Harry Potter a väzeň z Azkabanu

• Česko Harry Potter a vězeň z Azkabanu (viac)

Aj tretí rok v Škole kúziel v Bradaviciach bude plný nebezpečenstva a prekvapení...
Trinásťročný Harry Potter nie je veľmi nadšený, keď musí tráviť leto u svojich vzdialených príbuzných. Správa sa vzorne a nevenuje sa žiadnym kúzlam, ale iba dovtedy, kým ich nepoctí návštevou  príšerná teta Marge...
Harry sa obáva trestu, pretože zákony nedovoľujú používať študentom kúzla mimo čarodejníckeho režimu, a preto z obáv radšej utečie. Prenocuje v starom hoteli, kde sa náhodou stretne s  ministrom kúziel Korneliom. Ten mu hroziaci trest odpustí a zároveň mu prezradí, že z väzenia v Azkabade utiekol záhadný a nebezpečný čarodejník Sirius Čierny. Ten bol podľa legiend zodpovedný za privedenie lorda Voldemorta k Harryho rodičom a za ich násilnú smrť. Teraz sa lord pokúša zabiť Harryho. Jediným bezpečným miestom sa pre neho stanú Bradavice... (TV Markíza)

Jad

3. diel je zatiaľ najkvalitnejší, pre mňa ale aj tak nie je najlepší(viem, že pre mnohých je to najlepší diel, ale u mňa je až na 3. mieste). Sirius Black je jeden z mojich najobľúbenejších charakterov. Príbeh je zaujímavejší, aj bez Voldemorta, je tam menej Malfoya, ktorý mi tam iba prekáža a vadí mi. Kvalitou je na vysokej úrovni, aj keď sa tam nedostalo množstvo cool scén z knihy. Za mňa 85% ()

