Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

kuře.gril

Scénář velice podobný všem jiným scénářům, které vypráví o americkém snu. Ale tenhle se mi líbí nejvíce. Právě proto, že ho napsal nezkušený scénárista Stallone i proto, že Rockyho prostě hraje přirozeně a pro mě velice uvěřitelně. A navíc- když vidím, jak odhodlaně vyráží běhat, mám chuť obout si tenisky a vyrazit taky. :) ()

N0X.

Nedá mi aby som nekomentoval tento film. Kedysi ma odradilo od pozretia otcovo rozprávanie o tomto filme. No nakoniec moja zvedavosť zvíťazila. A som neuveriteľne rád, že sa tak stalo. Dovtedy nie príliš známy herec Stallone si dokonca sám napísal scenár a čuduj sa svete, už dávno som nevidel taký dobrý film. Aj keď niektoré dialógy sú suché a fádne, vôbec to nekazí dojem z filmu. Celkom slušná hudba, spokojný som bol aj s výberom postáv. Na záver epické 15. kolo, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionálni boxeri. Také niečo si budem pamätať ešte veľmi dlho. Verdikt: 93 % ()

japekli

Jo, takovej americkej sen. Nemůžu si pomoct, ale řadím to mezi b-čkaře, kde hlavní hrdina po milionu absolvovaných ran vstane a pak posledním drtivým úderem vstoupí do nebes za mocnýho potlesku. ()

Facik.

Rocky si vydělává vybíráním dluhů a boxováním v amatérských boxerských zápasech, dostane životní šanci a zvítězí. Pro mě nejlepší film Sylvestera Stalloneho, super scénář a hudba které mě pokaždé nabudí. Příběh z nuly na sto deset procent který ovlivnil celou kinematografii, Italský Hřebec je zkrátka kultovní záležitost! ()

Jandovka

Jsem z lidí co kouzlo boxu prostě nechápou a asi nikdy nepochopí. O to větší bylo moje překvapení, jak nenásilně mě film vtáhnul do děje :) Navíc scénu z 25. minuty by měli povinně pouštět ve všech ročnících druhého stupně základní školy. Slečna dostala moc hezkou lekci....škoda, že si ji nevzala k srdci. ()

Jyrka

Je to super, ale představte si, že by Rockyho hrál třeba Schwarzenneger nebo De Niro. Tenhle film by bez Stallona prostě nebyl takovej suprovej jakej je.100% ()

LeePriest

A takto před desítkami let začal příběh nejslavnějšího boxera co znám. Sylvester Stallone díky tomu přivedl do tělocvičen tisíce chlapů, prakticky odstartoval svou filmovou kariéru a ukázal nám, že pokud člověk opravdu chce, dokáže pokud ne čokoliv, tak alespoň velmi velmi velmi mnoho. ()

Merenre

Líbí se mi ta ušpiněnost, melancholie a zvláštní tklivá atmosféra o úplně obyčejných lidech zápasících zejména s vlastním živobytím a přežitím a bojujících o kousek lásky a domova, tak jak tyhle věci viděli maximálně ve filmech. Nesmělý chudý bijec Rocky, ještě mnohem nesmělejší Adriana utlačovaná svým bráchou - známým to raplem a santusákem. V tomhle dílem mi zápletka s bojem o titul mistra světa přišla až druhotná. ()

wesker

Klasika ktera jen tak neomrzi skvely Stallone vyborny pribeh.Po dlouhe dobe jsem tento film poridil do sve sbirky Blu-ray a ani po tech letech neztraci nic ze sveho kouzla a pribehu o velkem srdci Rockyho. ()

Lykr

Tak vehementně chtěl Sylvester Stallone hrát hlavní roli svého scénáře, až se toho dočkal a je moc dobře že se tomu tak stalo. I když v některých chvílích vypadá pornoherec trochu, takříkajíc "amatérsky" a celkově snímek nevypadá z pohledu znalejšího, v tomto případě i amatérského diváka lajcky "nic moc". Ale tenhle snímek ukazuje na něco jiného. Je o odhodlání a o výzvě kterou Rocky Balboa, italský hřebec podstupuje jako poměrně starší boxer. S věkem ale ukazuje i svoje zkušenosti které mu předává Mickey, jeho trenér. Krásné momenty ze života a ze sportu podložené legendární hudbou Billa Contiho nakonec velmi nečekaně překvapí a dokonce je i oskarově odměněn. ()

oSiSko

Kultový film, najmotivačnejší film aký kedy bol, splnenie amerického sna, každopádne film z roku 2006 sa mi páči oveľa viac. ()

LencaN

Je to ostuda, ale Rockyho jsem až doteď nikdy neviděla. I přesto byl pro mě vždycky synonymem pro film o boxu. Z filmařského hlediska tady nevidím nic tak zázračného. Ale ten příběh, kdy si mistr vybere pro svou obhajobu titulu právě Rockyho, dosluhujícího boxera, který nikdy nic pořádného nedosáhl, i když v nitru je to správnej chlapík, tak to působí jako určitá motivace, že existuje možnost, že se štěstí usměje zrovna i na nás, ať jsme sebevětší looseři. A to je na Rockym to extra optimitické, to, co divákovi dobije baterky. Kdyby Rocky nakonec vyhrál už v tomto prvním dílu, strašně by v mých očích klesl, protože by to nebylo v duchu "vydám ze sebe to nejlepší, ale vím na co nemám", ale byl by to klišoidní happy end. Rocky je bezelstný, dobrácký, možná trochu přitroublý, ale když mu o něco jde, tak je vytrvalý, a to jak v boxu (to trénování s masem, běh po Philadelphii), tak s Adrien. Přesně to může divák obdivovat ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers