Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

mohamedsfinger

Opět začátek slabší, ale konec byl snad ještě lepší než u jedničky... a pro mě emočně hodně silný. Taky příběh Vita Corleoneho s De Nirem celý film vždycky výrazně oživil. ()

OughJay

Nechci tuhle filmovou sérii nijak shodit, to ani náhodou. Mafiánský prostředí a vůbec ta atmosféra z 20. i 50. let jsou zachycený opravdu fantasticky. Nepopírám, že i to pomalejší tempo vyprávění se k tomuhle tématu hodí. Mě prostě asi nesedne styl režírování F. F. Coppoly... Jeho filmy na mě působěj sice autenticky, ale ne emočně a celkově je to pak prostě suchý odvyprávění děje. Mimochodem Kmotr 2 se mi líbil o něco víc, než první díl, ačkoliv tady chyběl výtečný Marlon Brando. Myslím si, že Robert de Niro byla víc než adekvátní náhrada a mladého Vita Corleoneho zahrál právem na Oscara. Toho, co by se dalo na tomhle filmu chválit je hodně, ale stejně jakoby tomu něco chybělo a díky tomu prostě nemůžu dát lepší hodnocení. ()

Maynard.

Další skvělé pokračování dokonalého příběhu Corleonovic rodiny. Tentokrát nakopnut tím, že se podíváme na život mladého Vita, kterého naprosto přesvědčivě (po zásluze si odnesl Oskara) ztvárnil De Niro, který kvůli své roli odjel studovat "mafiánštinu" do Mekky tohoto "národa" (Sicílie). Jeho postava film neskutečně nakopává. Co se týče jeho syna Michaela a současného příběhu, tak taky nemám výhrad. Na svých bedrech nese obrovský břímě starat se o celou rodinu, podobně jako jeho otec. Ale narozdíl od něj jde Michaelovi těžko zvládat tuto nelehkou úlohu. Respekt sice budí, ale za jakou cenu? Všechny rozhovory mají obrovskou hloubku a postavy jakbysmet. Pomsta za každou cenu, o tom je Kmotr. Ještě teď mi v uších zní věta - Své přátelé si drž blízko, ale nepřátele ještě blíž. Bravo Capollo, i toto pokračování si zvládnul na jedničku s hvězdičkou... ()

vitekpe

Dalsi trihodinovka, kterou shlednete na jeden zatah. Bravo, uroven dokonala, stejne jako v prvnim dile. (Hvezdu ubiram jen kvuli obecnemu nesouhlasu s glorifikaci zlocinu. :-)) ()

h0n24 odpad!

Podobné jako u jedničky. Film postrádá toliko důležitých aspektů a bohužel perfektní herci s dokonalými dialogy nemohou zachránit paradoxní dějové či charakterizační složky. Něco takového by se možná ztratilo ve dvanáctidílném seriálu. Ne v trojhodinovém filmu. Film touží být nadčasovým. Nemá to. Je spousta "hloupějších" mafiánských filmů, které se nesnaží býti epickými. Je to na první pohled znát. Ale přesto se jim to v porovnání s Kmotrem daří. ()

Circumscriptor

Ani som nečakal také úžasné pokračovanie. Retrospektívne zábery sú tu len tak akosi bezhlavo vsadené a pritom sú úplne dokonalé. Robert De Niro tu úžasne zahral mladého Vita Corleoneho a Pacino taktiež nesklamal. Musím ešte spomenúť scénu zo Sicílie, kde mladému Vitovi zabijú matku - tá bola spravená obzvlášť zaujímavo. ()

Kelly2502

Tak a posral som dlhú radu 5 hviezdičiek. Neviem čím to je, ale videl som prvých dvoch Godfatherov a pri oboch som zapsal a musel si ho potom pustiť znova. Možno je to iba vkusom, možno nemám cit pre takú tvorbu. No aj napriek tomu, že mafiánske filmy mám rád, toto nedokážem stráviť.Ako môže niekto natiahnuť príbeh, ktorý by sa vošiel do dvoch hodín vtrepaťdo troch a pol mi ostáva záhadou. Jediné scény, ktoré pokladám za naozaj povedené boli tie s De Nirom. A potom ešte scéna, *SPOILER SPOILER SPOILER* kde sa Michael dozvedel, že jeho žena nepotratila, ale nechala si dieťa zobrať. Inak...pre mňa nepochopiteľne vysoké hodnotenia. Koľko hviezd by mal potom dostať Goodfellas? Neviem či sa vôbec to tej tretej časti pustím. ()

Sdoom

Al Pacino zde posunul hranice herectví. Fantastická kreace a proměna benjamínka rodiny v chladné mafinánské monstrum, ještě bezskrupulóznější než jeho otec. Flashbacky do začátků Vita Corleona v Americe a jejich prolínání se současností Michaela dokazují režijní brilanci Coppoly. Vše do sebe zapadá a i přes delší stopáž film nestíhá ani chviličku nudit. (Blu-ray, orig. + CZ tit.) ()

herr_carter

Velice stručně: Ano, je to vážně ještě lepší film, než-li jednička, už tak naprosto přelomová........................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Soweek

