Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

D.Moore

Nejlepší coenovská komedie. Druhé zkouknutí - zvyšuji na pět hvězd a nikdy méně.__P.S. Kupodivu vcelku povedený dabing.__P.P.S. Sebevražda a debata po ní nemá chybu - milovníci Monty Pythonů vědí, co se mi na ní líbí. ()

petero

Ten pád zo 44 alebo 45 poschodia je super ale malí chlapec prichádzajúci na to čo všetko sa dá robiť s obyčajným kruhom proste nemá chybu. A to tu je ešte kopec skvelých nápadov ako napríklad policajti komentujúci zo svojho pohľadu novinárku Amy snažiacu sa zaujať Norvilla v bare alebo keď Norville zachytí padajúceho Sidneyho (parádny Paul Newman) a ten si spomenie na svojho krajčíra ako mu chcel spraviť silnejšie prešitie na nohaviciach. Coeni plný energie predvádzajú opäť režijne vyšperkovaný snímok, čo mu však chýba je väčšia gradácia scenára. Pre Jennifer Jason Leigh úloha presne na telo. ()

pepo

Pre mňa najlepšia komédia od Coenovcov. Nápadmi nabombovaná pocta Caprovi, Hawksovi, Cukorovi a ďalším. Navyše konečne mali bráškovia na natáčanie aj prachy, takže to vyzerá úchvatne. Deakins je totiž boh. 9/10 ()

Xmilden

Hodně nápadití Coeni, kteří se mě bůhvíproč napoprvé vůbec nelíbili, přitom se jedná o hodně povedenou a promyšlenou taškařici, které pomáhal na svět i Sam Raimi. Tim Robbins představuje možná trošku netradiční volbu, ale své si rozhodně odvedl, stejně jako Paul Newman u kterého jsem se těšil na každou sekundu, kterou si kradl pro sebe. 70% ()

Real Tom Hardy

"THE FUTURE IS NOW!" ------------- Bratia Coenovci opäť prišli s ďalším parádnym scenárom a ešte lepším filmom. Vycibrené dialógy sú na mieste, perfektný Tim Robbins v pozore, no a nechýba ani prvotriedna atmosféra neskorších 50. rokov, ktorá filmu vládla od úvodného prechodu pomedzi mrakodrapy, až po záverečné titulky. Na druhej strane by mu ale neuškodila kratšia dĺžka, pretože aj keď bol originálny (veď koľko ich je o zrode gymnastického kruhu a/alebo frisbee), v konečnom dôsledku nemal moc čo povedať. ()

kinej

Je to taková krásná byznysmenská pohádka. Osobně řadím tento film na stejnou úroveň jako Fargo a Muž, který nebyl. Stylové prostředí New Yorku padesátých let skvěle podbarvuje nádherná hudba. A jak jinak než skvěle by mohli hrát Robbins či Newman? ()

cheyene

Coenovi umí. A je to na tomto filmu znát od první minuty. Bavil mě decentní humor, námět i celkové zpracování. Nad tím vším však ční dle mého skvělé herecké výkony Paula Newmana a Tima Robbinse. ()

MISSha

Tenhle film byl pro mě obrovským překvapením… takovým, které opravdu stojí za komentář. V první řadě musím pochválit skvělou atmosféru která je takovým mixem stylu Tima Burtona a Caprova It's a Wonderful life. Dále brilantní Burwellovu hudbu, vynikající herce a v neposlední řadě scénář, který tvůrci dohnaly až do zajímavé kombinace, směšně- roztomilé absurdity… více takových filmů. 80% ()

