Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

Deimos

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 1/10 Hudba 1/10 Efekty 1/10/// +námět, filmu vévodí obsazení, hlavně Billy Bob Thorton -jen škoda že se objevý jen na 2 minuty, absolutně nezajímavý děj, příšerně nudný, slabý výkon ústřední dvojice, žádná hudba, slabé exteriéry, zmrvený slibný námět, romantika to není, ani jednou jsem se nezasmál, jo a taky dabing je oproti zvuku potichu, i když to je chyba VHSky/// OMG, tak teď tupě čumím, jsem zklamán a zároveň znechucen. Nejspíš jsem našel aspiranta na nejhorší film který jsem letos viděl. Ale jednomu se ironicky zasmát mohu, distributoři se trefili do názvu, skutečně je to NESNESITELNA KRUTOST./// Celkem 20%/// Pozn. Když se mi někdo do týdne ozve na icq 173-190-107, tak mu tento film dám rád zadara, a když o něj nikdo nebude stát, tak bydlím v sedmém patře, kolik asi tak má VHSka Hit Point :-))) ()

Rosaviva

Ten konec od svatby Catherin a Clooneyho byl naprosto šílenej!! Přišlo mi, že tenhle film vůbec neměl pointu. A navíc měl dost nechutnej happyend. 2* ()

Peytl

Někdy se dost ztrácím už ve stadiu prefilmus ohledně škatulek a šuplíků, romantický Coeni, no já ti nevim, čéče. Takže jsem byl velmi opatrný, ale (až na pár parodujících romantických scén) peytlzaplať žádnej zásadní problém nenastal. Pravda, Clooney by si měl dát větší pozor na grimasy, měl jsem o něj chvílemi opravdu strach a nepolykat vše, co mu bratia Coenovci naservírují. Mohl by pak vypadat jako menší debil. Ovšem Alpha Beta Gama Jones, hmmm... tak ta byla opravdu k sežrání (svině) a má velkou zásluhu na mém lepším hodnocení, což dělám naprosto výjimečně, nějaký kozy se mnou běžně o dlažbu nemlátí a bývám dosti imunní i proti prdelokrutu, no tady jsem podlehl a bral bych jí i s tou podělanou předmanželskou smlouvou. Bobík Thorntojc má zase u mě veliký plus za kopanec do Anorektického Anusu Andželíny, AAA.kopačky.com a jako volejář byl fakt nebezpečně přesvědčivej. A proč tady mlátím hubou jen o hercích? Scénář, v první třetině naprosto typickej, úžasnej, neskutečně našláplej, humor kterej miluju a tlemím se jak retard, pak ÚÚUUúúuu, jak když došla ropa, baterky, chlast, něco, nevim...spousty nedomyšlených, či jen málo vysvětlených zápletek a jemných (moc jemných pro můj chorý mozek) narážek, že jsem se ztrácel. Ovšem pořád má krevní skupina a moje lajna koksu. Neobjektivně lupu čtyři fleky, protože by bez bratrosester nevznikl můj nejmilejší ČLOVĚK, Dude. ()

kingik

George Clooney a krásná Catherine Zeta-Jones. O těch dvou je tento komediální počin především. Oběma jim to .vkusně ladí, nějak moc se jeden nad druhého nevyvyšuje a hrají vzorně a žádný z nich si nechce ukradnout tento film jen pro sebe. Jenže film dojíždí na nízkou dodávku nápadů a od dvojice Coenů jsem už zažil zajímavější "majstrštyky" než je tenhle, tak nějak do průměru spadající film. ()

Legas

Zase jedna mírně ztřeštěná romantická komedie. Až na to, že je od bratří Coenů, což znamená tentokrát asi nic podstatného. Snad kromě šéfa právnické firmy a asi posledních 20 minut filmu, které lehce „coenovsky“ vybočují a jsou snad až příliš crazy (díky tomu strhávám 1 hvězdičku), ale na druhou stranu se během nich odehraje nejlepší gag filmu. Obsazení je senzační. Zeta-Jonesová je nedobytná a za Clooneyho hrají tentokrát hlavně zuby. LÁSKA JE DOBRÁ. ()

