, kde rodinná čest a hodnoty musí hrát prim, kde se řeší různé neshody a konflikty po gangstersku, ale "kulantně" v rukavičkách. Coppolův Kmotr je vybroušený filmový diamant s působivým dechem mizanscény, stupňujícím vnitřním „ohniskem," napětím minového pole, razancí patriarchálního řezu. ()

CinemaRanger

Zřejmě o trošičku lepší než jednička, přeci jenom tu máme DeNira, kterému jeho úloha sedne a hraje jako vždy úžasně. Ale stejně jako v minulém případě mě příběh nudí a neobohacuje. Stopáž 202 minut tomu moc nepomáhá, protože jsem film sledoval na 3x. Pokaždé hodinu a pak jsem to musel vypnout. Tři hvězdy tedy dávám hlavně za hudbu, kameru a herecké výkony. ()

fantoci

Neméně skvělé pokračování k filmu Kmotr. Zde sledujeme osudy mladého Vita Corleoneho a Michaela ve dvou časových líniích. Mám rád retro filmy. ()

Wallas

Vynikající pokračování legendy, které mě velice překvapilo. Nečekaně dobrý Al Pacino jen utvrzuje hustou atmosféru a ani po třech hodinách jsem neměl chuť podívat se na hodinky a odhadnout zbylý čas. Jediná má výtka směřuje k jisté demýtizaci legendy, protože narozdíl od prvního dílu, kdy byla rodina svět sám pro sebe, musí ve druhém dílu čelit podstatným vnějším událostem a tak kubánská část a soudní přelíčení až nepříjemně vrací do reality. ()

Triple H

Sága sa pre mňa završuje. Tretí diel nemusím. O dosť zdĺhavejšie ako jednotka- osobne by som chcel vedieť či pri tomto naozaj datko vydrží zaujato sedieť celú stopáž. Ale ten príbeh, ktorý je odrozprávaný a postavy v ňom skrátka aj tak stoja za to. Mne chýbal aj Brando, ktorý bol v prvom filme skrátka geniálny (je škoda, že v záverečnej scéne kvôli nezhodám nebol). Al Pacino- jeho IMHO najlepšia úloha. Absolútne na vrchole síl, minimalistický, presvedčivý- skrátka všetko. Postavy takých rozmerov ako Michael Corleone herci za kariéru veľakrát nestvárňujú. De Niro bol fajn, ale tu som ho videl až po veľa jeho iných filmoch, takže ma až tak nedostal. Druhým dielom sa príbeh z jednotky rozšíril a nabral skutočne až rozmer epickej tragédie. Jednotka je však podľa mňa o veľký kus lepšia. Ale napriek tomu za päť. ()

hans500

Úžasné pokračování, zachovávající si stejnou kvalitu jako první film. Brilantní herci (Al Pacino zvládl výraznou proměnu Michaela na výbornou, John Cazale skvělý jako Fredo, Robert Duvall zahrál věrného Consiglieriho Toma Hagena stejně dobře jako v první části a Robert De Niro mladého Vita zahrál stejně dobře jako Brando. Skvěle hráli i ostatní herci (Lee Strasberg, Michael V. Gazzo, G. D. Spradlin, Gastone Moschin). Věrné zobrazení mafie v pozdních 50. letech (senátní výslechy mafiánských bossů, vydírání senátora Gearyho) i událostí, které se mafie více či méně dotýkali (Fidelova revoluce na Kubě). Část s mladým Vitem taktéž výborná (Mano nera Fanucci vybírající výpalné od italů, seznámení Vita s Clemenzou, Vitova pomsta), atmoséra 20. let je vystižená skvěle. V osobním životě rodiny Corleone se už nedaří téměř nic (Slabošský Fredo žárlící na Mikea ["Jseš můj mladší bratr a staráš se o mě?], Michealův rozchod s Kay). Stejně jako v prvním díle i zde jsou některé postavy a události podle skutečnosti (Hyman Roth - Meyer Lansky, Kubánská revoluce). Film má opět vynikající scénář (Mario Puzo), režii (Francis Ford Coppola), kameru (Gordon Willis), hudbu (Nino Rota) a střih. Komentář napsán 18.1. v 11:10 dopoledne (2009). ()

Cedr

Druhé díly jsou vždy pohromou, to ví každý. Jsou tu sice Terminátoři a Vetřelci (v poslední době asi i Bourne trilogie) kteří toto pravidlo naštěstí ignorují. O Kmotru II možná uslyšíte, že první díl překonává. Je to pravda? Není. Je nemožné překonat něco bezchybného, pouze vyrovnat a to se mu daří. Jako třešnička na dortu působí příběhová linka s De Nirem, která s tohoto snímku pomalu udělá snímky dva s dvěma vynikajícími herci. ()

peteq

Těžko vyzdvihovat některý ze tří dílů kmotra,když každý je pokračování gradující série.Ale když konkrétně,tak je dvojka to nejlepší.Pro mně osobně je příběh začínajícího Vita v oskarovém podání De Nira,možná vůbec nejlépe ztvárněné roli všech dob,kdyby mi někdo řek že je ital,asi bych mu věřil.)Al pacino neztrácí ve své pasáži Michaela mnoho,do toho italské vyprahlé pláně,fascinukící svět starého New yorku....a samozřejmě ta HUDBA...nadčasový snímek,který kdo neviděl jako by nebyl...6* ()

