Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

megajalec

Sklamanie. Očakávania boli obrovské a možno to bola chyba. Dostalo sa mi niečo iné, ako som čakal. Negatíva: prvá polovica je ohromne naťahovaná, bez zmyslu, ukecaný a blbý (to som mu veril) Stallone, nič zvláštne sa nedeje. Pozitívum: záverečný súboj (aj keď negatívom tu je jeho nerealičnosť - rany nie je poriadne vidieť, boxer sa nekryje), hudba, ktorá bola fakt dobrá. Takisto sa mi páčil koniec, ktorý bol taký, ako mal byť (vyhral ten, kto mal, žiadne preháňanie). Celkový dojem je slabý, priemerný, od takejto legendy by človek čakal omnoho omnoho viac. 50% s prižmúreným okom ()

natalanka

Slyi miluju Tě. Takový dobrácký chlapík jako ty s láskou k jedné ženě, vytrvalostí a horlivostí, spravedlivou povahou a cílevědomostí.......Tenhle film miluji. :-)) ()

Slam7

ROCKY, to je film, kterej stavim úplně nad všechny ostatní. Nebejt jeho, tak ani na filmy nekoukam. Rocky je pro mě člověk, to se ani nedá popsat, prostě moje modla, idol, hrdina atd...a Sylvester Stallone? Na světě neni lepší herec, pro mě ne! Pro mě jasných 5*, ale jenom na vysvětlenou, ani na obloze neni dostatek hvězd, který bych chtěl tomuhle filmu dát!!!!!!!!!! ()

Formanovec

Naprosto určitě nejlepší Rocky film. Všechny potom byly mnohem horší napodobeniny, ikdyž mně osobně se to do čtvrtého dílu líbí :) Vůbec nejlepší výkon Stallona a nebojim se říct "životní". Výborný boxerský film, který má v sobě takový ten americký styl :) Všem doporučuji. ()

spacemaster

Rocky je pro mě klasika. Jeden z mých prvních filmů, které jsem shlédl a prostě věděl, že to je TEN film. I přes stáří snímku si uchovává své kouzlo a poučení pro generace, které přišly po něm. Musím souhlasit s tím co napsal viperblade: Pokud něco chceme, musíme pro to dřít. ()

Lajty

Když jsem byl malý, tak mě tento film hnal neustále dopředu a naučil mě to, že se v životě nemá nic vzdávat, ikdyž má soupeř navrch. Tohle je pro mě prostě srdcovka a nedám na tento film dopustit. 100% ()

Fugito

Zaujímavé pozerať začiatky éry Rockyho a jeho predstaviteľa Sylvestra Stellona- no na to ako každý vraví, aký je to super film , mne prišiel bohužiaľ ako priemer. ()

Toxie

Stallone, Charlie Chaplin a Orson Welles jsou jediní kdo byli nominováni na oscara za hlavní roli a scénář k jedinému filmu. Je to neuvěřitelné, že se vůbec ten snímek podařilo natočit se Stallonem, protože jej nikdo do hlavní role nechtěl. A nakonec je to klenot. ()

JuniorSrky

"Pěknej podvod knedlíčku, samý sračky." Ať se budu snažit jak budu chtít, tak nikdy nebudu schopný Rockyho dostatečně popsat slovy. Ke každému dílu mám určitý vztah a podle nálady si je pouštím. Jako i život sám o sobě má nudnější pasáže, tak je má i Rocky. Nic není dokonalého, ale jedna věc, pro kterou si ho budu vždycky cenit je, že šel za svými sny, udělal pro to maximum a byl řádně odměněn nejen Rocky, ale i Sly... ROCKY = SLY ()

dully

Super americká klasika, která není zmrvená happy koncem v podobě vítězství "hloupého Honzy". Na Stallona až moc vkusný film. :D ()

Forum.

Svým způsobem je tento příběh hodně podobný celému Stallonovu životu. Typický příběh z nuly na sto , který ovlivnil celou kinematografii. Jedna z obrovských klasik. 90% ()

14krejca14

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů (a mám namysli i všechny další díly - hlavně IV s Dragem). Hudba z celého Rockyho se stala symbolem pro posilování a tvrdou dřinu... Je fakt, že mi občas přijdou trochu mimo dialogy mezi Rockym a Adrianou, ale co... Jeden z nejlepších sportovních snímků všech dob, který doslova vystřelil Slye mezi Hollywoodskou elitu a světu daroval jednoho z nejlepších akčních herců. ()

Petr59

Je to určitě klasika, nadprůměrný a zlomový akční film, přesto se mi ale většina filmů ze série líbila víc, což je asi úplně jiný názor, než má většina uživatelů ČSFD, která se k této sérii vyjádřila. Jednička je nadprůměrná, je silná a emocionální (ale zase čtyřka je určitě emocionální ještě víc). Mne na tom filmu vadilo několik věcí. Hlavním dějem je to, že mladý boxer Rocky nikdy nedostal šanci dostat se až na špici a najednou se mu úplnou náhodou naskytne možnost, boxovat s mistrem světa. To, jak si mladý boxér splní svůj americký sen a dokáže s mistrem světa vydržet všech 15 kol, to je všechno strhující. Ale je to tak nějak na okraji filmu. Většinu filmu tvoří dialogy a scény, které se většinou vůbec nevztahují k ději filmu, jsou chvílemi i nudné a velmi zdlouhavé. Tvůrci se měli spíše zaměřit na box, mohlo tam toho být více z tréninku. Na můj vkus tam je hodně romantiky, ale i jiných neromatických zbytečných scén. Dalo by se to snad ještě zkousnout, kdyby ty scény nebyly tak "suché". Když to řeknu jednoduše, tak značnou část filmu tvořily dialogy a scény s řečmi "o ničem". Dále - Rockyho soupeř Apollo je sympaťák, tedy až moc velkej. Než do role Rockyho soupeře by se hodil do role jeho přítele, trenéra, spojence... Ve trojce je vidět, jak mu ta změna, když se stane Rockyho přítelem krásně sedne. Potom i když Stallonův herecký výkon je vynikající, tak nevím jestli schválně, nebo ne, daří se mu v průběhu filmu dělat z Rockyho "troubu a moulu". Alespoň v tomto díle je styl Rockyho rétoriky příliš jednoduchý a primitivní, nebo je to možná dabingem. I když byl Rocky obyčejný mladý americký boxér, nemusel by být ještě k tomu hlupák. Ale jeho značná nekultivovanost, velmi úzká slovní zásoba a chvílemi i věty s nelogickým smyslem, vám Rockyho vykreslí skutečně jako hlupáka a to si myslím, že bylo zbytečné. Jinak konec filmu bez výhrad. Dal jsem čtyři hvězdy, přes mé výhrady je to samozřejmně nadprůměrný film, ale k pěti hvězdám podle mě nedosahuje. ()

VincK

Legenda mezi filmy, která člověku pokaždé dodá velkou dávku motivace a odhodlání. Tato šestidílná sága zůstane v mém filmovém srdci navždy na předních příčkách. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers