Film vznikol podľa úspešného divadelného muzikálu Jima Jacobsa a Warrena Caseyho. V päťdesiatych rokoch sa Danny Zucco, žiak posledného ročníka strednej školy, po prázdninách opäť stretáva so svojimi spolužiakmi. Ohromí ich rozprávaním o svojom ľúbostnom dobrodružstve pri mori. Aj nová študentka Sandy sa spolužiačkam chváli svojim prázdninovým stretnutím s fantastickým chlapcom, s ktorým prežila krásny ľúbostný príbeh. Keď sa letní milenci stretnú v škole tvárou v tvár, zatají sa im dych. Ale láska v novom prostredí školy má celkom iné pravidlá, ako na osamelej morskej pláži. (STV)

herr_carter

JJ, taky jsem si dával do vlasů Pomádu :-D Ruku v ruce s Horečkou pro mě dva naprosto identické a povedené muzikály...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Jiří K.

Slizkej Travolta, kterýmu bych nedal ani kdybych byl stará baba jaga s velkou bradavicí, není ten, koho hodnotím dvěmi hvězdičkami. V tomto filmu jsou mimochodem prvopočátky mého odporu k němu. Dvě hvězdičky jen za nesmrtelnou hudbu a propracovanou choreografii. ()

darwin

Místy až nechutně kýčovitý film s nesnesitelně hloupoučkým příběhem, vedle kterého vypadají Prcičky jako film pro akademiky. Natočit to někdo dneska, tak sklidí kritiku za "teenagerovský shit". Holt tohle je ta "klasika". Po hudební stránce nemám skoro co vytknout až na to, že je to natočeno v roce 1978 a příběh je zasazen do roku 1959, což působí jisté hudební rozpory. Zkrátka je to pohádka pro bílé dětičky, která dneska neobstojí. Nejvíc cool je tak nakonec mladičký Lorenzo Lamas, který je k nepoznání. :) ()

NICOX

V té době sem nežila, ta hudba není můj styl.. a i přesto, že v tom vidím docela velký kýč, mám tenhle film/muzikál fakt ráda. Travolta a Conaway jsou naprosto boží!! Vidim to na 4-. 75% ()

uzzi

Klasika ale zároveň pitomost prvního ražení. Vše co je v tomto filmu se míjí s mým vkusem a jediné vtipné na tom je ta blbost a pozorování herců kteří skoro všichni vypadají na třicet (a ono jim také těch třicet bylo), jak hrají středoškolskou mládež to je prostě bomba, doporučuji si odsednout od obrazovky, u tohoto filmu je 101 okamžiků kdy ji můžete poprskat. Nutno podotknout, že vše se nese ve schválně nadneseném duchu. Uznávám tento film jako klasiku. Ale vidět to celé dobrovolně a za střízliva už nechci. I když koukat na Travoltu jak kroutí pánví jak smyslů zbavená břišní tanečnice je pro mnoho lidí požitkem. ()

jondoe

Vo svojej dobe bol muzikal Pomada velky hit .V dnesnej stale zaujme ale po tyzdni vyfuci z hlavy. Pesnicky ma zaujali a pacili sa mi viac ako cely pribeh. ()

joora1

Pomáda patří mezi nejlepší muzikály vůbec a dokonce bych řekl, že je i nejlepší.Když trošku odečteme velmi jednoduchý a naivní příběh, tak muzikál je hlavně o písních, choreografii, hercích a to je to, co je v tomto filmu tak skvělé.Navíc z filmu vyzařuje svěžest a optimismus, takže taková velmi lehká letní podívaná kde nakonec nechybí ani humor.Navíc film jako stvořený pro Johna Travoltu, který svou postavu vyšperkoval nenapodobitelnou chůzí a skvělými tanečními kreacemi . ()

Lenarek

Ale, ale, John Travolta se nám rozjel. Jeho pohyby neměly chybu. Pomáda se stává jedním z mých velmi oblíbených filmů, díky velkému množství pěkných písniček a tanečních choreografií. Ach, ty letní noci... Láska na první pohled? ()

