Pred súmrakom

• Česko Před soumrakem (viac)

Film režiséra Richarda Linklatera volně navazuje na jeho snímek z roku 1995 Před úsvitem (Before Sunrise). Film Před úsvitem je romantickým příběhem o lásce dvou mladých lidí, francouzské studentky Celine (Julie Delpy) a amerického mladíka Jesse (Ethan Hawke). Celine a Jesse se setkali ve vlaku z Budapešti do Vídně a děj filmu se odehrával v průběhu dvanácti hodin, po které trvalo jejich krátké setkání ve Vídni. Snímek končil rozloučením obou hrdinů po jedné společně strávené noci. Celine a Jesse se rozešli se slibem, že se znovu setkají ve Vídni po šesti měsících. (oficiálny text distribútora)

judel

dva lidi si celý film povídají a já se s nimi nenudím. Prosté, jednoduché, ale opravdové a nádherné. Celá trilogie mě okouzlila, ale tento díl mám nejraději, protože miluju Paříž. ()

SolamBee

Celé je to jen jedna dlouhá procházka a rozhovor a stejně mě to dostalo. Úžasná atmosféra. Úplně obyčejné a přece naprosto výjimečné. Takhle by měly filmy vypadat! ()

Ironhead

ONA, tezce zastydla zelena intoska, aneb jsem ekologicka krava otevrena vsem nabozenstvim a kourim jednoho intose za druhym a zadny neni ten pravy, ale zahcranuji Svet. ON, do ni deset let nestastne zamilovany, napsal o tom knihu, potom co mu ublizila, kdyz neprijela na domluvene rande po pul roce ve Vidni. Konverzacni prestrelka, kde ON neustale taha za kratsi kus provazu :_) btw... navic oba herci pusobi po tech letech nejak moc vyzile, Ethan vypada jako by zil nejmin pet let na drogach. ()

kolodej1

tento film je zdařilým pokračováním po devíti letech. Mám pro tuhle sérii slabost. Konverzačka, plná chytrých a vtipných dialogů, vyjadřování vlastních pocitů a zážitků. Velmi mi sedí i herecká dvojice Ethan Hawke a Julie Delpy. Užíval jsem si každou minutu filmu s hezkým koncem ()

Kozlowski8 odpad!

Jess a Celine se po mnoha letech opět setkávají, tentokrát v Paříži, kde Jess, jako úspěšný spisovatel, prezentuje svůj nový bestseller... Pokud byl pro mne první film s Jessem a Celinou vcelku příjemnou romantikou, byť s občasnými hloupými dialogy, v tomto případě je to už jen nudné, nic neříkající a hloupé tlachání o hovně. Kecy, kecy a zase kecy a z devadesáti procent zbytečné a o ničem. Neuvědomuji se jediný kousek dialogu, který by mne zaujal, zajímavou polohu ve výrazu a projevu Julie Delpy a Ethana Hawka, či třeba něco, co by lahodilo mým očím. Prostě nic, pro co bych jedno oko přivřel a ohodnotil aspoň jenou hvězdičkou. 5%. ()

wdc

Pokračování filmu "Před úsvitem". Shledání po letech v Paříži. Velmi dobré pokračování, stejně dobré jako první díl. ()

Dvojirakri

Omluvte mne, ale celý film jsem se těšil že se něco stane, cokoli, začne pršet, loď začne nabírat vodu, nebo třeba že ten couvající kameraman zakopne o obrubník. Nestalo se. Místo toho posloucháme dialog dvou mladých lidí, kteří se po x letech vidí podruhé v životě. A mě to nebavilo. Ani jeden není vtipný. Ona je hezká a spolu s lokací je to asi jediné plus tohoto snímku. ()

Super8martiN

Co se stane, když smícháte dokonalé obsazení, výborný scénář, originální nápad a vše to narvete do ideální stopáže? Vznikne vám prostě pětihvězdičková podívaná. Ideální film na zhlédnutí s vaší drahou polovičkou, s někým, s kým si prostě rozumíte, otevřete si předtím láhev dobrého vína, lehnete pod deku a hoďku a půl sledujete pár, který vám jistým způsobem připomíná vás dva. Je to dokonalá romantika, která je díky bohu odtučněna od zbytečných klišé a přebytečného cukru. ()

