Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

senor

Pro mě osobně malé zklamání. Nezdálo se mi, že by bylo Fargo lepší než ostatní Coenovic filmy. Skvěle zahrané, i zrežírované, ale mě tam prostě něco chybí. Oprava, po pár letech a stovkách zhlédnutých filmů dávám za 5*. ()

Gothar

Coenovsky styl humoru mi nejako nesedi. Fargo som videl az po Lebowskom a Burn after reading a z tejto trojice sa mi zdal jednoznacne najslabsi. Oscara pre Frances nechapem. Ako krimi alebo thriller to na mna nefungovalo, pretoze vsetky potrebne skutocnosti boli dopredu zname a ako komedia mi to tiez nepripadalo, pretoze som sa dokopy pousmial mozno patkrat. Pre mna je to uplne obycajny film z ktoreho si o tyzden budem pamatat asi iba scenu s nohou v drvicke. ()

capák

Velmi dobrý krimithriller, který obsahuje všechny Coenovské prvky - strohou režii, mrazivou atmosféru, bizarní situace, typické postavy a černý humor. Čekal jsem možná o něco víc propracovanější zápletku (nemyslím si, že Oscary za scénář a především pro Frances McDormand za hlavní ženský herecký výkon jsou v tomhle případě na místě), ale i tak je Fargo film, který dokáže pěkně zpříjemnit večer. Nic víc od něj ale nečekejte. ()

Sfinkter

Fargo mě u srdce nechytilo tolik jak jsem čekal, ale herecké výkony jsou bez debat. Na druhé zhlédnutí neuvěřitelná zábava a Buscemi je bůh. 8/2021. ()

SG_ever

Film, který místy skloubí černý humor se sirovou podívanou. Od 30. minuty budete tušit, jak to vše dopadne, ale stejně nebudete až do konce věřit. Těžko uveřitelné, že je vše točeno dle reálných událostí. Bratři Coenovi, dík za smutnou, leč kvalitní podívanou. (85%) ()

ivan_drago

S Big Lebowskim asi jejich nejpovedenější film. Je naprosto geniální. Něco tak surovýho a zábavnýho zároveň můžou najít a zfilmovat jenom Coenové. Ten příběh je dokonalej a skončit v drtičce na dřevo taky není špatný. Herecké obsazení a výkony herců sou báječný a každý odvádí poctivej kus práce. Jen bych rád vyzdvihnul výkony Fracis MacDorlandové a Steva Buscemiho - geniální. Tenhle film je naprostá klasika a můžete se na něj koukat dokola a dokola, jen to neberte jako návod jak zažehnat rodinou a podnikatelskou krizi. ()

Samuel7

Další z filmů, které skutečně prožijete. Tento fakt pro mě nemalou mírou umocňuje i námět dle skutečné události. Famózní výkon předvedla Frances McDormand a nyní vidím, že za svou snahu byla odměněna dokonce zlatou soškou. Surovost, vycházející právě z hrůz 80. let dotváří kromě již tak strašlivých událostí ještě skvělá kamera a hutnou atmosféru navozující hudba. Chvílemi absurdně humorný, chvílemi drsný a mrazivý, takové je Fargo... ()

Helmutek

Wow, tak tohle byla jízda! Takhle moc jsem se fakt hodně dlouho nebavil. Ve výčtu žánrů (ne, že by na tom záleželo nebo že bych čekal, že to bude vypovídající) dokonce vůbec neni zmíněná Komedie, a přitom takhe rovina (i když samozřejmě coenovskýho typu, co typickou komedií vlastně fakt neni) mě na filmu bavila zdaleka nejvíc. Ta nadsazená a přehnaná absurdnost funguje už od začátku, postupně se ale víc a víc umocňuje kombinací všech těch kotrmelců a přešlapů, kterejch se hlavní postavy dopouštěj - a protože to nejsou ani žádný géniové (Stormare) ani profíci (Macy), moc se s tim neserou a těch chyb je celkem dost. Dvojka Buscemi – Stormare je podle mě jednou z nejlepších filmovejch dvojic, který znám; všechno podtrhujou naprosto dokonalý (ne)dialogy po celou dobu filmu (nebo perfektně vystavěný a střižený scény tam, kde dialogy potřeba nebyly) a k tomu všemu charakteristická, zajímavá hudba. A ta bizarní postava přepíčený policajtky Gundersonový (McDormand) je jenom vrcholem toho celýho panoptika. Už dlouho jsem u žádnýho filmu neproseděl hodinu a půl s pobaveně otevřenou pusou za fascinovanýho očekávání, co za šílenost se stane příště, a přitom se každou scénou bavil znovu a znovu bez toho, aniž by film ztrácel tempo nebo tah. (POZOR, TROLEJ) Jediný, co mě trošku mrzelo, byla absence vysvětlení, o co vlastně celou tu dobu Macymu/Lundegaardovi šlo, na co přesně potřeboval ty peníze a proč byl ochotnej pro ně riskovat tak moc. Ale smiřuju se s tim, že některý lidi ke svýmu dementnímu a destruktivnímu chování vlastně žádnej relevantní důvod nepotřebujou a jen si chtěj vychcaně přivlastnit, co se dá - rodina nerodina. A hlavně, že Coenovic filmy prostě tu standardní a konvenční pointu prostě většinou nemaj (každopádně jako nádherný zakončení příběhu, jak si tři filutové chtěli přijít k pár dolarům navíc, samozřejmě bohatě stačí ta krásná scéna s nohou v drtičce). ()