šalenka

Olivia Newton - John si vyžádala kamerové zkoušky, což bylo poprvé, kdy herec o něco takového požádal. Většinou je to studio, kdo vyžaduje, aby všichni herci prošli kamerovými zkouškami. ()

rozbris

Skvělý romantický muzikál, se divím že ušel mé pozornosti, ale asi by mě předtím nebavil jako teď. Hlavním aktérem je láska, která změní vše. P.S. Ani jsem si nevšiml, že má John Travolta má bradě tak sexy duliček....na to musí ženský brát:-) ()

Nemik96

Musím se přiznat že muzikály mě moc neberou, dokonce jsem ještě neviděl ani Moulin rouge, ale pomáda je film mého dětství a vté době jsem tak nějak neřešil co je dobré a co né, prostě mi přirostl k srdci a už tam zůstal. První film kde jsem viděl Johna Travoltu. Uděluji 4****. ()

xaver

Tyto idoly mladé generace mě jaksi minuly bez toho, aby ve mne zanechali výraznější stopu. Bude to zřejmě hodně odlišným způsobem života, ve kterém vyrůstala moje generace a životem na americké střední škole. Navíc mi nikdy neseděl John Travolta. ()

Kuny27

Kdysi jsem měl zpívat karaoke na Summer loving , ale vůbec jsem nevěděl z čeho to je. Kouknu na Pomádu, a hned to vím ne ? Co mě osobně se nelíbilo bylo to, že tam to bylo : Každý s každým... Ale jinak naprostá paráda. ()

Billie777

Jeden z nejlepších muzikálů vůbec, nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Má to grády, skvělý taneční a hudební čísla, písně z tohoto filmu jsou prostě nesmrtelné. ()

Jezinka

Myslím, že kdybych to viděla ve 12 letech, dopadlo by to asi ještě hůř, protože nyní mne aspoň rozesmál Travolta v trenýrkách a proměna školačky ve vyžilou pětatřicítku. Písničky nefungovaly a dialogy mi přišly jak z horšího učňáku. Patrně to v době svého vzniku byla bomba, nyní už hodně vyšumělá. ()

HiddenDragon

Kdyz se nad tim clovek zamysli, novejsi "Muzikal ze stredni" je vpodstate nachlup to same jak Pomada :) Dokonce s vernejsim castingem. Travoltovi bylo v dobe nataceni 24 a Olivii dokonce 30! Naproti tomu Zac Efron hral v 19 letech realneho stredoskolaka. Presto je Pomada v ocich vsech tak nejak lepsi. Vysvetlit si to uplne nedokazu, ale je fakt, ze Pomada hodne zkultovnela. Vsechny songy jsou v ni fajn, zpivaji je castingovi herci, zadny externi dabing, a i zbyvajici songy soundtracku, jako napr. La Bamba od Valense, jsou klasiky. Vizual, i kdyz to vlastne neni nikde ve filmu zmineno, pocitam stylizuje dej do nejakych 50./60. let, takze je to spravne retro, se vsemi temi starymi bouraky, drive-iny, mlecnymi koktejly a machrovskymi gesty, chuzi pocinaje a nagelovanymi vlasy konce :) Ta zamerna kycovitost mnoha scen k tomu proste patri. Velkym plusem je taky povedena choreografie a "znovukoukatelnost". Je to cista, jednoducha, letni zabava, ktera potesi znova a znova. ()

Zagros

Tohle je film, který mířil na absolutně jinou cílovou skupinu než jsem já. Přesto mě dokázal vcelku pobavit a neměl jsem u něj jen pocit ztraceného času a nudy. Dokonce jsem překonal i hudební čísla, kterých je tam požehnaně. Písničky jsou chytlavé. Hlavní představitelé jsou vybráni dobře, funguje to mezi nimi a je to dokonce i vtipné. Film jsem viděl jako dítě a pak po spoustě let i jako dospělý a pobavil mě v obou případech. Sice se pro mě nikdy kultem nestane, ale chápu, že pro mnoho lidí to tak být může a nemám nic proti tomu. Za mě jsou to lepší tři hvězdy. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Loni v listopadu se na představení příštích projektů ze stáje HBO její představitelé holedbali tím, že třetí série úspěšné Euforie je v odklepnuta, v přípravách a na obrazovky chtivých náctiletých… (viac)

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (viac)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (viac)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (viac)