Jirkacek

Třetí díl s příběhy slavného čarodějnického učně s názvem Harry Potter a vězeň z Azkabanu jsem viděl ze všech dílů nejčastěji, přičemž poprvé to bylo nedlouho po jeho natočení v roce 2004 a dobře si vzpomínám, jak jsem z něho byl nadšen. V té době už kolem mne propukla harrypotterovská mánie, která stále zesilovala s každým dalším dílem, což se mně ovšem až tak netýkalo. Celá série o čarodějích mne sice zaujala hned prvním dílem, ale stále jsem si zachovával určitý odstup od těch šílenců, kteří měli pokoj polepený plakáty s postavou Harryho nebo Hermiony nebo běželi na oční oddělení, aby si pořídili známé brýle s kulatými obroučky. Přesto považuji všechny příběhy o Harry Potterovi a jeho přátelích i nepřátelích za nejlepší filmy s žánrem čarodějnickým, kouzelnickým či obsazeném nějakými mágy. Celá série se rozjela docela velmi kvalitním prvním dílem, který byl ještě takový dětský a už od začátku jsem nevěřícně hleděl na ty nápady, které přinesla spisovatelka J. K. Rowlingová do filmového průmyslu. Okamžitě jsem začal obdivovat ty její nápady, které okořenily filmy s Harry Potterem, třeba mluvící a pohyblivé obrazy na stěnách, hra Famfrpál na létajících košťatech, mluvící klobouk, obrovitý čtyřmetrový dobrák Hagrid, schody měnící svou polohu a tak dále a tak dále. Trojka Harry Potter a vězeň z Azkabanu začala stejně jako první díl v domě č. 4 v Zobí ulici v Kvikálkově, kde mladý kouzelník žil u své tety a strýce, kterými byli pana a paní Dursleyových (Fiona Shaw a Richard Griffiths), ale nebyla to pro něj však procházka růžovým sadem, protože jejich synáček Dudley (Harry Melling) dělal Harrymu ze života pořádné peklo. Když na návštěvu přijela tetička Marge (Pam Ferris) a pomlouvala Harryho rodiče, mladík ji kouzlem nafoukl a ona odletěla pryč. Vzápětí od svých příbuzných ve zlém odešel a nočním Londýnem dorazil na zastávku autobusu, kde se posadil a čekal. V křoví naproti zastávky se však objevil černý pes, která na mladíka hleděl a vrčel a temnou atmosféru navíc doplňovaly klasické hororové prvky kolotoč a houpačky. V tom se na zastávce objevil velký autobus, který zachraňoval kouzelníky v nouzi a vystoupil z něho mladý průvodčí Stan Silnička (Lee Ingleby), s pletí uhrovitou a špinavou, pomuchlanou fialovou uniformu a nakřivo posazenou čepici. Pozval Harryho dovnitř a zeptal se ho, kam potřebuje odvézt. Pak řidič autobusu Ernie (Jimmy Gardner) zahájil divokou jízdu nočním městem a odvezl Harryho do zanedbané londýnské hospody s názvem Děravý kotel, který byla vmáčknutá mezi knihkupectví a obchod s gramodeskami na Charing Cross Road. Za hospodou se nacházel hlavní vchod do Příčné ulice, kde čarodějky, čarodějové a jiní nakupují kouzelnické zboží. V putyce se mladý kouzelník dozvěděl, že po něm jde vrah Sirius Black (Gary Oldman), jenž uprchl z Azkabanského vězení. Sirius po dokončení školy začal bojovat proti lordu Voldemortovi a jeho stoupencům smrtijedům a stal se členem Fénixova řádu. Šel také za svědka na svatbu Harryho rodičů Jamese (Adrian Rawlins) a Lily (Geraldine Somerville) a když se jim narodil syn, stal se jeho kmotrem. Když se Harry v hospodě vyspal, odešel na nádraží, aby odjel vlakem do Bradavic. Zde se opět setkal se svými nejlepšími kamarády Ronem Weaslym (Rupert Grint) a Hermionou Grangerovou (Emma Watson) a v kupé si přisedli k muži, který spal u okna skrytý pod kabátem. Během jízdy vlak zničehonic zastavil a objevili se strážci z Azkabanu, což byli jedni z nejobávanějších nestvůr kouzelnického světa. Dříve byli využíváni Lordem Voldemortem, po jeho pádu se ovšem přidali k ministerstvu kouzel, a působili jako strážní v azkabanské věznici. Mozkomorové se živili šťastnými pocity a vzpomínkami, které vysávali z lidí dokud z člověka nezůstalo živé, ale prázdné tělo. Jeden z nich vlezl do vlaku a začal vysávat Harryho, když tu se muž u okna probudil a zahnal stvůru pomocí kouzla Patrona. Pak už dojeli do školy, kde začal třetí ročník výuky. Jedním z nových učitelů byl starý známý Rubeus Hagrid (Robbie Coltrane), který vyučoval péči o kouzelné tvory, přičemž na jeho první hodině Draco Malfoy (Tom Felton) neposlouchal Hagrida a byl kvůli tomu napaden hipogryfem (napůl koněm, napůl orlem) Klofanem. Draco si stěžoval svému vlivnému otci Luciusi Malfoyovi (Jason Isaacs) a ten si zranění svého syna nenechal líbit, což později vedlo k tragické události. Mezitím Hermionin nový domácí mazlíček perská kočka Křivonožka rozdmýchala spor mezi Hermionou a Ronem, když se Ronovi za podezřelých okolností ztratí jeho krysa Prašivka. Před Vánoci dají zrzaví Weasleyovic dvojčata Percy (Chris Rankin) a Fred (James Phelps) HarrymuPobertův plánek čili úplnou mapu Bradavic, na níž byla vidět poloha každého člověka v hradu. S pomocí mapy prošel Harry do Prasinek, poslední čistě kouzelnickou vesnici ve Velké Britániii, kterou od 3. ročníku studenti Školy čar a kouzel v Bradavicích mohou pravidelně navštěvovat. Prasinky jsou od Bradavic vzdáleny asi jednu míli. Je v nich také nádraží jednoúčelové vlakové dráhy z Londýna, z King Cross, Nástupiště 9 a 3/4, kterým přijíždí studenti do školy. V Prasinkách sídlí mnoho kouzelnických obchodů, např. Medový ráj, což je prodejna kouzelnických sladkostí, do jejíhož sklepa ústí jedna z tajných bradavických chodeb, prodejna U Taškáře, obchod s žertovnými kouzelnickými předměty, a U Džina v láhvi, obchod s kouzelnickými potřebami. Prasinky