Lachtaan

Poctivá devadesátková detektivka, co nešetří krví ani černým humorem, což jedině dokazuje, jak důležitá je pro milníky filmografie bratrů Coenových. Přesto ale nepřinesla nic tak objevného, co bych v záplavě tohoto žánru už neviděl stokrát a několikrát mnohem lépe. William H. Macy dobrý, ale jestli ho chcete výborného, dejte si raději Shameless. [viděno na HBO Max 11.12.2023] ()

danoo

Čistý film, ktorý vás dostane. Joel a Ethan poskytujú priestor naozaj každému divákovi a tak ich majstrovské dielo môžeme vnímať ako šokujúci thriller, pôsobivú drámu, mrazivú detektívku a sarkastickú čiernu komédiu a to všetko celkom nenásilne, Coenovsky. Z iného pohľadu je Fargo odpoveďou na údajne úzku deliacu čiaru medzi dobrom a zlom. Ona taká úzka zasa nie je.... ()

elanius

No teda, nečakal som to, ale je to s odretými ušami na 4, v podstate mierne sklamanie, pretože som logicky očakával v tomto filme vrchol ich dovtedajšej tvorby. Coenovcov mám veľmi rád, začal som ich filmy pozerať od najstarších pred nedávnom (samozrejme lebowskeho som už videl). Zdá sa mi, že Fargo sa občas priblížilo atmosfére Blood Simple, ak teda tu bol úmysel spraviť to približne tým smerom a podla mňa bol, lenže o atmosfére ich debutu si Fargo môže nechať zdať. Dokonca v druhej polovici som sa občas aj mierne nudil, čo sa mi pri ich filmoch ešte nestalo. Samozrejme filmík je to výborný, hlavne v prvej polovici pri podarených scénkach s magorom Petrom Stormare som aj dostal to čo som očakával, ale film ako celok nemôžem ohodnotiť vyššie ako 7, 8 / 10. Mám taký pocit, že ešte jedno pozretie bude musieť vyriešiť túto dilemu. ()

uiu

Myslím, že film je zbytečně přeceňovaný a rozhodně nepatří mezi nejlepších 200 filmů. Musím ale uznat, že se mi líbil a udržel mou pozornost. Především role Stevea Buscemiho byla skvělá a vůbec ztvárnění normálního nudného života v zasněžené Minnesotě. Jediné velké zklamání mi přineslo zjištění, že film není podle skutečné události, ačkoliv to o sobě tvrdí. ()

Pavlínka9

"Jo? JO!! Jo? JO!!!" :D Tak na tohle se nedá zapomenout. Frances McDormand mi je v této roli tak šíleně nesympatická, ale přesně ztvárňuje roli, kterou po ni vynikající bratrské režisérské duo požadovalo... Tenhle film je pro mě typickým snímkem na půli cesty...Buď se Vám bude strašně moc líbit a dialogy a projevy hlavních postav se Vám zaryjí pod kůži, anebo kvůli minimální akci a určité dávce letargie, která je ve filmu hlavním prvkem, vypnete či přepnete. Film jsem viděla za mnoho let už párkrát a nejsem s podivem ani na jedné straně...Na jednu stranu se mi ten film šíleně moc líbí a jeho prostředí, dialogy, pohledy a skutky hlavních postav jsou typické pro bratry Coenovi, ale na druhou stranu mi ten film určitým způsobem nesedl..Těžko říct..."Pomůže Vám to nějak?" " V každým případě jo." "TAK JOOOOO" :D :D ()

lennyd

Jerrymu Lundegaardovi (William H. Macy) se podařilo utratit mnohem víc peněz, než na které měl právo - a tak zoufale hledá možnost, jak své dluhy co nejrychleji zamáznout. Půjčka na fiktivní auta z prodejny až tak úplně nevychází, nákup fiktivních pozemků (za tchánovy peníze) taky ne, a tak zbývá jediné - najmout si únosce a nechat unést svoji ženu, a tím z tchána nějaký ten dolar dostat. Jenže únosci jsou praví gangsteři, kteří se naprosto s ničím nepárají, a malé klidné městečko začne zalévat krev... Fargo se zpočátku tváří jako "obyčejná" gangsterka - jenže to by ji nesměli mít v rukou bratři Coeni, u kterých nic není úplně obyčejné. Tomuto filmu není opravdu co vytknout - každá samostatná oblast tvoří součást dokonalého celku - ať již jde o prostředí zasněžené Minessoty, typicky Coenovský černý humor, herecké obsazení (Macy, Buscemi, Stormare), výborné hlášky ("Co mi o něm můžete říct?", "No, byl takovej srandovní") a vůbec, v každé scéně je vidět jak si s ní bratři Coeni vyhráli, aby byla stoprocentní (Buscemi zakopává peníze do sněhu). Prostě "must-have" film.. ()

BoncheR

E, YA??? Tieto dve slabiky sprevádzali celučičký film a šlo mi z toho roztrhať uši. Najskôr to tak malo byť, keďže všetci herci dostali za takéto nárečové vyjadrovanie nominácie na Oscary. Lenže naozaj to kazilo celý film. Inak však atmosféra fungovala perfektne, možno občas trochu slabšie momenty okorenené humorom, ale inak bol tento film naozaj šokujúci. 78% ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)