Zbytečná krutost

• USA Blood Simple (viac)

Marty, bohatý majitel baru v Texasu, zjistí, že jeho nešťastná žena Abby má poměr s jeho sympatickým barmanem Rayem. Najme si toho nejbezohlednějšího soukromého detektiva, aby je oba zlikvidoval. Marty si neuvědomí, že detektivovi Visserovi úplně chybí jakákoli morálka, a za všech okolností si bude chránit jen svou kůži. Tím je pro Martyho nebezpečný, ale aspoň ví, na čem je. Abby a Ray tento luxus nemají a věří, že Marty je jejich jediný problém. (oficiálny text distribútora)

dr.fish

Do půlky těžká nuda, pak slušný rozběh, hezký konec. 70% Pořád jsem měl pocit, že už jsem ten film asi dvacetkrát viděl!!?? ()

Flyer

Výborný debut bratří Coenů. Napínavý, atmosferický, s dobře napsaným dějem a několika dost drsnými scénkami (pohřbívání zaživa, "kudla v ruce,"...). Škoda jen trochu pomalejšího rozjezdu. ()

Los

Brrr. Když ještě přihlédnu k tomu, že jde o první dílko Coenů, nemůžu jinak, než dát plný počet. Prostě umí :) 9/10 ()

tom88

Slušná dráma zo začiatku tvorby bratov Coenovcov, ale neprišla mi zase až taká výnimočná. Samozrejme, že úroveň je dosť vysoká, no film nedokáže baviť úplne celý. Za skvelý dychberúci záver dávam a za zopár skvelých momentov dávam 4*. 75% ()

SoolenJV

Bohužel mě to příliš nezaujalo, nápad je to dobrý, ale přeci jen se tady až příliš mluví. Ale budiž omluvou, že je to první film bratří Coenů a svůj nezaměnitelný styl si teprve vybrušují. ()

Qualdezar

Ikonický styl podpořený úchvatnou kamerou. Geinální scénář. Stupňující se atmosféra podbarvená skvělou hudbou. Poukud někdo natočí něco podobného jako svůj první film, tak to klobouk dolů. Jestli ne nejlepší, tak rozhodně jeden z nejlepších filmů od Cohenů, alespoň pro mě. Velmi silný zážitek. ()

Radiq

"Svět je plnej kverulantů. Ale pravda je, že nic nedostanete se zárukou. A je fuk, jestli jste římskej papež, prezident Spojených států nebo muž roku. Vždycky se může něco podělat." Nemyslel jsem si, že to bude bůhvíco, ale dostalo mě to. Co se ze začátku jeví jako jednoduchá věc, se poněkud zkomplikuje (což si bratři v triku vezmou na paškál i v další tvorbě, třeba ve Fargu). Sice z toho smrdí rok výroby (hlavně účesy), ale jinak je to zpropadeně kvalitně udělaný. Je dobrý, že film se nebojí krve a ta má dokonce i věrohodnou barvu (ještě aby, když se to jmenuje Blood Simple). Výběr herců: zatímco bych od sebe nečekal, že bych ocenil výkony Dana Hedayu a M. Emmeta Walshe, tak jsem je ocenil. Nejsou mi sice nějak sympatičtí, ale ty role jim prostě sedly, hlavně v originálním znění. Dabing nedoporučuju. Frances McDormand taky dobrá, ale trochu mi vadil John Getz. Hudební podkres se taky povedl a některé záběry jsou očividně legendární. Coeni si nemohli lepší start kariéry přát. ()

andrii

Mlčenlivě, vulgárně stylové. Baladicky, syrově sehrané pojednání. Bajka o zbrani a tělní tekutině. Zbraň stále udržuje "fatální románek" se smrtí, která jako mour ruce, duši špiní, rtuť se s jedem pojí. Tak začínají. Mistři lidského soumraku, kteří bezemočně ostří černé motivy. Zatěžují nervové soustavy. ()

Cedr

Syrový film s (aspoň tedy na Texas) velmi temnou atmosférou.Možná trochu slabší čtyři hvězdy, ale na to že jde o jejich první film a vystačili si s minimem postav, tak... fíha... ()

Decker

Psychologicka hra o zamotanem milostnem trojuhelniku s jednim zmatenym soukromym detektivem navrch. Tak bych ve strucnosti tohle divne dilko bratri Coenu nazval. Pomalejsi tempo, minumum dynamicke akce, kamery ci hudby a dejove nastala linka. Pro me bohuzel trochu nefungujici celkove vyzneni filmu, ktere me spise nudilo nez ze by me nejak drtive zalehlo. ()

Hafran

Jako i u mnoha dalších vynikajících režisérů je i u bratrů Coenů debut ohromující. Možná nemají takové hvězdy, prostředky a zkušenosti jako později, ale mají mladistvou syrovost a touhu dělat pořádnou filmařinu. Jednoduchost a údernost je zde čirým záměrem pracujícím ve prospěch hutné atmosféry, nikoliv nedostatek peněz či talentu. Minimálně srovnatelné s jejich posledními filmy, ale pravděpodobně lepší. ()

Doudis19

Coenovci ve své prvotině ukázali, co jim jde nejlépe a jakým směrem se budou jejich další filmy ubírat. Na premise, že co se může posrat se taky že posere v podstatě položili základ většině svých děl. Zde navíc přidávají až neuvěřitelnou práci s atmosférou a gradací, čímž ke konci vytváří učiněnou kardiakovu noční můru. ()

chelseaman22

Na prvotinu skvělé, ale jinak skrz naskrz coenovsky unundané a rádoby silácké. Nebýt závěrečného souboje mezi detektivem a Johankou zvanou naivní, tak by film upadl do šedi průměrnosti. Být metráž o třicet minut kratší, divák by plesal. 65% Celosvětový příjem k 17. 4. 2018: $3,851,855, což je 2,57 násobek rozpočtu ()

Mrkvič

Dvakrát jsem trochu uchráp a stejně mi nic neuteklo. Je to parádní thriller a ještě parádnější debut bratří Coenů. Tady se začínají tvořit ty jejich nedokonalé plány, komické morbidní situace a spousta jiných prvků. Jen by nemusela být každá scéna tak utahaná. ()

Jizni Tlapa

Nebýt famózního závěru řekl bych, že Coenovi natočili průměrný snímek s netradičními chvilkami a dobrým obsazením. "Slizoun" M.Walsh a "chlupatý záporák z Komanda" D.Hedaya mě příjemně překvapili a myslím, že hlavně díky nim to dostalo takovou šedivou pachuť nečeho, co se nedá přesně popsat. Jen vím ,že to sakra smrdí!! ()

Sfinkter

Starší krimi s dobrou atmosférou, kde se špatné vlastnosti hlavních představitelů spíše naznačují a tvůrci vsází na jejich činy, které jsou přímo motivovány jejich emocemi. ()

Javad

Opäť dobrý film od „bratov“, ktorý má opäť chvíle keď strašne nudí a dej je hrozne naťahovaný a opäť sú tu scény ktoré vás doslova rozsekajú (rovnako ako u MILLER'S CROSSING alebo FARGO). Zhrnutie: väčšinou nudné, chvíľami šokujúce a občas krvavé. Spoiler! : zakopávanie postreleného človeka zaživa, prepichnutá ruka nožom... Brŕŕ ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (viac)

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)