jsou domovem také několika hospod. Nejznámější je hostinec U Tří košťat, který vede madam Rosmerta, zamilované páry se scházejí v čajovně madam Pacinkové. Pochybnější osoby se scházejí u Prasečí hlavy, v hospodě, kterou provozuje Aberforth Brumbál. V Prasinkách také stojí údajně nejstrašidelnější dům v Británii, tzv. Chroptící chýše. Ta je ale ve skutečnosti pouze místem, které sloužilo k úkrytu Remuse Lupina během jeho studia v Bradavicích o úplňcích, když se měnil ve vlkodlaka. Je spojena s bradavickými pozemky tajnou chodbou, která začíná u kmene vrby mlátičky. V Prasinkách Harry zaslechl, že Sirius Black byl jeho kmotrem, ale zradil jeho rodiče a zabil jejich kamaráda Petera Pettigrewa (Timothy Spall). Zanedlouho se trojice nerozlučných kamarádů od Hagrida dozvěděla, že Klofan musí být kvůli intrikám Malfoyova otce popraven. Snažili se Hagrida utěšit, a přitom v jeho chatě našli živou krysu Prašivku. Křivonožka ale Prašivku zahnala pod Vrbu mlátičku a poté se objevil velký černý pes, kterého Harry viděl už dříve, a odvlekl pod vrbu Rona. Harry a Herminona je pronásledovali ukrytým tunelem, na jehož konci zjistili, že pes byl ve skutečnosti přeměněný Sirius Black. K němu se připojil profesor Lupin, který byl také po nocích vlkodlakem. Lupin a Black vysvětlili, že Ronova krysa je přeměněný Peter Pettigrew, který pro Voldemorta zradil Harryho rodiče, fingoval svoji smrt a vinu svedl na Blacka. Harry Siriusovi nedovolil Pettigrewa zabít, a místo tohohoj eskortovali zpátky do hradu. Na cestě ale vysvitl úplněk a Lupin se proměnil ve vlkodlaka. V následném zmatku Pettigrew utekl. Na Blacka, Harryho a Hermionu začali útočit mozkomorové, které ale zahnal tajemná figura pomocí kouzla Patrona. Harry věřil, že byl zachráněn duchem svého otce. Black, jehož nevině nikdo nevěří, byl lapen a zavřen do věže, kde čekal na popravu. Potom ředitel školy Brumbál (Michael Gambon) hrdinům poněkud tajemně řekl, že mají možnost zachránit více než jeden život. Hermiona prozradila Harrymu, že vlastní Obraceč času – nástroj, kterým se lze vracet v čase a s jehož pomocí zvládala svůj přeplněný rozvrh. Harry a Hermiona se vrátili o tři hodiny zpět, osvobodili Klofana těsně před popravou, a pak čekali u východu z tunelu na Blacka. Když jsou „druzí“ Harry, Hermiona a Black napadáni mozkomory, Harry pochopil, že to byl on sám, kdo vyčaroval Patrona, a zachránil situaci. S pomocí Klofana pak Harry a Hermiona osvobodí Blacka, a zatímco ten odletěl, oni se vrátili na místo, kde začali cestu časem. Po tomto neuvěřitelném dobrodružství si profesor Lupin sbalil kufry, protože někdo prozradil jeho vlkodlačí sklony a tak skončil druhý díl i další školní rok v Bradavicích. Celý tento pohádkový fantasy příběh trval neuvěřitelných 141 minut, během nichž jsem sledoval třetí dobrodružství slavného Harry Pottera a jeho přátel a až na malé výjimky jsem se takřka nenudil. Líbil se mi sympatický ředitel školy v Bradavicích Albus Brumbál, který v temné době vlády černokněžníka lorda Voldemorta založil Fénixův řád, sdružující ty, kdo se Voldemortovi odhodlali postavit a po pádu lorda Voldemorta a vraždě Jamese a Lily Potterových svěřil jejich syna Harryho do péče rodině Lilyiny sestry Petunie. Jednou z nejdůležitějších vedlejších postav byla profesorka Minerva McGonagallová (Maggie Smith), učitelka přeměňování, ředitelka Nebelvíru, zástupkyně ředitele a členka Fénixova řádu, výtečná čarodějka a nesmírně charakterní žena. Naopak žádné sympatie u mne nemohl získat Draco Malfoy (Tom Felton), největší dětský nepřítel Harryho, člen Zmijozelu a oblíbenec Severuse Snapea (Alan Rickman), ředitele této koleje. Draco byl pyšný na svou čistou krev, neměl rád mudly čili kouzelníky bez čarodějnických rodičů a velmi toužil po moci a slávě, takže Harry odmítl jeho přátelství. V příběhu opět nechyběl mohutný Rubeus Hagrid (Robbie Coltrane), což byl klíčník a šafář v Bradavicích a i ve třetím díle se objevil Neville Longbottom (Matthew Lewis), spolužák Harryho, který měl ještě v budoucnu sehrát důležitou úlohu, nicméně v prvním, druhém i třetím díle byl spíše smolařem. Nechyběl ani svérázný školník Argus Filch (David Bradley), jenž po školních chodbách obcházel se svojí kočkou paní Norrisovou a snažil se chytat studenty při porušování školního řádu. Zkrátka příběhy Harryho Pottera se mi líbily a tak jsem si koupil k narozeninám v září 2019 celou sérii na blu-ray discích a samozřejmě jsme se znovu podívali i na třetí díl s názvem Harry Potter a a vězeň z Azkabanu. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu, který jsem si navíc už moc nepamatoval. Během sledování trojky slavné kouzelnické ságy jsem se ujistil, že se režiséru Alfonso Cuarónovi povedlo v roce 2004 natočit velmi zdařilý snímek s několika vynikajícími herci, vtipnými dialogy a dějem, jenž docela odsýpal a diváka pobavil. Potěšen jsem byl hlavně v závěru filmu, kdy Hermiona využila možnosti vrátit se v čase a napravit zlé skutky a uvést vše do pořádku. Žánr cestování časem mám totiž vůbec nejraději. Se změnou režiséra oproti prvním dílům došlo i k pořádnému přitvrzení z hlediska strašení a příběh měl již slušné hororové parametry. Své investice do modré krabičky tak rozhodně nelituji a určitě v budoucnu zase na tento vynikající film podívám. Suma sumárum, snímek Harry Potter a vězeň z Azkabanu ode mne získal čtyři tajemné hvězdy ****. () (menej) (viac)