Podstatně horší než první díl. Brando byl nedílnou součástí Kmotra a Pacinovi samotnému se to nedaří tolik utáhnout. Zhruba třetina stopáže jsou navíc zbytky původní knihy o mládí Vita Corleone, což je možná super pro fanoušky knihy, ale na děj druhého dílu to nemá absolutně žádný dopad a pro mě se tak jednalo o absolutně zbytnou část filmu. ()

sedm.1

Mé maximální nadšení z geniálního prvního Kmotra bylo bohužel tímto pokračováním jemně zchlazeno, a i když i druhého Kmotra tedy považuji za skutečně výjimečný a silný filmový zážitek, který se též právem zapsal zlatým písmem do světových dějin kinematografie, tak já s ním mám jeden opravdu zásadní problém, který mi dost negativně narušil a hlavně ovlivnil výsledný dojem, a tím je prakticky celá dějová linie kolem mladého Vita Coerleona, v sice výtečném podání Roberta de Nira, ale příběhově jsou veškeré tyto návraty do minulosti až nečekaně mdlé a především z mého pohledu v podstatě i téměř nic neříkající, jelikož od této retrospektivy jsem očekával popsání cesty dona Vita k moci, jenže tím se to téměř nezabývá a je tu tak vidět jen pár epizodních zážitků z jeho mladí, ovšem nejde o nic výrazného, podstatného a hlavně záživného. Naštěstí ta druhá dějová linie kolem Michaela Corleona v reálném čase je ale úplně jiný level a vlastně jen pokračuje v nastoleném trendu z prvního dílu, v podobně vysoké kvalitě, v dech beroucím zpracování fungování mafiánské rodiny, plné napětí, intrik a nepředvídatelného vývoje, odehrávající se ve strhujícím tempu, s úžasnou atmosférou, parádní výpravou a samozřejmě na čele s výbornými postavami, očekávaně na čele s mladým donem Michaelem, v geniálním podání Al Pacina, který tu navíc na sebe svým výkonem strhává právem naprosto veškerou pozornost. Dvě časově rozdílné dějové linie mám ve filmech zkrátka sice opravdu rád, ovšem jen tehdy, pokud obě dosahují stejné kvality ve všech ohledech, což se zde ale bohužel neděje, proto tu mé nadšení funguje jen z části a proto nemohu hodnotit maximálním počtem *, nicméně znovu opakuji, i Kmotr II je snímkem, který by měl vidět každý příznivec filmu, jelikož má rozhodně co nabídnout a čím doslova oslnit. ()

Kanibal

Druhý díl kmotra je trochu něco jiného než díl první. Jsou v něm časté návraty do začátků Vita Corleoneho v Americe (skvělý Robert De Niro), Michael Corleone je nyní hlavou rodiny se vším všudy, jen se nedokáže plně vyrovnat svému otci. Rodině chybí pohoda společných večeří, rodinný klid v krutém světě mafie. Michael je vizionář jako jeho otec, věří jen sám sobě, nedělá unáhlené kroky. Ke konci dojde i k procesu s vůdci mafie... tenhle film nenudí, je skvělý, žasnete nad podrobnostmi, nad hereckými výkony, nad precizností scénáře a režie. ()

Raevan

Mně se to lubilo snad jeste vic nez prvni part. Hlavně ty historické části s Vitem jak si získával svou pověst... snažím se o to řadu let ale z toho sípavýho hlasu mě vždycky začne bolet v krku :) ()

Bretodeau

Po prvním shlédnutí pro mnohé nejlepšího filmového pokračování všech dob (a jediného, které dostalo společně s prvním dílem Oscara za nejlepší film) jsem byl poněkud rozpačitý. Na jednu stranu jsem byl nadšený z příběhu mladého Vita Corleoneho, v kterém exceloval Robert De Niro v hlavní roli, na stranu druhou mě trošku mrzel fakt, že příběh jeho syna Michaela již nebyl tak věrný předloze, jak bych si jako neoblomný zastánce a velký milovník knižní předlohy představoval. Vadilo mi například, že Coppola s Puzem nechali rozvést Michaela s Kay, přestože kniha končí tím, že se Kay za Michaela modlí společně s jeho matkou, přestože ví, co její muž dělá. Po hlubším zamyšlení jsem si uvědomil, že téma Puzovy knihy byly prvním dílem (vyjma právě příběhu mladého Vita Corleoneho) vyčerpáno. Proto bylo nutné vymyslet novou zápletku, která by byla silná, přestože by již neměla s knihou nic společného. Po dalších shlédnutích jsem přesvědčen, že se to Coppolovi s Puzem podařilo a mohl tak vzniknout další vyníkající film, který, přestože podle mě není tak silný jako první díl, také patří mezi nejvýznamnější díla světové kinematografie. ()

KoRner

Možno lepšia ako jednička. Hlavne o tú "knižnú časť z donovho detstva a mladosti. Neviem, či to je len moje skromné tušenie, že tvorcovia trocha moralizujú, že "pozrite ako sa zločin nevypláca, o čom musíte rozhodovať a len sa strachujete o svoj život." Ináč nemám námietky, táto pochmúrna atmosféra filmu sa mi veľmi páčila. Herci ako vždy výborní, tento film by mal byť o pár priečok vyššie. ()

velkyvezir

Sága rodu Corleonů pokračuje... v čele Don Michael Corleone... Excelentní Al Pacino a ještě lepší De Niro. S každým dalším shlédnutím je děsivé sledovat rozpad rodiny. Co Vito roky budoval, Michael upevnil za tu největší cenu, jakou je pospolitost rodiny. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012