Váša

Kouzelná věc. Vlastně to není ani film, ale jeden velký neskutečný dialog. Všichni co jsme film sledovali, jsme se shodli v jednom okamžiku, že tady by měl film skončit. A on skočil. ()

dbt

Tohle by mělo být pouštěno všem českým filmařům, kteří se neustále brání negativním kritikám argumentací, že měli málo peněz. ()

bobbec

...bez Before Sunrise je mozno pre niekoho Before Sunset trosku odlisny. Ja som mal to stastie vidiet obidva, v kratkom casovom odstupe, a viac ma oslovil tento film. Neviem cim to bude. Mozno sa mne zdal by blizsi. Ale pre uplnost probehu urcite odporucam(ked nie uz chronologicky) tak vidiet obidva filmy. Su krasne... ()

knoxville

Podla mna este lepsie nez "jednotka" - uplne som to zral, hltal...genialne, nadherne...nikdy som si nemyslel ze romanticky film moze byt tak uzasny! ()

ondrej.s

Lehounce slabší druhý film. Euforii střídá racionalita všedního života, avšak známá dvojice z prvního filmu je stále zajímavá. Oba ve svých životech pokročili, ale tak trochu pořádně neví kam. Osudy hrdinů ve finále vyzní trpce a film končí v momentu, kdy má končit (i když tak trochu přihrává dalšímu pokračování, kterého se doufám nedočkáme, a to myslím v zájmu uchování kvality obou filmů) Pro fandy prvního dílu "Before Sunrise" toto bude znamenat nostalgickou jízdu, pro nefandy tu zůstavají víceméně dvě stejné volby hodnocení (jako u prvního dílu). Doporučující komentář: Cival. ()

SpeedyL

Krásně zpracovaný relativně obyčejný příběh jedné lásky z mládí. Žádná složitá zápletka, prostě příběh založený na dialogu obou hlavních představitelů (Ethan Hawke a Julie Delphy), složeném ze vzpomínek na tehdejší milostné vzplanutí. Krásný vývoj konverzace a hlavně hezky barevné změny v konverzaci opravdu člověka nenudí a do tohoto 77minutového příběhu není problém se zaposlouchat a vézt se s ním. Příběh nejen že nenudí, ale naopak lehce místy pobaví a udržuje diváka v očekávání jak to s nima nakonec dopadne... Mé hodnocení 85%. ()

acervena

Nevstoupíš 2x do téže řeky. To tady platí, protože film se mi líbil víc než jednička. Dialogy tak přirozené, tak uvěřitelné. Oba zestárlí protagonisté si drží odstup, ale pak napětí mezi nimi graduje a finále s kytarou a zpěvem Niny Simone je famózní. Jen jsem po posledním záběru nevěřícně zírala na obrazovku, co bude za rohem a ono zase nic.. .. vše ponecháno na fantazii a založení diváka - jako v jedničce.. ()

milford

Skvělý film, zvlášť pro romantické duše a na který je lepší se dívat ve dvou. Dobře napsaný dialog a i bez znalosti jedničky dobře pochopitelný. Navíc na pozadí Paříže, takže na oddych ideál, ale mohlo to být delší :) ()

Natočí Linklater pokračování trilogie Před?

Natočí Linklater pokračování trilogie Před?

23.03.2020

Málokterý režisér využívá plynutí času do takové míry, jako Richard Linklater. Jeho snímek Chlapectví se točil 12 let, romantická trilogie Před úsvitem, Před soumrakem a Před půlnocí zase vznikala s… (viac)

Hawke, Delpy a Před... třetím dílem

Hawke, Delpy a Před... třetím dílem

23.11.2011

Jednou za čas neuškodí trochu kvalitní romantiky. V tomto případě dokonce špičkové romantiky. Ethan Hawke prozradil, že s Julie Delpy a Richardem Linklaterem už asi půl roku mluví o možnosti natočit… (viac)

Jakubisko, třes se!

Jakubisko, třes se!

13.05.2007

...říká Julie Delpy, kterou známe především z dvoudílné konverzační romance Před úsvitem a Před soumrakem. Julie už několik let spřádá plány na film o Alžbětě Báthoryové. K němu si sama napsala… (viac)