Sám doma

• Česko Sám doma (viac)

Zabudnuté dieťa bráni prázdny dom pred dvoma lupičmi.
"Mám pocit, že sme doma nechali niečo dôležité," povie pani Kate McCallisterová manželovi Petrovi na palube lietadla smerujúceho cez Atlantik do Paríža, keď sa na vianočnú dovolenku balili v obrovskom strese a nervozite. To ešte netuší, že to, čo doma zabudli, je najmladší člen ich početnej rodiny, Kevin. Chlapčenská radosť z neočakávanej slobody sa veľmi rýchlo zmení na príjemné vzrušenie - Kevin musí brániť dom svojich rodičov proti dvom nepríjemným votrelcom - zlodejom Harrymu a Marvovi. A hoci si dospeláci myslia, že taký malý chlapec proti nim nič nezmôže, škaredo sa mýlia! (TV JOJ)

klose182

Klasika, která nikdy neomrzí. Některé hlášky už zdomácněly a přiznejme si, kdo z nás si dokáže představit Vánoční svátky bez Kevina? ()

navorski

Není to z nostalgie, tenhle film opravdu funguje přesně tak, jak má. A je nezapomenutelný. Kdybych byl hollywoodským režisérem, přál bych si mít na svém kontě takovouhle legendární limonádu. Dnes to na mě zapůsobilo skoro stejně dobře, jako když jsem na tom byl tenkrát v kině. I když nahlas jsem se tentokrát zasmál jen jednou, a to když kapelník John Candy v autě nevhodně vyprávěl paní McCallisterové, jak zapomněl svého syna v márnici s tělem jeho mrtvé maminky :-) ()

tommy187

Skvelý film! Veď kto nevidel film o Kevinovi a o jeho vynaliezavosti? Tento film ... od prvej chvíle keď som ho videl som vedel, že to je môj najobľúbenejší film. A stalo sa. Maculay Culkin predviedol neprekonateľný výkon. Scenár bol perfektný, aj efekty :). Tento film som videl desať krát a vždy keď bude príležitosť si ho pozriem znova. No a koniec koncov na motív ktorého filmu bolo natočených 7 snímok? Vianočná klasika, bez ktorej by neboli Vianoce Vianocami. ()

obivan568

Nejlepší vánoční film všech dob. Dřív jsem to žral kvůli "dovádění" se zloději, teď už si ale vychutnám celý dort. Výborný a originální námět, který je dotažen k dokonalosti, výborná vánoční atmosféra, geniální hudba a k tomu všemu je to celé neskutečně vtipné i dojemné. Scéna v kostele je jedna z nejlepších scén vůbec, ta mě dostane opravdu pokaždé. Tenhle film je legenda a všechny zúčastněné třeba prohlásit za svaté! ()

Melios

Sám Doma aliaz nezodpovední rodičia ,ktorí doma zabudnú svojho syna a retardovaní zlodeji ,ktorý sa chytia do Sawových...pardon - Kevinových pascí. Vianočná komédia ako vyšitá. Ajkeď je film v podstate hovadina ,no ako rodinná komédia ,ktorú si pozriete každé vianoce. Kto toto nemá rád tak nemá vkus! Priznajme si to ,kto nechcel byť keď bol malý ako Kevin? Bezpodmienečne dávam 100% - BEZKOMENTÁRA!!! ()

blackkocour

znáte ten vánoční film, kde malý kid zmasakruje dva nevinně hloupé lupiče, a udělá ze svého domu jatka ve stylu Saw, ale přitom mu stačilo jen ve správný čas zavolat policii? Ne?!!?? P.S.: Buzz je mladší brácha Biffa Tannena! ()

Obivan

Bez téhle komedie si prostě neumím představit Vánoce. Spolu s druhým dílem patří Sám doma mezi mé nejoblíbenější komedie. Jsou tam skvělé hlášky a bolesti břicha od smíchu zaručeny od začátku do konce. Super!!! ()

Devilian

No tohle je samozřejmě každoroční klasika. Film miluju už od malička, milovat jej budu. Takové filmy, s takovými nápady, úžasnými herci a perfektní hudbou se dneska už nenatočí. ()

Mr.Jackass

je to na 4* ale beru v potaz že jsem na to koukal jako dítě a byl naprosto unešen a ještě dnes se vždy s chutí zasměji pokud tento film zahlédnu... ()

ranp

Jeden z mých nejoblíbenějších "vánočních" filmů. Důmyslný Kevinův boj s oběma zloději mě dovede vždycky pobavit. A Joe Pesci opět nezklamal :-) ()

lskala

Pamatuji si, jak jsem tenkrát na škole byl marod, bylo pár dní před vánocema a já na videu sjížděl tenhle film pořád dokola. Joooo, to byly časy. 90% - 5***** ()

The Viper

Myslím že žánr ''rodinný'' to opravdu vystihuje, protože se u něj může pobavit každá generace. Pohodový film, který nechává v mírném stavu očekávání čím zloděje nachytá a jak moc vtipně dopadnou. Nenáročná komedie ještě mladého/malého Culkina, která určitě neomrzí a rychle uteče. ()

Cejny

Musím říci, že je to zřejmě vůbec ten nejoblíbenější film z mého dětství, naprostá klasika. Veškeré hlášky, které se zde objeví jsou vynikající. ()

civrss

Kevin je prostě klasika. Od malička jsem ho viděl snad 10x a pokaždé jsem se pobavil. Jasně, zábava je to založená na spoustě klišé a občas je tam trošku až moc "Americko", ale každý máme nějaké srdcovky z mládí, a pro mě je Kevin jednou z těch nejlepších, nejoblíbenějších a nejzábavnějších. Dvojka je také hodně dobrá, ale který dobytek to tak zkazil třetím a dalším dílem by potřeboval ukřižovat. Jenom škoda co se s Culkinem stalo... ()

vitekpe

Ve sve dobe super hit, dnes po mnoha letech - nadprumerna komedie s vanocni atmosferou. Catherine O'Hara je navic moje oblibenkyne, takze ja nemam problem. :-) ()

Angus

Komedie a dobrodružství, na které se vždy rád podívám znova. Vždy jsem se chtěl ocitnout v kůži chlapce, který má připravené nemilosrdné pasti na zloděje :-). Prostě je to klasika. ()

Sdoom

Dnes již filmová klasika, která potěší děti i dospělé. I když děti přecijen o něco víc. Edit 23.12.2018: Jak člověk stárne a má děti, tak zjišťuju, že postupem času docení i jiné aspekty filmu než jen taškařice Kevin vs. Marv s Harrym. A dokonce už pomalu začínám Kevinovi i fandit. :-) (Blu-ray, dabing) ()

OughJay

Columbusův Sám doma má můj neskonalej obdiv. I po mnoha a mnoha zhlédnutích totiž neomrzí a vždycky se na Kevina rád podívám znova, zejména na Vánoce. Neexistuje snad nikdo, kdo by tenhle film neviděl, kdo by někdy nezatoužil bydlet ve stejnym domě a kdo by ho taky nechtěl bránit proti mokrejm banditům... Herci, v čele s mladym Macaulayem, předvedli doslova legendární výkony a jejich fráze dokázaly zlidovět, což je samo o sobě dost vypovídající. Připočtěme pak fantastickej soundtrack, zmáčkněme play a vánoční atmosféru si můžeme navodit klidně i v půlce léta. Marv: "Kids are scared of the dark." Harry: "You're afraid of the dark, too, Marv." ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (viac)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (viac)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (viac)