hmyzovrah odpad!

Odpad všech odpadů návrat. Chlapi na košťatech v akci. Famfrpál, Zmijozel, názvy jak pro 5ti leté a nechápu jak se tohle mohlo ujat i u dospělejch. No nic po shlědnutí téhle sra*ky, si radši zapnu fotbal a to je plnej simulantů.. ()

C.i.k.a.k.a

S 3ky som mal po dopozeraní v kine veľmi zmiešané pocity na jednu stranu sa my páčilo ,ako bol cely snímok poňatý bol tam oproti minulým dvom značný posun vo všetkom , ale úprimne má VEĽMI sklamalo to že sa to úplne vymykalo knižnej predlohe a na scény na ,ktoré som sa tešil už ,ako malí chlapec ,keď som čítal v posteli knižku tak buď tam neboli , alebo boli úplne prehodené a to vomne zanechalo emočné následky :) Musím povedať že ku väzňovi z azkabanu sa vraciam oproti iným častiam najmenej krát. ()

P3rcy

Konečně! Konečně nad Bradavicemi není jen dokonalé počasí! Konečně už nestojí na vrcholu "pyramidy zla" přísný učitel a rozmazlený blonďatý harant, které by hlavní hrdinové dříve obviňovali i z atentátu na Kennedyho. Konečně se hrdinové chovají aspoň trochu lidsky a aspoň trošku adekvátně svému věku. Konečně máte na začátku aspoň trochu pocit, že se celý kouzelnický svět netočí kolem kluka s jizvou. Tento díl má téměř vše, co podobné filmy potřebují, dobrý scénář, hezká hudba, několik celkem překvapivých zvratů, sympatické děti, které od minulého dílu dost vyrostly (přiznávám se, že v mých tehdejších třinácti letech, po premiéře tohoto filmu jsem se do Emmy zamiloval ale kdo ne že?). Rozhodně je vězeň z Azkabanu nejlepší díl celé série, jen škoda, že se alespoň tato úroveň neudržela do dalších dílů. ()

mistr97

Harry Potter a vězeň z Azkabanu je film, který ve srovnání s prvními dvěma díly v mnoha ohledech vyspěl a série s ním začala být o něco temnější. Nové postavy – profesor Lupin a Sirius Black jsou silným impulsem a i díky nim je děj příjemně záhadný a dozvídáme se nové informace. Ostatní, už dobře známí herci v této sérii si drží svůj standard. Ohledně cestování v čase si nejsem jistý logickou stránkou věci (samozřejmě v případě, že by to bylo možné), ale rozhodně bylo zajímavé. 85 % ()

