Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

Freemind

Našel jsem zde všechno, co mám rád v kriminálkách z této doby. Minimalismus prostředků, důraz na hloubkovou psychologii postav, nevtíravé experimenty (snové scény), syrové podání a překvapivé zvraty. Hackman i Duvall ve špičkové formě. Pod čtyři hvězdy nemohu jít. ()

gogos

Rozhodoval jsem se, jestli dat v TV prednost Rozhovoru nebo Dr.Housovi, Coppola nakonec vyhral a musim rict, ze jsem se rozhodl vice nez dobre. Naproto dokonaly scenar, paradni vykon Hackmana, Ford v jedne ze svych prvnich roli a brutalne mraziva atmosfera, jakou dovede v pripade zabrouseni do tematu lidske psychiky navodit jen Francis Ford Coppola. Vynikajici pribeh, ktery graduje a graduje az dozene Harry Caula na samy pokraj sebezpytovani a provinilosti kombinovane s genialni zesilenosti. Proste vynikajici snimek... Jediny minus byla obcas hlucha mista, myslim si ze filmu by neuskodilo zkraceni cca o 5-10 minut... ()

kaylin

Krásná ukázka toho, že ono něco znamená žít v odloučení, ale něco jiného je být úplně sám a všechno tratit. Nádherně a zároveň děsivě sebedestrukční snímek, který ukazuje, jak byl Coppola schopný režisér a také scénárista. Možnosti zvuku zde využívá naprosto v souladu s potřebami filmu, což jen umocňuje celkový efekt. ()

RAiken

Námět a poselství výtečné, motivy různorodé, atmosféra hustá, obrázek doby, ve které může každý špehovat každého - dokonalý. A to i navzdory tomu, že v 70. letech rozhodně nebyla špehovací technika a technologie natolik vymožené, aby šlo skutečně "nahrát" každého a kdykoliv v jakékoliv situaci. Přesto nadčasové dílko pohrávající si rovněž s morálními problémy spojenými se špehováním. To vše je nádherné, ale proboha, proč je to tak nudné a natahované jako nedělní odpoledne? Než se dobereme k podstatě problému tak uplyne mnoho minut pásky a jen přetěžko lze tuhle pásku doposlechnout až do konce. Dokonce i pohled na výraz Genea Hackmana je tak neskutečně nudný jako nikdy, přesto dosahuje paradoxně zřejmě svého nejlepšího výkonu. Z důvodu toho, že se na plátně nic neděje, ale alespoň můžete přemítat nad tím, co se děje v současném světě a souvisí se špehováním a přeci jenom se trochu zamyslet nad závažným námětem a toho chtěl podle mě Coppola dosáhnout - nebo nás chtěl jen uspat, abychom nad oním tématem přivřeli oči? Kdo ví... ()

Maq

Nemohu si pomoct, já ve filmech téhle generace vždycky cítím tu společensko-kritickou hysterii sedmdesátých let. Coppola nám ukazuje jako objev století, že mezi soukromými detektivy si můžete najmout také specialisty na odposlouchávání a pořizování zvukových záznamů. Profesionál jednoho dne zjistí, že co pro klienta nahrál není jen bezobsažná konverzace. No to se podívejme, kdo by to byl řekl? Začne do toho šťourat, zjistí, že ve věci jsou i jiní profesionálové, a propadá stihomamu. --- Mimochodem, o práci se zvukem něco vím. Pravda, přišel jsem k tomu až v digitální éře. Ale i tak mám důvodné podezření, že to, co nám film o téhle práci ukazuje, byla diletantská představa už v sedmdesátých letech. Třeba ta synchronizace tří paralelních záznamů, jen tak manuálně… Víte, co to se zvukem udělá, když stopy posunete o pár tisícin sekundy? --- Vidět zde jakékoli důležité sdělení, k tomu je zapotřebí jistá dávka oněch dobových předsudků, jimž Coppola vycházel vstříc. Bez nich zbývá jen nepříliš japná psychologicky pojatá detektivní historka. ()

swed

Balanc mezi uměním a nudou. "Rozhovor" mi připomněl Antonioniho "Zvětšeninu" nebo o několik let novějšího Kieslowskeho "Amatéra". Všechny tři snímky se vyznačují sebedestruktivní fascinací moderní technikou, která postupně přetváří osobní životy hlavních hrdinů. Za povšimnutí stojí i spojitost se samotným filmovým médiem. Bedlivé zkoumání obrazu či zvuku dává zdánlivě obyčejným (přehlédnutelným) faktům zcela nový význam - Film se v rukou režiséra mění v klam (v chytrou manipulaci s divákem). 7/10 ()

Skip

S čím člověk zachází, tím také schází. Tohle přísloví by se myslím dost hodilo k tomuto filmu. Gene Hackman hraje velmi dobře machra přes odposlechy, ale proč najednou profík, kterého vždy zajímalo jen to, aby odevzdal perfektní práci, nic víc, začne takhle vyšilovat? Trochu neuvěřitelné a myslím, že je to velká slabina filmu. Jenže on by pak nejspíš žádný film vzniknout nemohl, protože by nebylo o čem ho natočit. Takže když odhlédnu od tohoto a přijmu tedy fakt, že se najednou v hlavním hrdinovi hnulo svědomí, musím říct, že to byl dost dobrý film. A chcete-li udělat z odborníka na odposlech extra paranoika, pak mu stačí říct jen: "Posloucháme vás." ()

