Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

jakub.bystra

První role, kde to Stallone myslel se svou kariérou opravdu vážně a bez které by dnes nebyl tam, kde je. Pokud vás Rocky nechytí už od začátku, zřejmě nebude mít cenu ho zhlédnout celého. Já si ale myslím, že musí zapůsobit skoro na každého. Fantastické drama o průměrném pouličním boxerovi žijícím v pronájmu a přiživujícím se vymáháním, jenž dostane šanci od nejlepšího z nejlepších. Šanci utkat se tváří v tvář se šampionem těžké váhy před zraky celého světa. Neumím si představit nikoho jiného v této roli, než právě Slye. Obávám se ale, že si zde sáhl na své úplné herecké dno, které již nikdy nepřekonal. A pokud vám alespoň trochu nebude běhat mráz po zádech při tréninkových scénách a přípravách, doprovázené fantastickou a dnes již světoznámou hudbou (díky pane Bill Conti), tak nemáte cit. Rocky je u mě druhé nejlepší dílo dramatického žánru (počítám zde i druhý a čtvrtý díl), porazit ho dokáže pouze starý dobrý Shawshank. Nemůžu jinak, než za lepších 5*. ()

Lasllye

Myslím, že tento film se obecně moc přeceňuje. Je to pravda moooc hezký příběh, až těžko uvěřitelný, a to bohužel platí i pro Sylvestera a jeho výkon. Myslím, že i přesto, že chápu jeho hloubku a i to "co tím chtěl vlastně básník říct", nicméně neoslovil mě natolik, abych mu dala víc než tři hvězdy. ()

hanzikk

První hodinka se tedy trochu fakt táhne, skoro nic se neděje a nevěděl sem co si o tom myslet. Vždyť to přece je ROCKY, ten film, který všichni tak chvalořečí a ono v něm nic není. Naštěstí následuje překlenutí do dramatu, které divákovi spíše vysvětluje hodnoty života. Ve výsledku se z Rockyho stává spíše naučný dokument než boxerský film, ale dobrý naučný dokument. Hezky ztrávené dvě hodiny, ale asi jednou stačí. Vychvalovat výkony nějak nemohu, protože pan Balboa toho moc dělat nemusel, asi bych spíše pochválil přípravu. ()

Willy38

Tento film som 1x videl na nemeckej stanici ARD, asi ako 9 ročný a vôbec mi nevadilo, že som nerozumel jazyku, je to tak skvele natočený film, že veľa sa dá pochopiť z gést či mimiky Sly-a, ktorý vám svojimi ležernými a pomalými pohybmi umožní vytvoriť si predstavu, že ide o obyčajného chlapíka, ktorý sa snaží z 0 stať niekým vďaka svojím rukám, kde aj keď by ho mal Apollo mlátit od rána do večera, rukami, kladivom, železom, tak za žiadnu cenu nezostať ležať, ale vstať a boxovať, a vydržať všetkú bolesť sveta. Aj keď je to nereálne, ale takto si predstavujem box, škoda dnešnej moderny, kde potečie trošku krvi a je po zápase... rok čo rok čakám, kedy týždeň po týždni odvisielaju všetky časti Rockyho Balbou. ()

BH7

Film, na kterej se mi fakt dobře koukalo, děj měl spád a pěkně utíkal, tak jak to má být. Adrenalin prošmykovanej chvilkama napětí v poslední čtvrthodině, to jen okořenil a já se můžu těšt na další díly. ()

Rorschach_SK

Najlepšie scenáre píše sám život. U Stalloneho to platí dvojnásobne. V dectve ťažko skúšaný, v dospelosti neúspešný a zrážaný každodenne na kolená až do zlomového momentu v kariére. Stallone je Rocky a Rocky je Stallone. Životná úloha, napísaná vlastný perom je dodnes v jeho kariére neprekonaná. Skutočný americký sen v najrýdzejšom prevedení a komornej atmosfére, kde sa hlavná príbehová linka inšpirovala skutočným zápasom neznámeho boxera a šampióna. ()

pillower

Tento film je naprostá klasika a povinnost. Romantický film o překonávání překážek, jak v ringu, tak v životě ... Začátek Sylvestra, kde skutečně není poznat, jestli to opravdu jen hraje ;) Film jsem viděl v televizi a po té několikrát na VHS, vždy s dabingem, avšak s originálním zněním je Sylvestrova úroveň asi o 10 levelů výš :) ()