Sobis87

Bratři Coenové se odpoutali od svých temných černohumorných příběhů a pro radost (a hravost) si natočili romantickou komedii, která je snesitelně krutá, staromódně rozverná a „hawksovsky“ úderná. Právě komedie Howarda Hawkse především pak Jeho dívku pátek, mi Nesnesitelná krutost velmi připomínala, čemuž napomáhá i angažování George Clooneyho a jeho využití s vědomím, že tento herec je Cary Grantem naší doby. Clooneyho groteskně rozverné výstupy a mimické herectví jsou v některých situacích totožné s těmi Grantovými a ne, nechci Clooneyho obviňovat z „opisování“, naopak jsem rád, neboť dle mého každé filmové období potřebuje svého „Granta“ a neznám nikoho lepšího, než je právě Clooney, kdo by mohl převzít jeho odkaz. Proto tak moc zbožňuji i jeho značně nedoceněné Tvrdé palice, které mají s tímto filmem nemálo společného. Poté, co se na scéně objeví i Clooneyho protihráčka/milostný objekt v podání Catherine Zeta-Jones, jsem si zase nemohl nevzpomenout na společné projekty Sophie Loren a Marcella Mastroianiho (např. skvělý film Škoda, že je to taková potvora), které právě těžily ze skvěle sehraného ústředního páru, kterému byste věřili jak milostné vzplanutí, tak i souboj na ostří nože. A to je právě případ i spolupráce Clooneyho se Zeta-Jonesovou, přičemž scénář nabízí dostatek od obojího – milostné linie i inteligentního souboje…avšak k tradiční romanci má Nesnesitelná krutost opravdu daleko, nezapomínejme, že se jedná o film bratří Coenových, jejichž filmy nejsou nikdy tradiční. _____ Proč se Nesnesitelná krutost dočkala tak chladných ohlasů? Jednoduše proto, že se jedná o film, který nynější generaci nabízí něco staromódně vystavěného, co má velmi blízko k „těm černobílým filmům“, kterých se v dnešní době spousta lidí štítí. Stejným případem je i další Coenovic film – Lupiči paní domácí. Mě jakožto filmového nostalgika a fanouška Caryho Granta i jeho nynější reinkarnace – George Clooneyho – tento film velmi potěšil a záliba bratrského dua v bizarnostech, detailech charakterizujících postavy (Clooneyho posedlost vlastním chrupem…co s těmi zubaři Coeni furt mají?) a nekompromisním zacházením s osudy svých postav mě nikdy nepřestane nudit. Jestli tito Coeni pro vás nejsou dostatečně „coenovští“, pátrejte pozorněji…jejich styl v tomto filmu nechybí, jen je vzhledem k žánru a nostalgickému tónu značně umírněný. 80% ()

IQ Tiqe

Tenhle snímek jsem si pouštěl s velkou nejistotou, protože vše s podpisem Cohenů, co jsem dosud viděl, bylo neskutečný brak. Tohle ne. Uznávám, v určitých momentech jsem se obával, že UŽ je konec a mé předsudky se vyplnily, ale pokaždé následoval nějaký zlom a komedie neztrácela pointu. Takže v součtu mě Clooney a Catherine (a Geoffrey Rush) pobavili na 70%. ()

Jordan

čistokrvná poločierna coenovská komédia - charakteristika, ktorá zaručuje zábavu v okruhu podivných postavičiek, bizarných scén (pričom tá s astmatickým vrahom na konci je jedna z mojich najobľúbenejších vo všeobecnosti) a svižného tempa - film, ktorý nemôže sklamať, aj keď nepatrí ku coenovským vrcholom ()