Foma

Dost dobrej rozklad osobnosti, Hackman je fakt neuvěřitelnej. Takovej typickej výtvor poloviny 70. let, kdy "všichni ty boháči kuli svoje pikle a svoboda dostávala přes pusu". ()

Fanucci

O chlup lepší film než De Palmův Výstřel, ale na Zvětšeninu to nemá. Z Rozhovoru mám takové smíšené pocity, protože stejně jako skvělé scény, obsahuje tento film i hluchá místa, kdy se až moc táhne. Samozřejmě můžete namítnout, že Zvětšenina také není zrovna akční podívaná:-) a plyne místy hooodně pomalu. Jenže tam Antonioni skvěle udržoval tajemnou atmosféru - to napětí, které ve vás každou minutou narůstalo. Coppolovi se toto nepodařilo. Ale i tak, nadprůměrný film - 80% ()

honajz2

Možná je chyba spíš na mé straně, že jsem čekal něco fakt mysteriózního a místo toho dostal vcelku obyčejný thriller, ale mám pocit, že i s jinou "předpřípravou" by můj názor nebyl o moc jiný. Líbil se mi úvod, líbilo se mi několik jednotlivých scén a poslední čtvrtina mi přišla i celkem napínavá a povedená, ale jinak mě to poměrně dost minulo. Mrzí mě to, ale žádnou silnou atmosféru jsem v tom neviděl, žádné silnější napětí jsem z toho necítil, námět mi nepřišel dostatečně rozvinutý na dvouhodinovou stopáž a celkově jsem se u toho spíš jen nudil. Přitom ten námět má potenciál, a dost velký, ale v tomhle podání to prostě šlo mimo mě, nemůžu si pomoct. Dokázal bych si to představit v podání jiných režisérů, kteří by to podle mě zvládli značně lépe, ale nechci Coppolu předem odsuzovat. Třeba jsem na něj jen měl smůlu... už podruhé. Na Kmotra se ale stejně někdy podívám, to rozhodně, jen na to asi stále nebudu spěchat. Podle všeho ale Coppola chystá nějakou sci-fi inspirovanou Metropolisem, tak by mě samotného zajímalo, který z těch dvou filmů dám dřív :D Silné 3* ()

M.i.k.e

klasická sedmdesátková věc,o které nevím co si mám myslet ani několik hodin poté co sem jí viděl.Synopse budí dojem,že půjde o hutný thriller,ale skutečnost je jiná a většinu doby je to zvláštní,pomalu plynoucí drama,které záměrně mate diváka v tom co vidí/slyší a zkouší jeho očekávání.Na konci už sem byl zmaten úplně a vlastně i trochu zklamán tím,že sem si pořád nebyl jistý co že se to vlastně děje a co je skutečnost a co jen paranoidní představa a sugesce.Jak mi ale zpětně dochází,to celé byl z Coppolovi strany záměr a musím před ním alespoň lehce smeknout.Krácení stopáže by každopádně pomohlo,protože některé pasáže jsou docela nudné a na samotný film nemají žádný vliv...70% ()

Rocky88

To, co jsem od toho čekal, jsem nakonec nedostal. Coppola se neumí pořádně rozjet, úvod neskutečně roztahává ve snaze přiblížit nám Hackmanovu postavu, což je na jednu stranu dobré, ale na straně druhé příběh postrácí tempo a divák tak nemá ani náladu Coppolovi naslouchat. Zhruba v půlce se film ale dostatečně rozjede a divák se tak může přestat nudit. Samotné vyvrcholení v hotelu a události tomu následující jsou zvládnuty brilantně, až mi z nich lehce naskočila husí kůže. Bohužel jako na potvoru se na konci zase něco pokazí. Ono to vlastně ani konec nemá - Francis najednou film usekne a tím končí. Trochu mi připadalo, jako by ho ve snu napadlo perfektní rozuzlení filmu, tak k němu ve scénáři dopsal ne moc chutnou omáčku a vypustil do světa. Bohužel. ()

MrPierc

Technika je nebezpečná, když pozorujete jak mají v USA v té době výstavy přímo pro odposlouchávání. Kde vám nabízí štěnici či celé sady, tak si neumím představit co mají dnes. Gene Hackman jako osamělý čmuchal, který bude sledován a vůbec se mu to nelíbí. Dramatický objev na konci ! Chytlavá melodie během celého filmu. ()

shyster

Co začínalo tak trochu jako normální průměrný thriller, se v druhé polovině mění v tuhou paranoiu hlavního hrdiny. Neřekl bych, že Gene Hackman tu je ve své nejlepší roli (to až ve Francouzské spojce). ()

joker.george

Na mysl se mi krade kacířská myšlenka, že se jedná o nejlepší Coppolovo dílo. A v některých ohledech, jako je třeba pátrání a rozklad Harryho Caula, tomu tak dokonce může i být. A vím, po čem můžu sáhnout, když budu chtít vidět něco vtahujícího, napínavého a deprimujícího. Jenže díky intenzitě, která je vyhnaná na maximum, to nebude tak časté. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů