Miamský gangster Chili Palmer (John Travolta) se živí vymáháním dluhů a jinými špinavými zakázkami. Jedna z jeho "služebních" cest vede do Hollywoodu, kde má vymáhat peníze od obskurního producenta Harry Zimma (Gene Hackman). Místo toho se však začne plést do příprav jeho následujícího filmu. A jak se ukáže, nic se člověku u filmu nehodí víc, než mafiánská průprava...

Černá kousavá komedie o počestných gangsterech milujících filmovou klasiku vznikla podle stejnojmenného románu známého spisovatele Elmorea Leonarda a zpestřují ji odkazy na slavné snímky, jako třeba Wellesův "černý" Dotek zla. (oficiálny text distribútora)

petaspur

Mafiánský vymahač dluhů Chili Palmer se vydává do Hollywoodu, aby od producenta Zimma získal dlužnou hromadu dolárků. Při této činnosti si však nemůže nevšimnout, že v továrně na zázraky se hýří tolika penězi, že se zde člověk, narozený v gangsterských bačkorách, musí cítit skutečně spokojeně. Chili může svým novým partnerům nabídnout příběh, ochranu i tak nekompromisní vyjednávání s klienty, že se rychle stává esem v branži. Chiliho svět filmu evidentně baví, ale divák namlsaný hvězdným obsazením si moc zábavy neužije. ()

kingik

Chilli Palmer je gangster z Miami, lichvář, násilnický ostrý hoch, který pracuje pro mafiánské bossy. Ve Vegas má na práci vyřídit nějakou neodbytnou pohledávku a šéf kasina ho pověří najít Harryho Zimma, zapadlého hollywoodského herce a producenta nízkorozpočtových hororů. Chilli ho najde v Tinsetownu a setká se také s královnou filmového plátna Karen Flores,drogovým dealerem Bo Carlettem a bývalým manželem Karen. Málem jsem se unudil k smrti, nečekaně mě to ničím moc nezaujalo, prostředí ve kterém se protagonisté pohybovali bylo zajímavé, ale s příběhem to bylo horší. 40% ()

Snorlax

Tenhle film vyšel z bublifuku, krásná lesknoucí se mýdlová bublina, která rychle splaskne, byla zajímavá ještě při prvním setkání Palmera se Zimmem, pak už začal boj o holé přežití, boj, který nemohl dopadnout dobře, protože tento film nemělo co udržet při životě. ()

Chrustyn

Určitě by se z dané zápletky a záplavy známých jmen, dala vydolovat daleko lepší a propracovanější komedie, přesto se jedná o slušnou a zábavnou jízdu, kde se gangster Travolta, zaplétá do kolotoče nečekaných situací, točící se převážně kolem balíku peněz a natáčení filmu. ()

5150

CHYŤTE HO! jsem poprvé viděl v originále s titulkama a nic moc. Tentokrát na tv obrazovce v nadabované verzi to bylo ono! Mnoho vtipných momentů, úžasné hlášky a hlavně zajímavé roličky pro řadu známých herců. ()

Lacike

Po Jackie Brown môj druhy najoblubenejsi film, ktory vznikol podla predlohy Elmore Leonarda. Oproti väcsine ostatnych filmov podla jeho knih sa mi na tomto paci to, ze skonci dokonalym happyendom, vratane vyustenia romantickej linie. Chemia medzi Travoltom a Russo je dokonala. Takisto je skvele to neustale prelinanie medzi filmovou a skutocnou realitou a bavia ma aj narazky na Hollywood. Nesmu chybat ani gangstri a nejaka ta vrazda. Ale nic prilis brutalne. Ma to skôr humorne vyznenie, ktore je este okorenene skvelymi dialógmi. Cely cas to ma taku prijemnu atmosferu. Herecke obsadenie je tiez solidne. Najviac exceluju: pohodovy gangster Travolta, nadherna Russo, packal Hackman, namyslena hviezda DeVito, komicky gangster Farina alebo zakerny Lindo. Nieco malo k dokonalosti tomu chyba. Mozno to mohlo byt este zamotanejsie alebo napinavejsie. Po cely cas ste si isty, ze to dobre dopadne. Mozno sa mohla aspon raz Travoltova postava dostat do uzkych. Ale napriek tomu sa mi tento film, cim dalej, tym viac paci. Co je prijemny opak toho ako to mam s filmami bezne po dalsom pozreti. Je zvlastne, ze to ma uz 3 CZ dabingy, pritom ten najlepsi je uplne prvy pôvodny VHS dabing. 7/10. ()

kobejn

Doplnil sem si jeden restík, ale byla to blbost. Aleje to lepší než si myslet, že bych mohl přijít o něco zásadního. Spousta dobrejch herců, ale v naprostý pitomosti, která si na něco hrála, ale čert ví na co. ()

JJ.Gibson

Řekl bych, že první vystoupení Chilliho Palmera bylo o něco lepší než druhé. Jak to říci, bylo o něco více ostřejší než v Be Cool a Travolta na mě zde působil jako větší sympaťák! Be Cool vlastně nepřineslo nic moc nového jeho charakteru. V tomto snímku to bylo neotřelé a originální. Takže Chyťe ho! si dovoluji tvrdit, že je lepší než Be Cool. Davám mu 3,5* ()

italka63

Velmi pohodová, vtipná a výtečně obsazená gangsterka, ve které John Travolta, milovník kina a vlastně malý grázlík, dorazí až do filmařského světa . Bylo vidět, jak si všichni přítomní herci role užívali a moc ráda jsem viděla "Medvěda" Gandolfiniho. Musím pochválit i výborný dabing.Takže fajn komedie a odpočinkový večer. ()

Skip

Chilli Palmer prostě nemá chybu. Skvělá komedie, i když se jí zrovna moc ocenění nedostalo, což nechápu, ale každý má jiný vkus. Výborná je také stejnojmenná kniha od Elmora Leonarda. ()

danecek24

53. Zlatý Glóbus za rok 1995 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - John Travolta + nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší scénář - Scott Frank ()

lennyd

Chilli Palmer (John Travolta) se vydává do Hollywoodu, kde by měl vymáhat od producenta Harryho Zimma (Gene Hackman) zpět ukradené peníze. Filmová branže jej však natolik zaujme, že se rozhodne stát se poradcem producentů pro gangsterské záležitosti. A přitom třeba získat peníze, které leží zavřené v bezpečnostní schránce na letišti. A nebo srdce krásné Karen (Renne Russo). A nebo se stát slavným. Jenže v patách má Raye Barboniho (Dennis Farina), který si ukradené peníze nechce nechat ujít ... Režie Barryho Sonnenfelda je stoprocetně zárukou skvělé zábavy. Sice nebudete učůrávat blahem jako u jiných (i Sonnenfeldových) filmů, ale bavit se budete. Lví podíl na tom má jak skvělý herecký výkon Johna Travolty (opět jako na houpačce, jednou super, jednou propadák), ale i skvělé herecké obsazení v ostatních rolí (Danny DeVito, Delroy Lindo, James Gandolfini či Gene Hackman). Jsem zvědav, jestli ono propojení organizovaného zločinu a hollywoodské smetánky pobavilo jen mne, nebo i samotné herce a producenty tohoto filmu ... ()

czdmaso

Dobré obsazení a námět, ale příšerný scénář. Nemá to spád ani zajímavé záběry a je to nudně upovídané. V polovině jsem to vypnula neb jsem byla kožená a dokoukala až druhý den, jen kvůli zoufalé naději, že se to ještě "rozjede". Nekonalo se. ()