Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

ceBBek

Snad jen v Hollywoodu je možné během několika týdnů přeměnit pouličního vymahače dluhů na boxera, který vydrží patnáct kol se světovým šampionem, se kterým nikdo do konce nevydržel (navíc s takovou náloží dělovek do ksichtu v každém kole). Nicméně Rockyho akcent je geniální a dodává jeho charakteru roztomile buranský nádech. Nelze si Rockyho nezamilovat. ()

mi-ib

"Apollo, tohle se mi líbí. Je to velmi americké." - "Ne, Jergensi, to je velmi chytré." Na můj vkus až moc americké. American dream, přeslazený konec a na každym kroku pruhy, hvězdy nebo obojí pohromadě. Sylvester hraje jednoduchýho velmi dobře. Navíc film se stal již klasikou. Z mého pohledu je moje hodnocení 3* adekvátní. ()

Al44...

Velmi dobré drama ze sportovního prostředí, které zůstává působivé i po tolika letech od doby jeho vzniku. Příběh je jednoduchý - boxer "z ulice", který je již za svým zenitem, dostane znenadání životní šanci v podobě boxerského zápasu s šampionem těžké váhy Apollo Creedem. Je to přesně ta chvíle, kdy se rozhodne, zda je schopen tuto příležitost a doslova poslední možnost ke vzkříšení sportovní kariéry náležitě využít. ()

Modus

Snímek, který ovlivnil můj velký kus života a stal se jeho součástí. Smolař na kterého se nikdy neusmálo štěstí, dostal od života druhou šanci a svým potem a krví dosáhl vrcholu. Nikdy se nevzdát a jít si za svým, když Sly psal scénář tak nevěděl, že pro jednoho fanouška z Čech bude Bohem. ()

Jakubik

Dnes již kultovní záležitost a ve své době to byla zcela nepochybně naprostá špička, která dala světu jednoho z nejlepších akčních herců a to samotného Slye. Role byla pro něj šitá na míru a zvládnul jí na výbornou stejně jako ostatní herci. Výborný soundtrack, skvělá atmosféra dobrá režie a spousty kultovních scén, ze kterých dnes čerpá spousty filmů. Dám plný počet bodů, i když podle mě je správné ohodnocení jen čtyři hvězdy… ()

joker30

Jednotlivym filmom by som kazdemu 5* isto nedal ale hodnotenie tu davam komplexne za celu seriu. Najlepsie diely : 1,2 a 4 Preco 5*? Pretoze rocky je absolutny kult, pretoze Rocky ukazuje ludom ze treba ist za svojim snom, pretoze Rocky ukazuje ludom ako sa nevzdavat. Titulna piesen zarucene povzbudi kazde srdce. PS: Strasne rad by som si raz vybehol tie schody :) 90% ()

1Legend1

Jasně že teď je to jeden z kultovních snímků, já mám rád sportovní filmy a poutala mě k Rockymu i podobnost s Wrestlerem, ale přesto mám z filmu vesměs smíšené pocity. Nemůžu se také ubránit srovnání s již zmíněným Wrestlerem. K hlavnímu hrdinovi jsem si vztah vytvořil okamžitě, u Rockyho mi to trvalo delší dobu. Také mi moc neseděla atmosféra minulého století, ale podle toho to nemůžu hodnotit. Napadá mě ještě námět. Rockyho je poněkud všední(ale možná že to vyplývá z toho, že se na něj dívám až teď), zato Wrestler vytasil příběh o něco živější. Ale abych pořád nesrovnával, i tak na mě snímek zapůsobil, ale ne, že bych z něho byl ohromen, možná, že něco přidám až ho uvidím podruhé. Prozatím jsou to 4* 75% ()

Kremik

To je prostě klasika :) Dobře vybudovaný příběh, který stojí na scénáři, který si na nic nehraje. Je to příběh o malém člověku, který se může stát velkým i když umí jen jednu věc. Stallone hraje to, co umí a krásně mu k tomu hraje Bill Conti. ()

Ondr@932

Výborná rocky ! Sice boxerských soubojů tu moc není, ale za to zajímavý a poutavý příběh je skvělý! Nechyběla tomu ani špetka romantiky a špetka boxu. Spolu se čtyřkou nejlepší ze série! 90% ()

Stíba

Rocky, Italský hřebec, Stallone. Legenda o legendě, a velice vyjímečný film zrající jako víno a to nejen pro nás skalní fanoušky tohohle akčního hrdiny. ()

UniqueNett

První díl viděl snad každý. A ačkoliv nepatřím mezi milovníky bojových sportů, musím říct, že měl své kouzlo. Škoda, že jen první díl.. ()

hribisko

Jsou to už roky, co jsem byl u domácí zabijačky (míval jsem tu nejdůležitější práci - rozlévat štamprle), ale vždycky jsem se těšil, až se vynesou ven, už odmala. Už pamatovaly něco prasat, ale hledělo se jich, byly vždycky pečlivě umyté a vydrhnuté, přichystané. Míval jsem takový dětský sen, že v nich jednou někam po vodě popluju a něco zažiju, a ani jsem se nikdy nebál, že by do nich teklo, vždyť byly z jednoho kusu vydlabané, mohutné. Vždycky jsem si pak u té zabijačky, když už jsem vyrostl, na ten svůj sen vzpomněl. A vidím, že tady Sylva měl taky svůj sen. I on měl svoje zabijačkové...trocky. ()

Critic

Ať si každý říká co chce, ale Sly prostě umí hrát ! Sice neumí moc artikulovat, polovinu slov si z jeho úst musí divák spíš domyslet, ale tu kuráž v očích prostě třeba takovej Channing Tatum fakt nikdy mít nebude :) ()

PEZ

Jeden z najlepších filmov ever. Dodnes ma pri každom pozretí dojme k slzám. Rocky je definíciou pojmu "from zero to hero". A o čo vtipnejšie je, že to rovnako platí aj pre Stalloneho, ktorý ako totálne neznámy (a úplne švorc) herec odmietol ponuku predať SVOJ scenár za 350 000 USD, pokiaľ nebude hrať hlavnú úlohu. A tak sa aj stalo a zvyšok je už história - 10 nominácii na Oscara, z toho 3 premenené - za najlepší strih, réžiu a film roka (a to museli uhnúť také klasiky ako Taxi Driver, Network, či Všetci prezidentovi muži!). Ba čo viac, film sa pri rozpočte 1 mil. USD stal najzárobkovejším filmom roku 1976 - len v Amerike získal na lístkoch 117 mil. USD! Stallone sa stal len druhým človekom v histórií (ten prvý je Charlie Chaplin), ktorý získal nomináciu na Oscara za svoj scenár a zároveň aj za hlavnú úlohu v tom istom filme (ešte aj Orson Welles toto dosiahol, ale na scenári nepracoval sám). A prečo je ROCKY tak dobrý film, aj po 40 rokoch? Pretože sa absolútne na nič nehrá, drží sa pri zemi a je nesmierne úprimný. Proste Stallone doňho dal svoj život a svoje skúsenosti neúspešného herca, ktorý to chcel stoj-čo-stoj zmeniť. Herecké výkony prirodzené až na kosť a k tomu tá hudba! Každý, kto si pustí Gonna Fly Now nielenže vie odkiaľ tá hudba je, ale zároveň vidí a cíti všetko, o čom film pojednával - o snahe niečo dokázať, o nezdolnosti, o prehrách, ktoré neoddeliteľne patria k ceste k úspechu. The Legend. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers