Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiálny text distribútora)

Stegr

70% - Film se většinu své stopáže pohyboval na tenké linii mezi vážně dobrými momenty a trapnými momenty. Největší prohrou snímku byli Cedric the Entertainer a jeho partička, kteří byli nemožní skoro pokaždé, když se objevili. Naopak hodně moc jsem se bavil, když byli na scéně Vince Vaughn a Dwayne Johnson... ()

POMO

Dvojhodinová, hviezdami nabušená komédia plná vtipov, z ktorých tri stoja za zasmiatie. Je pravdou, že komerčne úspešná komédia nepotrebuje viacej než hviezdy - viď. v USA veleúspešné zhovadilosti bratov Wayansovcov (séria Scary Movie, White Chicks). V tomto prípade ale ide o pokračovanie kvalitnej zábavy s postavami a hravou zápletkou, ktoré je síce menej trápne, no rovnako vtipné a vzrušujúce ako Men in White... ()

Marsik

SMÍCHOV - Trpěl jsem :-) Ještě, že film dávali po půlnoci, takže Smíchov nesáhl ani k jedné reklamě. Ovšem 2 hodiny jsem čekal na vtip, úsměvnou scénu či dobrej gag. Ani jednoho jsem se nedočkal. Pouze díky kvalitnímu hereckému obsazení v čele s charismatickým Travoltou dávám čistý průměr. 50% (with J.) ()

Triple H

Známych tvárí (a dobrých hercov) veľa, ale potenciál zostal kruto premrhaný. Na jedno pozretie sa to dá stráviť, ale nejaká veľká zábava sa nekoná. Najvtipnejší je suvrénne The Rock ako homosexuálny bodyguard. A tanečná scéna Umy Thurman a Johna Travoltu sa ich prvej z istého nemenovaného filmu nepribližuje ani náhodou - stojí totiž za hovno. ()

Happykubas

Na této malinko tuctové komedii mě celkem překvapilo její hvězdné obsazení. Známých a musím říct že i dobrých herců tam bylo opravdu mnoho. Dovolím si však tvrdit, že v tomto případě jde bohužel o zbytečné vyplýtvání takových celebrit na pouhou odpočinkovou záležitost, které chybí duchaplný děj a která nás jen místy pobaví ne-příliš originálními vtípky. Ono se na to dobře dívá, ale sebemenší kulturní skutek utek. Ale kdo ví, třeba právě o to se řezisér při natáčení snažil bez pomyšlení na nějaké větší ohlasy a úspěchy. ()

• 53 milionové pokračování úspešné komedie Chyťte ho! (1995) vydělalo během úvodního víkendu (4.-6.3. 2005) 23,4 mil. dolarů. Celkově si odneslo z amerických kin 55,8 milionu, zatímco jeho předchůdce 72 milionů. (imro)
  • Na začátku filmu Chili (John Travolta) mluví o tom, že film potřebuje na získání nejvyššího ratingu přístupnosti R víc než jedno použití slůvka f*ck. A hned ho řekne. Tím, že toto slovo v celém filmu zazní jen jednou, dostal mírnější rating PG-13. (imro)

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (viac)