lamps

Coeni a jejich komedie, to je zkrátka kapitola sama pro sebe. Můžeme je milovat, můžeme je nenávidět, ale oni stejně vždy přijdou zase s něčím novým, s něčím neotřelým a více bláznivým, s čím oba fanouškovské tábory opět dokážou překvapit. Záskok je pro mě zřejmě jejich nejoblíbenější komedie, u které jsem se skutečně velmi dobře pobavil, byť to zrovna není ten typ filmu, který vyvolává hlasitý smích od začátku až do konce. Příjemná uvolněná atmosféra se táhne celým příběhem, který je sice postavený na hlavu a absurdita z něj neodkapává, nýbrž přímo teče proudem, ale vzhledem ke ztřeštěné postavě Tima Robbinse a také k tomu, jak se Coenové rozhodli děj završit (žádné spoilery!), to tentokráte byla jednoznačně trefa do černého. Všemu nasazují korunu skvělí herci v čele se zmíněným Robbinsem, který je jako nic netušící hlupák neodolatelný, a Paulem Newmanem, který ani špatně zahrát neumí. Opravdu jsem čekal nějakou šílenou slátaninu, ale dostal jsem jen šílenou a inteligentní zábavu. 75% ()

petaspur

Waring Hudsucker stoupal 50 let nahoru a pak se jednoho dne překvapivě vydal na procházku po stolech zasedající správní rady, kterou zakončil půl minutovým letem směrovaným gravitací až ke "šťastnému" setkání s chodníkem. O uvolněné prezidentské křeslo by se jistě našel dostatek zájemců, ale dle mocného pana Mussburgera, který umí slovem zastavit i perpetum mobile, je třeba do funkce nominovat úplného pitomce. Těžko by někoho takového hledal, ale Norville Barnes k němu s modrou obálkou a geniálním nápadem přiskotačí sám. Mussburgerovi stačí jediný pohled na nakreslený kruh, který Norville prezentuje s vysvětlením, že na svém nápadu již dva až tři roky pracuje a z Mussburgerova doutníku se okamžitě začne linout spokojený dým. Nový prezident je na světě, ale udržet jeho dravý intelekt na vodítku rozhodně nebude jednoduché. ()

Aky

Pěkný námět, ovšem výsledek je příliš roztříštěný, neumožňuje zabrat se do příběhu, nikomu z hlavních postav jsem nedokázal přát ani nepřát. Největší pozitivum pro mne byl skvostný Paul Newman, který ovšem, dohaduji se, kdyby znal předem výsledek, asi by v tom nehrál. ()

Foox

Stylová komedie, která trošku vybočuje ze stylu Coenů, ale na druhou stranu, často v konkrétních krátkých momentech dokazuje svůj původ nezištně upřímně a sympaticky. ()

ChewieDC

Roztomilá komedie, ve které se nic nebere příliš vážně, přesto dokáže pohladit na duši. Další povedený výtvor bratří Coenů. ()

sochoking

Naozaj som tomu chcel vypiecť štyri hviezdičky, ale pri niektorých dialogoch a scénkach ma už mrle žrali a skapínal som od nudy (napríklad tá s čítaním Modrého listu). Páčil sa mi hned' začiatok, ktorý mi rozbúšil srdce ako pri nejakých dostihoch, páčila sa mi postava Mojžiša, ktorý všetko vedel a mal hned' všetko po ruke (alebo za uchom )- taký mini Boh, alebo aj ten malý šprngáč, ktorý vrtel obručou a parádne si tou prednou nohou do toho podupkával a tiež i občasné vtípky, ale to bolo asi tak všetko. Keby to nebolo tak pretiahlé a niekedy zbytočne dlho neklábosili, tie štyri by som dal. No, nechystám sa kôli tomu pozerať nejaký film od toho Franka Capryho, ako tu každý spomína. Toto mi bohato stačilo. ()

Jordan

piaty celovečerák bratov coenovcov je cvičením ako oživiť filmového ducha zašlých čias starého hollywoodu 50.tych rokov s rapotajúcimi brisknými dialógmi, prepjatým štylizovaným herectvom, pompéznou výpravou a príbehom lavírujúcim na hrane rozprávky a morality... no ako pri najvúčších dielach éry, ktorú kopírujú a dávajú jej hold, aj tu sa podarilo veľmi elegantne milé, pôsobivé, vtipné a dynamické dielo, ktoré sa vyhýba pátosu a klišé, namiesto toho ich nahrádza hravosťou a blablabla... paul newman bol pán herec, tuto som ho žral; potešili ma vedľajšie postavičky v podaní campbella, polita a buscemiho; ()