Hlavným hrdinom príbehu, odohrávajúcom sa v desiatom storočí, je rytier Bowen (Dennis Quaid), ktorý je vyznávačom zásad starého rytierskeho kódexu z dôb kráľa Artuša. Získané vedomosti odovzdáva i  svojmu žiakovi, mladému princovi Einonovi (Lee Oakes). Keď je krutý kráľ Freyn zabitý pri vzbure sedliakov, jeho nástupcom sa síce stane Einon, ale sám je v bitke zranený. Jeho matka s rytierom vyhľadá draka a požiada ho o pomoc. Drak výmenou za sľub, že bude kráľ vládnuť spravodlivo, obetuje na jeho záchranu polovicu svojho srdca. Mladík však prísahu nesplní a stane sa z neho krutý tyran. Rytier Bowen je presvedčený, že zlo do kráľovho srdca zasial drak a rozhodne sa mu pomstiť. O dvanásť rokov neskôr je z neho potulný zabijak drakov, ktorý ich za peniaze zabíja. Keď sa  konečne stretne s tým pravým, pustí sa s ním najprv do dlhého nerozhodného boja, ale keď pochopí pravdu, že zlo sa rodí v človeku, spriatelí sa s ním. Uzavrie s drakom dohodu. Spoločne putujú svetom  a  zarábajú si na fingovaných zápasoch. Pri svojom putovaní dorazia až do dediny, kde sa zoznámi s dievčaťom Karou. Einon jej zabil otca a ona sa snaží vyprovokovať sedliakov k vzbure. Dievča rytiera ošetrí, keď je zranený v súboji s Einonom a snaží sa ho prehovoriť, aby sa s drakom postavil na čelo vzbury. (TV Markíza)

ifa

Dračí srdce zasáhlo srdce mé, srdce fantasy čtenáře. Není dokonalé, ale patří k lepším ve svém žánru. ()

C0r0ner

Mně to teda sedlo jenom o málo víc, než kreténský Eragon, když bych použít něco tématem blízkého. Fantasy to sice je, ale takové unylé a dost amatérsky splácané. Dost slušnému obsazení se ty role nehodí a celý film jsem se nudil a bylo mi vlastně úplně jedno, jak to celé skončí, což není dobrá vizitka. 45% ()

asinus

Hezký vtipný fantasy film, ve kterém se ale občas stane úlet, nad kterým zůstává rozum stát. Představte si, že by nějaký drak vyvraždil lidskou rasu a vy jako poslední žijící člověk byste se s ním spřátelili. V tomto filmu žádný problém, jen v opačném postavení druhů. Uvědomuji si, že je to vlastně komedie, ale tohle mě například trochu nakrklo. ()

carly

nie je to nič extra, ale je to veľmi príjemné. čo sa týka príbehu aj obsadenia. a ten koniec mám rada, aj keď pri ňom obvykle vždy zatláčam slzy dojatia. a okrem toho Sean Connery tak nádherene šušle ()

pakobylka

O tom, že srdce bije nezávisle na stavu mysli. Svým způsobem průkopnický snímek. Může se směle zařadit k těm, které navždycky změnily náš zažitý pohled na bájné tvory, které nazýváme draky - a za to mu patří můj vřelý dík. Jeho potenciál je ohromný, leč zčásti promrhaný díky poměrně neuspokojivému vypravěčskému stylu. Kupříkladu scénka s vesničany, u nichž se náhle objeví (ne)určité sklony ke kanibalismu, mně přijde spíš trapná nežli napínavá nebo nedej bože vtipná. Vůbec veškeré snahy o odlehčení děje vyznívají trochu nepatřičně - včetně souboje posledního draka s rytířem Bowenem. Není to veselá pohádka - bylo by dobré to respektovat a vyvarovat se nemístného šaškování. Velikost královské armády nebudu kritizovat, neboť počet vojáků je patrně přímo úměrný finančním možnostem snímku. Nicméně digitální dráček se povedl a 3*, které mu přiděluju, jsou jasné a zářivé - a pocházejí ze souhvězdí Draka. ()

necisty

Krásná pohádka s na tu dobu dost parádním drakem a neposlušným princem. Spoil: Docela mě zarážela jeho drzost už třeba ke svému umírajícímu otci hned na začátku, ale asi to tak v takových vrstvách chodilo :). David T. mi v této roli vůbec nepasoval, ale možná, že kdybych viděl nejdřív tohle a teprve potom Harryho, tak bych ho zas nedával v roli Lupina. ()