Elanornegra

Pozrete týždeň po dočítani knižnej predlohy. Podstatne dospelejšie a temnejšie ako predošlé 2 diely. Veľká spokojnosť s castingom Siriusa aj Lupina, dej pomerne dosť verný knižnej predlohe bavil, zvraty výborne len škoda že to tak zbehlo určite jedna z najlepších časti aj vďaka Cuaranovi a výbornej hudbe, vizuál aj po 16 rokoch nestráca na lesku spokojnosť 100% ()

agamazx

Alfonso je frajer. Absolutne briliantne natoceny treti diel, najviac cinematicky zo vsetkych. Posledny HP v ktorom Williams robil hudbu, a tu mal absolutny peak. Co je absolutne unikatne na tomto filme, ako flirtuje s humorom a temnotou dokopy. Su sceny ktore su vtipnejsie, potom seriozny darkness, potom dokonca dokopy, a to ze to splyva tak harmonicky je fakt impressive. Dalsi aspekt co je fakt vyborny je vztah medzi hlavnymi 3 postavami, cize Harry, Ron a Hermione. Alfonso im povedal, nech spravia o sebe essaye a bolo to vidiet. Najvacsi minus tohto filmu je Dumbledore. Harris bohuzial zomrel po druhom dieli, a novy Dumbledore nie je tak sympaticky, kludny a celkovo na takej vysokej urovni ako stary. No tento film priniesol dve najlepsie postavy. Lupin a Sirius. Lupinove dialogy s Harrym, a ako ho ucil boli fakt kvalitne natocene. Character developement je skoro na urovni Re:Zero, Lupin a Serius su fakt dobre vyvinute charactery s pribehom. Uprimne skoda ze tento film nie je dlhsi, aby sa zmestilo este viac detailov z knihy, ale zas to by bolo tazsie natocit, takze tu je dlzka fajn. Takisto CGI je neskutocne. 2004? No dobre, stale sa drzi aj dnes skoro 20 rokov neskor. Prezentacia, kamera a atmosfera je spickova. ()

kokoro

Mám pocit, že u mexických režisérov ako Cuarón alebo Iñárritu sa v ich filmoch zobrazuje láska k životu oveľa múdrejšie, prepracovanejšie, hravejšie: skrátka na dosť zrelšej úrovni, ako je tá americká. Je to vidieť najmä na forme, a na láske k forme, ktorá je v tomto filme neuveriteľne prepracovaná. Vybrať mexického režiséra pre fantasy sériu bol vynikajúci nápad. Toto je môj obľúbený filmový Harry Potter, pretože je v ňom všetko, čo Potterovského fanúšika robí najšťastnejším. ()

MatyRock

Nějakou tu dobu šlo o můj nejoblíbenější díl. To se však změnilo, ale film pořád patří k mým více oblíbeným z Potterovských filmů. Kvality se jednoznačně posunuli nahoru ve všech směrech. U prvních dvou dílů jsem dával hvězdy tak vysoko kvůli nostalgii atd. Tady už můj dětský vztah není tak velký takže jsem schopen být víc objektivní. Tenhle film byl první krok, udělat z pohádky, akční temný film nejen pro děcka. Je tady méně některých postav, jenže je k tomu jasný důvod. Stopáž je už tak dost velká, však pro příběh potřebná. Jestli někdo chce rozvíjet ostatní vedlejší postavy, nechť si jde přečíst knihu. Protože tenhle film není její kopií 1:1 a to je sakra dobře. Alfonsovo dílo je skvělé, leč né dokonalé. Největší výtku bych měl v nelogičnostech. Někdy jsou to vážně takové kraviny uzpůsobeny ději, až mi z toho jde hlava kolem. Naštěstí je to jediná větší chybná věc filmu. Přesto mi něco brání jít víš než 8,5/10. ()