Vraccas

Dle mě zachovaný všechny tradice prvního dílu a podle mě i lepší. Super je kombinace Mikea Corleoneho Andoliniho s minulostí jeho otce(kmotra) Vita Corleona Andoliniho. Super super super. ()

chelseaman22

Kvalitativně perfektní, ALE k čemu to, když je to roztahané jako třiceti procentní eidam z Tesca? Je to příšerně dlouhé a nezáživné. Všechny mafiánské filmy jsou úplně stejné, takže když jich vidíte pět, tak už vás to přestane bavit. Všude přítomná italština je děsně otravná a samopaly značky Thompson jsou úplně všude. Prachy, prachy a zase prachy - Kmotr I, II a III nejsou o ničem jiném. 84% ()

Estrellita

Jasně, režijně dokonalé, herecky dokonalé, scénář dokonalý, hudba dokonalá, kamera, zvuk, střih, kostýmy, kulisy, nasvícení scén... klapka, cattering, vrátný ze studia i paní pokladní ze studiového bufetu - všechno to bylo samozřejmě dokonalé. Ale co z toho, když je ten film TAK STRAŠNĚ NUDNÝ? Naprostá absence jakéhokoli příběhu nebo posunu vpřed... Kdyby to bylo o polovinu kratší, dalo by se to považovat za průměrný až docela slušný mafiánský film. Ale takhle? Nuda od začátku do konce a jenom kvůli jediné scéně (Vito vyjednávající nájemní místo pro starou paní) dávám dvě hvězdičky. 30% ()

Motinski

Prvý Kmotr bol ulica. Špinavý ale zároveň nahodený v gala. Filmársky zvládnutý po každej stránke a predobraz toho ako filmový priemysel vykresloval mafiu mnoho rokov potom. Kmotr 2 je epos. O dosť obsiahlejší, sofistikovanejší a menej tradičný. Al Pacino ako mafiánsky boss dokázal herecky vylepšiť všetky superlatívy z minula a Robert De Niro ako mladý Vito bola kastingova voľba desaťročia. Oskara by som doprial obidvom. Sledovanie dvoch časových úsekov je veľmi prehľadne, dĺžka filmu bola cítiť (moc rýchly spád neočakávajte), no ako fanúšik by som kľudne zniesol ešte viac. Sledujeme veľmi veľa udalostí na raz a celková atmosféra je na jednotku. Coppola a Puzo napísali prepletený scenár s množstvom zvratov ktoré neodhadnete na prvú a hudba je opäť geniálna. Väčšinu filmu ma Vitova časť bavila viac no nakoniec sa to ajtak dosť vyrovnalo. Koniec emočne silnejší ako minule a musím povedať že ide o jedno z najlepších pokračovaní v histórií, ktoré právom patrí medzi najpamätnejšie diela kinematografie. ()

filmmovier

Nestává se často, že je druhý díl lepší, než ten první, ale u Kmotra to skutečně platí víc, než u jakékoliv jiné série, druhý díl téhle mafiánské ságy je totiž konečně ta pravá pětihvězdičková slast, kterou jsem čekal už u jedničky. Opět dokonalá atmosféra, fantastický soundtrack, famózní Al Pacino a král všech herců v tomhle příběhu - Robert De Niro ve své nejlepší roli mladého Vitta, kdyby byl celý film jen o něm, vůbec bych se nezlobil. A i když se ve filmu děje tak strašně moc věcí a je tam hafo postav, prostě to perfektně funguje a Coppola potvrzuje svůj status jednoho z nejlepších režisérů. A v tomhle filmu (ve všech třech) mě velmi mile překvapila Diane Keaton, které normálně nemůžu přijít na jméno, ale tady byla skvělá a to, co předvedla, to se nezapomíná. Prostě brilantní film, kde je úplně všechno dobře, všechno funguje a i posun od gangsterského ke vztahovému dramatu (částečně) tomu taky prospěl. Za mě nejlepší a nejsilnější díl trilogie. Opravdová nádhera. 100%. ()

LeoH

Příběh o zrození monstra, který zpětně obohacuje o morální rozměr i přeromantizovanou a přenostalgičtělou jedničku a filmařsky je neméně suverénní. Se čtvrtou hvězdičkou tudíž tentokrát nemám problém, ale Leoneho Tenkrát v Americe je za mě pořád ještě někde úplně jinde. ()

Lachtaan

Pacino, De Niro a Duvall. Tři herecké legendy, které ani se svými pro mě nevídanými mladičkými tvářemi nedokázali ukočírovat tempo tak rozsáhlého gangsterského veledíla, u něhož mi bohužel nejde nikterak do hlavy, co dělá na tak vysokých příčkách. Určitě nejsem přeci jediný, kdo linii s mladým Vitem prakticky nemohl kvůli absenci titulek v italsky mluvených pasážích vůbec pochopit, natož nějak procítit. A Pacinova linka se z oslavované kriminálky měnila spíše v rodinné drama v naneštěstí dost suchém kabátě. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012