Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

ScarPoul

Vo svojej podstate asi najzbytočnejší Coenovský film, v ktorom povestný štýl nemáte šancu rozoznať. Netvrdím že je zlý ale po čiernych komédiach a drsných trileroch je tento film až príliš neoriginálny a až preplácaný morálnymi pravdami a určitou fantastickosťou , ktorá bola len na škodu. Scenár má síce pár perličiek a postavy anjela a démona boli naozaj zaujímavo pridané do príbehu, rovnako ako majiteľ beatnického baru Steve Buscemi a samozrejme zákerný a slizký Newman, podáva ďalší zo svojich povestných výkonov aj keď ich bohužiaľ zatieňuje Robbins a Leighová na ktorých sa film predovšetkým sústredí a neviem či bolo úmyslom prehrávanie ale jednoducho ani jednej z hlavných postáv som neveril ani sekundu mizérie alebo úspechu čo prežívali a plus mala Leighová neskutočne vtieravý akcent, ktorý sa do New Yorku skrátka nehodil. Veľmi mi to pripomína Mr. Deedsa. a je jedno či pôvodnú alebo tú novú verziu zo Sandlerom, spoločné prvky sa tu skrátka dali nájsť a tu sú zvládnuté podstatne horšie ako v Deedsovi. Burtwell úplne zabudol na krásu prvých troch filmov, ktoré obdaril neskutočne krásnou hudbou a držal sa rovnako pri zemi ako pri Bartonovi Finkovi, hudba síce nevadila ale nebola ničím výnimočná. Konečná rozprava s anjelom, bola ako keby výsmech americkej industiálnej spoločnosti a podobným filmom a možno práve tento výsmech robí film takým pôsobivým, ale od Coenovcov som predsa len čakal viac, pretože majú na to aby natočili naozaj originálny film a keď chcem streštenosť pustím si radšej intoreable cruelty . takže taký priemer, pozerať sa to dalo ale new york coenovcom skrátka nesvedčí. ()

Gary

Sem tam velice a sem tam jen průměrně vtipné momenty. Ovšem patří to, jako většina Coenovských komedií do nadprůměru. Řekl bych 70%. ()

BoPo

Herecké obsadenie a základná myšlienka filmu ma naplnili optimizmom. Bohužiaľ realita bola iná. Z môjho pohľadu zatiaľ najslabší coenovský film. ()

6thSun

Asi ve čtvrtině mě to začalo slabě prudit, v polovině pruzení zesílilo, a to až k takové intenzitě, že jsem film prostě nebyl schopen dokoukat. 50% ()

Tyler:D

V rámci tvorby Coenovcov mierne podpriemerný film. Začiatok vyzerá zaujímavo, potom akoby Coenovci dali dolu nohu z plynu. Pri scéne, keď sa kruh na ulici dokotúľa až k chlapcovi to už vyzeralo, že film naberie druhý dych... Celkovo mi to trochu pripomínalo mix medzi Burtonom a Gilliamom. 65% ()

MrCreosote

"You know... for kids." Když máte nakoukáno, pobavíte se královsky. Když ne, zasmějete se i tak. Těžko Záskok nějak trefně vystihnout - zkrátka si představte, že by námět k filmům Život je krásný a Pan Smith přichází nedostal do rukou Frank Capra, ale bratři Coenovi se Samem Raimim. Už je vám to jasné? ()

Padme_Anakin

S odstupem času zvedám hodnocení, našla jsem v tom mnohem víc než na první dobrou.. Bratři Coenovci totiž odhalili tajemství „fungování“ firmy, zejména mě zaujalo zpracování pošty a schvalovací proces, pobavila jsem se, od srdce zasmála a zamáčkla slzu nad trpkostí reality.. Celkový dojem 4+.. ()

zlabus

Úžasná atmosféra (takový mix Tima Burtona a Caprova It's a Wonderful life) a nezapomenutelná scéna, kdy chlapec potká Hula-hop. K dokonalosti chybí pouhý kousíček. Třeba to vyjde napodruhé. 85% P.S.: Roged Deakins je jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) kameramanů posledních dvou dekád. ()

GodComplex

Zajimavi Coeni, kteri mi zde ale nejak nesedli kluci. Zacina to hodne dobre, vypada to na slibny rozjezd, misto toho ale tempo upadne, coz je velka skoda. Napr. herecke vykony jsou prevazne velmi dobre. Tim Robbins mi zde vzdalene pripomina Eraserheada, Paul "Sure, Sure..." Newman je take vyborny a mozna uplne nejlepsi je totalne naspeedovana Jennifer Jason Leigh. Bruce "Evil Dead" Campbell tady schytal bohuzel naprosto nevyraznou side-rolicku. 6/10 ()

UncleG

Předfargovská komedie bratří Coenů, lehce vybočuje nad šedivý průměr dobrým zpracováním a skvělými nápady. Zpočátku působí jako koncentrát netradičního humoru, postupem času ale řídne a řídne a těsně před brilantním koncem se vyskytuje absolutně rozředěná půlhodinka. Zkrátka v druhé polovině se nám vyprávění nade všechna očekávání rozplizlo. Nevím si rady. Tři hvězdy je málo a čtyři moc. Vzhledem ke kvalitě ostatních Coenovských snímků je to na tři. Ve srovnání s jinými komediemi vzniklými v dekádě solidní čtyřka. Co s tím? ...Tak čtyři, ať nežeru. ()

aluna

Něco, co nedokážu přesně pojmenovat, tomu chybělo. Rozhodně je tady plno nápadů (hodiny, blue letter, kruh, brčko, anděl, kalhoty, plexisklo, hymna z Muncie, komentář k systému žen na balení chlápků..atd, atd), který dělaj filmek zajímavější a hodně zábavnej, o hercích netřeba mluvit, ale i přes to originální pojetí mi to přišlo takový fádní. I když je to příjemná komedie, Coeni maj na víc. ()

anniehall

3,5* Ano, ano. Mistrovsky natočené. Působivě stylizované. Chvílemi jako by se mi vyjevovaly před očima scenérie z Gilliamova filmu Brazil a vůbec celé to bylo prostoupeno jakousi Monty Pythonovskou absurdností a potrhlostí. Po vizuální stránce tedy vyjímečné dílo. Jen téma je takové light, soft a sofa - řekl bych. Tak trochu jako Coca-Cola bez cukru. Je příjemná, osvěží, ale nijak vás neohromí a dlouho ve vás nevydrží. :-) ()

Damiel

Coenové se prostě nezapřou a to, z čeho by jiný udělal suchou banalitu, podávají naprosto neuvěřitelným způsobem. Ten klučík na ulici s gymnastickým kruhem, to nemá chybu... Odtrženo od kontextu je to sice úplná pitomost, ale co já se u toho nasmál :-) ()