tom.czechrep

Dvě základní poznámky k tomuto legendárnímu filmu. Za prvé tohle není film zaměřený na box. Za druhé tenhle film opravdu není zaměřený na box. Teoreticky jde o tu samou věc ale považuju ji za tak významnou že jí raději uvádím dvakrát (a ano je to moje oblíbená hláška z Červeného trpaslíka ;) ) Prostě v tomhle filmu o box vlastně ani moc nejde - ano boxuje se tam, hlavní hrdina je boxer a všechno končí velkým boxerským zápasem o titul šampióna ... jenže za tímhle vším je "schovaný" příběh o obyčejném chlápkovi z ulice, který už není nejmladší a zdá se že to v životě už asi nikam nedotáhne ... a pak mu trocha toho štěstí hodí záchranné lano a on se ho chytí aby se s tím svým promarněným životem ještě pořádné "popral". Prostě je to taková moderní pohádka o tom "americkém snu" který se jednou za čas může někomu vyplnit, jen v téhle pohádce nejsou princové, princezny a draci, ale drsné předměstí Philadelphie kde to jeden místní pouliční boxer dotáhne z outsidera (který měl sloužit pouze k pobavení celého národa) až na opěvovaného hrdinu. A ikdyž byla tahle "pohádka" natočená v téměř amatérských podmínkách (občas můžete vidět mikrofon, kompars je velice slabý, apod.) tak to má opravdové kouzlo ... které je mimochodem podpořeno téměř geniální hudbou. ()

Zbygniev

Začátkem kariéry se Stallonovi tento film docela povedl. Přesto že on sám žádný herec není, rozhodně nezklamal. Chce také ve filmu ukázat, že i ten nejobyčejnější člověk, který promrhává svůj talent, může dostat šanci. Tak jako to ukazují i mnohé ostatní americké filmy. V první polovině filmu jakoby člověk neví o co jde, až vlastně když se objeví Apollo Creed tak to všechno začne. Vyzdvihl bych Burta Younga, který tady obstarává většinu legrace. Výborně tady sedí i k jednotlivým scénám hudba, a je důležité, že celý film není jen o boxu, a otevírá člověku oči.... ()

sportak

Příběh o tom , že i z normálního chudého kluka se může stát vzor pro mnoho mladých lidí. Obětavost, píle, vytrvalost, láska to Stallone bezesporu má a ve filmu to prodal tak, že se ze snímku stala tradice o tom, že se nic nemá vzdávat a stojí za to jít si za svým cílem. ()

Drslw

Gilgaméšov epos všetkých lúzrov na svete. Kto sú lúzri? My všetci sme lúzri! Okrem bankárov a kaviarenských filozofov, samozrejme... Tí to však nevideli a ano to nepochopia. No a potom sa to začalo kopírovať... napodobňovať... Takže, sakra, nemôžem dať menej než 5. Lebo tento film to všetko začal. Celé 80-te roky! ;) ()

shawoman

Není to tak dávno, co lidstvo žilo ve fyzickém světě a rohování patřilo k populárním sportům -- některý z vašich pradědů a dědů jistě boxoval. Pak přišel ústup do kanclu. Tam někde začíná Rocky -- v době našich fotrů, kteří už o boxu vědí prd. Rocky teda nemaká v kanclu; je víceméně smířený vymahač dluhů a -- mimo jiné, ekch, ekch -- BOXER, kterého si z katalogu zoufalců vybere rozmarný mistr světa v těžké váze -- americký sen v plné teplákové parádě. Jenže -- navzdory životní šanci Rockyho -- autentická syrovost filadelfských ulic konce sedmdesátých let budiž promarněna. K čemu přesvědčivě zdařilá narativní část filmu, když je jasné, že Rocky není žádný boxer, jakmile vleze do ringu i s těmi svými tuhými vzpěračskými svaly, a hlavou počne třískat o pěsti nemotorně tančícího Apolla? Najednou se první část filmu jeví stejně zbytečná jako chlemtání vajec před ranním joggingem, syrovosti navzdory. Důstojnost bijáku zachraňuje Apollovo vítězství, ale na druhou stranu právě Rockyho prohra předznamenala další pokračování, na nichž je zajímavé pouze jediné: Rocky se nikdy nenaučil ani předstírat, že umí boxovat. Naši dědové a pradědové by to poznali. My ne. ()

Maza2222

Tenhle film jsem měl jako Malej, ale i teď . Film má dobré boxové scény, dobrý scénář, geniální dialogy a úžasný příběh. Režie je velmi dobrá a herci jsou také úžasní.100% ()

Nag0

Psychologicky simplicitný portrét hlavnej postavy a jeho interakcie s okolím sú vlastne hnacím motorom tejto boxerskej ságy. Nevinnosť romantickej linky sa ma bez pochýb dotkla, a veril som jej ako málo čomu. K tomu hrdina ktorému sa proste nedá nefandiť, a stopáž úplne na mieru. Najlepší športový film, aký som doposiaľ vzhliadol. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers