Miamský gangster Chili Palmer (John Travolta) se živí vymáháním dluhů a jinými špinavými zakázkami. Jedna z jeho "služebních" cest vede do Hollywoodu, kde má vymáhat peníze od obskurního producenta Harry Zimma (Gene Hackman). Místo toho se však začne plést do příprav jeho následujícího filmu. A jak se ukáže, nic se člověku u filmu nehodí víc, než mafiánská průprava...

Černá kousavá komedie o počestných gangsterech milujících filmovou klasiku vznikla podle stejnojmenného románu známého spisovatele Elmorea Leonarda a zpestřují ji odkazy na slavné snímky, jako třeba Wellesův "černý" Dotek zla. (oficiálny text distribútora)

Kingjiri

Hvězdně obsazená, ale žalostně nevtipná a nezábavná komedie. Gagy vůbec nefungujou a krimi zápletce spolu s rádoby gangsterskou atmosférou jsem nemoh celou dobu přijít na chuť. Moc to nezachránil ani poměrně zmatečnej způsob vyprávění příběhu (nebo jsem možná nedávál moc pozor, protože jsem se dost nudil). Potěšil aspoň sympatickej John Travolta a Gene Hackman. Hlavně za herce letí druhá slabší hvězda. ()

dakarin

Trochu více upovídané a překombinované, postupně se film ovšem dostává do záběhu. Tedy zpočátku pouze všelijak pospojované jednotlivé scény a gagy postupně přerůstají v přijatelně smysluplný příběh. Stylizace do kultu obdivování hollywoodské produkce pro mě teda nevyzněla nejšťastněji - spíše trochu uměle. Nicměně se u o rok mladšího bratříčka Pulp Fiction podle mě aspoň trošičku přece jenom pobavíte... několik dějových zvratů v závěru osvěží ;-) ()

tranquill

Další mafiánská komedie, pro kterou jsou pánové Travolta, DeVito a Hackman jistě stvoření. Možná trochu moc ukecané, ale o konverzační komedii se jednalo především. ()

Ceberus

Místní hodnocení nelže. Na to, jak hvězdnou sestavu film má, tak vůbec nenaplnil moje očekávání. Travolta hraje svého typického machýrka (a ještě padne fórek na jeho roli v Kdopak to mluví), naopak Hackman tentokrát nehraje až tak slizkého hajzla, na jaké jsem od něj zvyklý. Děj filmu začíná hodně zhurta, hned je divák vržen doprostřed problémů a jelikož se úvodní titulky objeví celkem pozdě, měl jsem do té doby podezření, jestli mi náhodou neunikl začátek filmu. ()

Shitonit

Čili co ? Čili Palmer. Prostě si to frčí svojí lajnou, a jeden fakt musí umět tu lajnu sfrknout. No a když to jeden umí, tak se z toho musí nutně posrat smíchy. ()

Hawaj

Todle mě strašně bavilo. Trochá klišé v příběhu co vůbec není klišé a má to spád jak sviňa. Klasické situace s nečekanými rozuzleními, to mě ve světě nudejch hollywůdskech předvidatelnejch scénářů vždy osvězí. A ten kdo si do toho chce cpát toho svýho Tarantina, ten může jít do zadele, protože todle není žádnej křupanskej tarantinovskej biják. Todle je pěkně svižná chytrá vymazlená fajnovka, která nemá potřebu se matlat krví, násilím a nadávkama. Jednohubka, kterou si dám rád kdykoliv znova. ()

horor2

Toto je přesně ten typ filmu, který buď ihned odsoudíte nebo mu dáte v následující minutách šanci a dostanete kvalitu, která právě rozesměje a zajímá. John Travolta luxus :-) ()

Bilky

VELKY PRUSVIH! Ako hodnotenie filmu by som to nedaval, aj ked mnohi recenzenti na CSFD ano :) Chcem len odkazat na podobnu komedialnu grotesku, až na tu, že v tejto bol klasicky humor nahradený čiernym a ironickým pohladom na svet showbiznisu a podsvetia. Tato čierna gangsterka v štýle ZBAL PRACHY A VYPADNI uz nebola az taka originalna, no ja som sa vynikajuco bavil nad charaktermi postav v podani TRAVOLTU, DeVITA ci FARINU a dokazal som to zhliadnut uz druhykrat, co pokladam za velky klad rovnako ako vtipny nadhlad ktory tomuto filmu rozhodne nechyba, btw: rovnako podhodnoteny film je aj "2 DAYS IN THE WALLEY" /u nas v distribucii s idiotskym nazvom Drsny a drsnejsi/ ()

TesterX

Snímek "Chyťte ho" bych přirovnal k výborné svíčkové omáčce bez masa a knedlíků. Máme tu Travoltu, který kopíruje postavu z Pulp Fiction, scény kopírující zmíněný film - tematické rozhovory, rozhovor dvou postav v autě, vyprávění s obrazovým střihem do minulosti... pan Sonnenfeld tedy kopíruje vyprávění pana Tarantina, ale snaží se o to i pro publikum, které spadají pod rating dětské přístupnosti. A to je asi ta zásadní chyba - sledujete light verzi něčeho, co jste už viděli v lepší formě. ()

Mangus

Vtipná komédia o praktikách v Hollywoode a o tom, koľko bordelu dokáže narobiť pár mafiánov vo svete filmu. Ja som sa teda smial a dialógy mi prišli naozaj vtipné. Travolta sympaťák ako vždy a zvyšok odvádza taktiež dobrú robotu. 8/10 ()

P@\/EL

Docela dobrá gangsterka, která určitě nenudí. Přiznám se, že jsem měl ze začátku trochu problém se v příběhu dobře orientovat a pobrat vzájemné vztahy mezi postavami. Pozdějí se však ukázala, že jde o rafinovaný film plný zajímavých okamžiků a kvalitních hereckých výkonů. Konec konců to byl docela důvtipný náhled na propojení mafianských praktik s filmovým Hollywoodem. ()

bodo1

Na tú dobu docela super film. Čítal som aj knihu. Zaslúži si viac ako je tu hodnotený. No nič, ja som sa bavil, skvelý De Vito, Hackman a všetci okolo. Pekná komédia, s náznakmi čierneho humoru. Nepokazí a ani neurazí. Dobrý film ()

tomtailor

takto to dopadne, keď Amíci urobia komediálnu gangstérku, množstvo zbytočných postáv a rozvetvený dej, škoda, herecké obsadenie sľubovalo omnoho viac... ()