Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

Joppo88

O čosi lepšie ako jednička, ale ešte stále to nie je ono - ale ono to príde! Škoda len, že to natiahli na pomerne dlhý film - dalo by sa to zhustiť a tak ešte vyburcovať atmosféru Bradavíc. Po vizuálnej stránke - niet čo dodať... ()

tomik99

Tajemná komnata se nese v podobném duchu jako jeho předchůdce a skoro nic se oproti minulému dílu nezměnilo - na jednu stranu dobře, na druhou špatně. Přínosem rozhodně je, že zůstal scénář věrný knižní předloze a film nebude ani pro nečtenáře nepochopitelný, na druhou stranu např. ze špatně odvedených počítačových efektů z minulého dílu se Columbus moc nepoučil a hudba, i když je pochopitelně skvělá, se také nezměnila a nabízí nám stále stejné skladby jako v předchozím díle. Všiml jsem si snad jen pár nových motivů, jádro ale zůstalo zachováno. Přesto se dá všechno odpustit a Harry je ubírán skvělou cestou. Tajemná komnata se mi o chloupek víc líbila než předchůdce, a proto dávám pět hvězdiček. ()

Torgal

Jeden z prvých filmov čo som "kúpil" na internete, takže ma k nemu viažu nostalgické spomienky. Columbus nemení úspešný recept jednotky a opäť servíruje len otrockú konverziu knihy do filmu. Lepší film z druhého Pottera robí dejovo omnoho zaujímavejšia predloha a postava Lockharta v parádnom stvárnení Kennetha Branagha. Stopáž ale opäť veľmi prehnaná. 7/10 ()

Kadas97

No oproti jednotke trošku slabšie, ale animovaný veľkohad to vyhahrádza plnými dúškami. Trošku hustejšia atmosféra v podzemí tiež stála za to. Ulízaný Malfoyko mi liezol na city čím ďalej tím viac. 8 z 10 ()

HOFMAN

O něco lepší než první díl. Uznávám, že je možná až příliš rozvleklé, ale protože jsem na tom vyrostl, nemůžu hodnotit jinak. ()

KafuR

Knížku jsem nečetl, takže porovnávání o věře či nevěře předloze přenechám jiným, no každopádně jako filmový divák jsem byl nadmíru spokojen! Oproti pohádce pro děti se dvojka oblekla do temnějšího hávu, přibylo napětí i zajímavých scén a vůbec výborný celkový dojem kazí jenom posledních pár minut, které tam snad rejža přidal pro ty děti, co ještě nestihly od telky utéct. Celková délka filmu mi nijak nevadila, ovšem když jsem po shlédnutí kratší verze zjistil, že mi v ní nic nechybělo, uvědomil jsem si, že kratší střih by ostatním udělal radost a zbytek by si toho ani nevšiml. ()

Bollek

Pokud film srovnám s prvním dílem, tak obsahuje sice všechno to hezké, co se povedlo i minule, ale zároveň jsou také všechny prvky o trochu hůře zpracované. Moc se mi líbila hudba, která byla opět výborná, naopak se mi nelíbil "výkon" Ruperta Grinta. Přišlo mi, že kdyby se v tomto díle vůbec neobjevil, nic by se nestalo a filmu by to nijak neublížilo. ()

Kingjiri

Hlavním námětem, v podobě pátrání po záhadě v Bradavicích, hodně podobný prvnímu dílu. Stopáž je sice opět dost dlouhá, ale děj má v sobě větší spád, napětí a temnější atmosféru. Kromě toho se zdá, že dostály vylepšení i vizuální efekty - třeba scéna s Baziliškem je hodně povedená. Díky dětskýmu vzezření hlavních hrdinů však i druhej díl působí hlavně jako pohádka pro menší diváky, která má ale co nabídnout každýmu divákovi, tři silnější hvězdy. ()

Stíba

Více než film rodinný k tomu sedí označení "pro děti", což jen potvrzuje to hloupoučké bojové vyvrcholení a finále. Přesto mě druhý díl bavil asi i více než první, dějově to bylo zajímavější a i efektově se vše zase posunulo k lepšímu. Sem celkem zvědavý jak se vše bude vyvíjet s ohledem na to jak budou hlavní postavy stárnout. ()

Hpatrik

Celkově o něco slabší než kámen mudrců. Zbytečně zdlouhavé a roztahané, a samotné finále, tedy konfrontace se záporákem, je ještě slabší než v jedničce. Já jsem ale nikdy nepatřil do cílové skupiny, knihy jsem nečetl a ani mě nezajímaly, a tohle ani zdaleka není (zatím) fantasy pro dospělé. ()

NiaWolf

,,Pane profesore, Váš pták...nemohl jsem nic dělat, prostě začal hořet" ,,Přišel jeho čas Harry.." • ,,Proč pavouci? Proč se nemůžeme držet třeba motýlů?" ()

geek.ondra

Co se týče vizuálu i atmosféry tak do toho Columbus konečně víc šlápnul. Sice je to na můj vkus pořád dost křiklavý ale i tak je to super fantasy. 7/10 ()

JamesConnorG

Tajemnou Komnatu mám stejně rád, jako Kámen Mudrců. Možná se pro někoho může druhý díl zdát jako slabší, oproti jedničce, tak to chápu, ale já si jak jedničku, tak dvojku užil stejně tak na stejné úrovní. Co můžu ale říci je, že čtení Tajemné Komnaty, jsem si náramně užil a vzpomínám na to dodnes velice rád. 85% ()

Trenz

Film moc hezky udělaný, provedení Dobbyho perfektní, nemluvě o báječné volbě dabéra. Je vidět, že se Libor Hruška vyzná v dabování takových postav. Bývala bych jim dala pětku, kdyby baziliška nezvárnili jako hada. Copak si nemohli půjčit žádnou mytologickou knížku? ()

POMÍK

Vizuálně OK, děj průměr. Jde o značně nevýchovný film, tvůrci by si na to měli dát pozor a Rowlingovou raději zavřít do klecového lůžka, aby žádnému dítěti již nemohla narušit zdravý vývoj. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)