Anderton

Názov znie typicky Coenovsky, ale nechápem, čo má spoločné s mainstreamovou nablýskanou romantickou komédiou. Postavy sú dosť neuveriteľné, čo ale nevadí, pretože sú skôr iba akýmsi prototypom charakterovo pokrútených právnikov. Lepších predstaviteľov si bratia nájsť nemohli. Príjemná komédia, ktorá poteší, ale nič viac vám nedá. Záverečný Clooneyho príhovor je také omleté klišé, že sa pri jeho natáčaní museli všetci cítiť trápne. Najlepšia postava: Geoffrey Rush. ()

meave

Musím priznať, že som bola sklamaná celkovým vývojom scenára, ktorý mi ako celok prichodil vykonštruovaný a demonštrácia dvoch opačných pólov lásky prehnaná. To všetko by bolo fajn, keby si celý film udržal formu černej komedie a nezvrhával sa k romantickým úletom. Inak som sa celkom bavila, i keď šanca zaradiť sa medzi obľúbené je nulová rovnako, jako reálna šanca, že by sa toto niekde skutočne mohlo odohrať. Celkovo skôr menej ako 3,5*. ()

Ant

Další děsný Coen(i). Od otravné Zety-Jones, šklebícího se Clooneyho, halucinogenních scén s šéfem firmy, až po příšerně klišé konec. Opravdu nevím, co na Coenovkách Hollywood vidí. Už nikdy víc. ()

Slarque

Bezpochyby je to nejméně coenovský film, pod kterým jsou bratři podepsaní. Hlavně ústřední pár z jejich filmografie vybočuje, zato řada vedlejších figurek (zejména Sípák Joe) by se hodila i do jejich typických filmů. Jako romantická komedie je snímek svěží a zábavnou žánrovou ukázkou a kdybych od Coenových nečekal trochu víc, dal bych i čtvrtou hvězdičku. ()

Bachy

Vtipné, milé a stále v mnoha věcech Coenovské. O Clooneym mi mínění spravili právě tito dva režiséři. Ti totiž jeho potenciál využít umí a Gerge Clooney je sympaťák a charismatický chlapík v každém Coenovic filmu. Trefa do černého je i ženská hlavní postava, ale bohužel (velké mínus) ona takovou postavu jako Clooney nedostala, žádný velký gag, žádný zapamatovatelný štěk. Je to pár delších a nudnějších pasáží, ale pak přijde Sípák Joe a je vyhráno. Výsledek je příjemná Coenovská zábava, ale bohužel nic víc. Toto je ze slabého soudku obou bratrů. ()

Happens

Lidská vypočítavost v rozvodové branži v podání skvělého G.Clooneyho a C.Z. Jones. Celkový dojem je po „Fargo“ a „Po přečtení spalte“ zklamáním od bratrů A. a J. Coena. Zařadil bych to sekce nadprůměrné filmy s šarmantními situacemi, kterých je tu však vzhledem k autorům lítostivě pomálu. ()

FrodoF

Krásná stylová komedie, mám sice radši jiné "Coeny", ale tohle se mi líbilo. Skvělé jsou také ty malé role Rushe a Thortona a duo George Clooney a Catherine Zeta-Jones je opravdu povedené, především Catherine je opravdu nádherná a v těch krásných šatech ji to fakt sekne. ()

klerik

Clooney je na vrchole a skvelo využíva svoje postavenie idolu (podobne ako v DANNYHO JEDENÁSTKE). Obdobne je to s CZ-J. Ale príbeh je bieda. Zbesilé množstvo postavičiek je hlavne z počiatku komické, ale zase nie až také vtipné. Iskrenie medzi postavami je navyše prerušované a nedokáže naplno vyniknúť. Taký ZÁKON PRÍŤAŽLIVOSTI bol podobne kamuflovaná zábavka, ale romantika tam bola uverieľnejšia. A hlavné postavy tam mali akosi viac priestoru. Tento film je príliš roztrieštený (v štýle gangsteriek) na to, že ide len o šarm dvoch postáv (no dobre, troch - bol tam aj ten zabijak :-))... ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)