Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

Petoss1

Skutočne veľmi dobrý až mrazivý thriller. Začína to perfektne najmä ak na scéne sú Stormare a Buscemi, potom to trochu upadne aby sa to v závere zase roztočilo. Áno, v strede filmu som neprežíval prakticky nič, celé sa to zvrhlo na také pomalé vyrozprávanie (ne)skutočného príbehu. Diálogy boli nadpriemerné a herecké výkony samozrejme tiež.. Krásne scenérie zasneženej krajiny a cynické scény, (ako v aute, alebo v chate) naozaj svedčia o kvalite filmu. Nie som sklamaný a film som si užil no chýbalo mi tam niečo. Nič to nemení na fakte že ide o napriemerný film. 83% ()

MrPierc

Mě ten film zas tolik neučaroval, ale své kvality má. Těhotná policistka vs 2 muži schopní všeho. Drtička se rozjede na plný výkon. ()

joker.george

Nechci srovnávat se stejnojmenným seriálem a právě z tohoto důvodu se porovnání nevyhnu... Chyběla mi zde ta hravost, se kterou bylo zobrazováno násilí, dravost, mrazivost, která ze seriálu sálala v každém, tady jsem to pocítil jen při zabití Carla a poté ještě trochu při jeho následném zbavování se. Absurdita i bizarnost se však pořád výborně prolínaly skrz celý děj a patřily k tomu nejlepšímu, co mi dokázali Coenovi nabídnout. Postavy nebyly špatné, ale měly málo prostoru na to, aby na mě udělaly hlubší dojem a dokázal jsem se s jejich jednáním sžít. ()

ad

Opravdu zvláštní film, který zraje časem jako víno (nebo jsem k němu možná dospěl já) ... v současné době je pro mě neopakovatelný především atmosférou, Coenovi prostě udělali z prostředí další veledůležitou postavu... A herci jsou taky úžasní... všichni :) ()

TomikZlesa

Fakt jo ? Nedokážu si ani představit že se něco takovýho mohlo opravdu stát. Velmi drsný a smutný příběh zfilmovaný závratným způsobem. Některé scény vyzněly bohužel, nebo bohudík velmi komicky. Výborné herecké výkony. ()

TommyLeeJape

„There's more to life than a little money, ya know. Don'tcha know that? And here ya are. And it's a beautiful day. Well. I just don't understand it." Fargo se nelíbí každému, to je jasné. Pro mě je to ovšem zážitek nevídaný. Já jsem si ty nekonečně bílé zasněžené pole bez obzoru zamiloval. Na co ale hlavně nezapomenu, je výkon Frances McDormand, která si za svou roli po právu odnesla oscara, což mě strašně těší. ()

dubinak

Ono je to skutečně prostoduché a tím to právě dostává tak neobyčejné kouzlo. Humor Coenových je zkrátka děsně na pohodu a tím jak udělají každou postavu naprosto jedinečně charakteristickou si vždy překotně šplhnou. Fargo není nic objevného, ale na takovéto domácí žvýkání je to jasný favorit. Samotný scénář hýřil vtipem a šíleně neforemné dialogy mi dokonce občas polechtaly bránici. ()

Crawler-D

Když se člověk na Fargo podívá až potom, co viděl všechny "budoucí" Coenovic filmy, zdá se slabé, málo černého humoru, málo násilí v efektu sněhové koule a moc "normálnosti". Chápu historický význam tohohle filmu, ale po všem, co jsem si s Coeny prožil, je tohle jen jeden z mnoha příkladů nesmyslného násilí, kterému "normální" lidé (zde McDormand) nemohou porozumět. ()

C0r0ner

Zajímavá detektivka. Ale 84%? To bych teda určitě neřekl. S Coeny mám takovou zvláštní dohodu, že pro mě vždycky natočí dobrý, ale ne špičkový film. Nevím, čím to je, ale skoro všechny jejich snímky ode mě dostaly čtyři hvězdičky. Prostě je to příjemná, kvalitní zábava, ovšem bez nějaké větší přidané hodnoty. 80% ()

zette

Film utika ve velkem tempu a fakt jsem se u nej bavil. Humor je alespon pro me velice vtipny, na stranu druhou vsak je to mozny duvod, proc nedavam plny pocet bodu. Misty humorne scenky zcela vybocuji od vrcholneho dramatu... Herecke vykony vsech hlavnich postav jsou stejne bezchybne jako hlavni melodie. Hodne nadprumerny film, 119. misto se mi vsak zda trosku prehnane... ()

lakikaki

Áno, bolo to dobré, ale to všeobecné päťhviezdičkové nadšenie akosi nechápem. Napätie takmer nulové, komických momentov bolo fakt len zopár (z nejakého dôvodu som čakal čiernu komédiu), vedľajších príbehových línií, ktoré nikam nevedú, tu bolo viac než je zdravé - všetky tieto veci sa síce podieľajú na svojskosti Farga a z určitého pohľadu sa dajú považovať za jeho klady, ale do filmu, ktorý je takto vysoko cenený, mi akosi nesedia. Inak je však Fargo celkom sympatickou brutálnou drámou so zopár komickými okamihmi, pekným soundtrackom a nadpriemernými hercami. Očakávať viac by sa nemuselo vyplatiť. ()

danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Frances McDormand, Nejlepší režie - Joel Coen, Nejlepší scénář - Ethan Coen ()

campix

Bratři Coenovi mají rozhodně osobitý styl a jejich filmy vynikají specifickým černým humorem. Ten dovedli ve Fargu k dokonalosti a události v něm jsou tak tragicky vtipné, jak by to snad ani nešlo napsat. Navíc charaktery jakýchkoli jednotlivých postav jsou jedinečné. A to si můžete vzít téměř každou od těch hlavních až po ty co se objeví jen na vteřinku. Opět Coenovci ani chvilku nenudí a herecké obsazená mají tak obyčejné a nenápadné jak jen život může být. Tragikomedie se vším všudy a možná nejlepší Coenovic dílko. ()

jaklee

Mne sa tá karikaturičnosť postav ktorá je tu vyčítaná páčila, to sú Coenovci, v tom tkvie tá ich jedinečnosť. Fargo je geniálny film, po Big Lebowskom asi najlepší od nich. ()

Martrix

Coenovi ve skvělé formě a opět platí, že jejich styl humoru, resp. jejich styl vyprávění nesedne každému. Nejde ani tak o to, že se v jejich filmech vyskytuje na malém prostoru velký počet bizarních postaviček, jako spíš o to, že jejich optikou jsou všichni lidé více, či méně, nějak pošahaní. A protože jsou to skvělí pozorovatelé a filmaři, dokáží nám to moc pěkně naservírovat. Takový jemnější a srandovnější, mnohem méně jízlivější a cyničtější, ale často podobně násilný Tarantino. Výkony všech herců jsou luxusní, s čímž souvisí i jejich výběr. Žádní hezounci a krasavice, ale naopak herci, kteří vám zahrají jakoukoliv emoci a jsou plně uvěřitelní v jakékoliv postavě, kterou ztvární. V prologu zazní, že je to příběh podle skutečných událostí. Klidně může být, ale Coeni se svým způsobem psaní a filmování, nakonec udělají z každého příběhu lehce absurdní mimózovinu. A to je forma, která mě osobně sedne víc, než sebevěrnější filmová rekonstrukce. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)