Juto

Toto je vo všeobecnosti zábavné a strhujúce staré módne fantasy dobrodružstvo. Toto je film o najušľachtilejších hrdinoch. Je to jednoducho dobrá dračia zábava. 6/10 ()

BoXBe

Moje nejoblíbenější cizojazyčná hraná pohádka. Můžu kdykoliv za jakýchkoliv okolností a vždycky se pobavím. A byť už dnes vnímavější diváci rozeznají pár detailních chyb v trikovém zpracování, pořád je tu ten největší sympaťák mezi draky...:) ()

Ice123

Hezký, dojemný snímek o rytíři a jeho věrném draku. Je to sice už dávno co jsem ho viděl, ale konec je velice dojemný při němž ani jedno mé oko nezůstalo suché. 80%. ()

dr.fish

Jak vidno, i z ušlechtilého činu může vzejít průser. Když drak zachrání kralevici život a dá mu půl srdce, učiní ho tím nesmrtelným, pokud by ovšem nezahynuli oba. No a z kralevice vyroste dobytek, co terorizuje celý kraj. Jen jeho bývalý učitel to může rozštípnout. Samozřejmě ve spojenectví s drakem. Koukatelná pohádka s výhledem na slovenské hrady a Evu Vejmělkovou v komparsu. 70% ()

otík

Dobrodružná pohádka po americku o dobrém draku, rytíři drakobijci a králi, který měl tak zkaženou půlku svého srdce, že dokázal zkazit i tu druhou, kterou dostal od draka. Poměrně výpravný film kolísající na okraji několika žánrů (pohádka, dobrodružný, komedie, historický) je naší kultuře stejně vzdálen, jako naše pohádka Za humny je drak pro američany. Ale přesto jde o příjemnou podívanou pro všechny generace. ()

tom88

Veľmi pekný film a navyše dračí film čo je jedna z mojich tém. Drakov já moc rád, no rozprávkových a navyše rozprávajúcich až tak nie, ale beriem to tak ako je to naservírované. Je to dobrá rozprávková fantasy zábava s dobrým dejom, pekne spraveným drakom a dobrými trikmi. Dennis Quaid mi v hlavnej úlohe príliš nesedel a výber nástupcu kráľa je priam príšerný. Dina Mayer ma tiež dvakrát nepotešila, takže herci šli tentokrát mimo mňa. Kamera je pekná, prostredie tiež, hudba je OK. Draco až na to, že rozprával bol fajn, škoda, že bol posledný. Záver sa mi príliš nepáčil, jednoducho nemám rád keď posledný jedinec svojho druhu zomrie, ale pre širšie publikum to je v poriadku. Ostávam pri lepšom priemere. 65% ()

misulka03

Krásná pohádka, které vévodí dokonalý drak, málem mě vyhrkly slzy při závěrečné scéně. Pohádka je pěkná,a le přeci jen jsem vyznavačem roztomilejších pohádek s princeznami a ne s bojujícími devčaty, ale neznamená to, že by se mi Dina meyer nelíbila. ()

Madlenka26

Jako malá jsem tento film milovala . A jako dospělá ho miluju ještě víc, vždycky si poplaču jako zamlada. Uplně si vzpomínám jak jsem se šla večer vždycky dívat na hvězdičky jestli tam oprravdu ten dráček je. Krásný příběh podtrhnutý krásnou hudbou. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)