Jurys

Viditelné zlepšení od přechozích dvou dílů, na rozdíl od svého předchůdce si Cuarón nedělal starosti s dokonalou adaptací knihy, ale udělal to po svém. Příběh už tedy není rozkouskovaný na stovky různých scén, které se Columbus snažil nacpat do filmu, ale celistvý příběh, který upoutá. Skvělá atmosféra, skvělý Gary Oldman jako Sirius Black, soundtrack znovu top. Krom pár chyb mi asi nejvíc vadil konec s cestování časem, které mohlo být zpracováno lépe, přeci jen bych čekal od takhle velké série, že si dá víc záležet na detailech. I tak rozhodně zlepšení a v sérii krok správným směrem. ()

JC_Gucci

Třetí díl Harryho Pottera je opravdu povedený. Zatímco první díl působí jako tradiční pohádka pro děti a druhý díl je spíš pokus o slapstick komedii, třetí funguje jako okno do fantasy čarodějnického světa. Pár šílených komediálních komemntů se ve filmu stále vyskytuje, ale naštěstí jich je poskrovnu a vystřídal je trochu chytřejší humor (hospodský připomínající Fritze, který vypíná svůj auto alarm kouzelnickou hůlkou mě vždy rozesměje). Obecně je atmosféra temnější, ale jednání postav a celý kouzelnický svět uvěřitelnější. U hlavní trojice došlo k dalšímu zlepšení hereckých výkonů, což potřeboval hlavně Radcliffe, který sice nepředvádí žádné výkony, ale aspoň už není tak nesnesitelný, jako v předchozím díle. Hereckým výkonům všech ostatních postav rozhodně není co vytknout. Z efektů mám spíše smíšené pocity, ale není tam žádná scéna, která by mi přišla vyloženě hrozná. Po hudební stránce není co vytknout a nová verze hradu je vypadá opravdu majestátně a tajemně. Možná nejlepší díl z celé série? ()

MatoPalkes

Z hľadiska filmov najlepší Potter aký bol natočený. Dostatočne temné, hravé, nádherná výprava. Oproti prvým dvom dielom neskutočný posun (vďaka zmene režiséra). ()

TomQ

Tenhle díl je obecně hodně dobře hodnocený, jak fanoušky, tak odborníky a například práce kamery je opravdu výborná - schválně se někdy zaměřte na scénu, kde pan Weasley říká Harrymu o Blackovi, je to neuvěřitelně dlouhá scéna bez jediného střihu, kdy kamera postupně prochází scénu (hospoda) a sleduje různé objekty a jen tak "mimochodem" se ve správných okamžicích do záběru dostane plakát Blacka. Ale mám s tím filmem jeden problém. Jako všechny díly, i tenhle má nosný motiv, Sirius Black a potažmo Marauders (jak že je to v češtině?). Z filmu se ale o nich divák nedozví skoro nic. Proč Lupin umí pracovat s mapou, respektive kdo vůbec mapu vytvořil? Jak je to s proměnou ve zvířata, proč se Sirius a Wormtail umí měnit na zvířata a umí to i James (o tom se nemluví vůbec)? Co s tím má společného chroptící chýše a vrba mlátička? A neřeší se moc ani to, jak vlastně Wormtail Jamese zradil a proč si všichni mysleli, že to byl Sirius. ()

Ivett.Motion

Vězeň z Azkabanu je bez pochyb nejlepší díl Harryho Pottera. Věrně se drží knižní předlohy a narozdíl od ostatních režisérů Alfonso udělal s HP to, co ostatní nedokázali. Dodal tomu prvky hororu a tajemna, což k HP rozhodně patří a nebál se experimentovat, aniž by narušil děj. ()

DiableBlanc

Ani v pubertě mě tenhle snímek zase tak nezaujal - možná to bude ono nezvládání emocí většiny hrdinů (Draco, Harry, Hermiona), změna Brumbala i atmosféry... Samozřejmě musím vypíchnout skvělého Oldmana v roli Blacka nebo detaily jednotlivých scén ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

19.05.2014

Filmy s Harrym Potterem vydělaly v kinech 7,7 miliardy dolarů. Případné další díly jsou zatím v nedohlednu, u Warner Bros. ale vymysleli, jak se do kouzelnického světa vrátit jinak. 18. listopadu… (viac)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)