Byla to televize, která ho vynesla na vrchol popularity, ale jeho největší role se odehrávaly mimo zákulisí studií a přenosových vozů. Příběh legendárního amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista a producent, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. (oficiálny text distribútora)

jasiska

Čo sa stalo? Ako je možné, že film, ktorý má všetky predpoklady byť super, si nezaslúži viac ako 3 hviezdičky? Také obsadenie, taký námet a nič z toho? Ja teda neviem. Len viem, že to bolo nesúrodé a chaotické a, až na jeden svetlý moment (zomierajúca Julia), aj pomerne nezaujímavé. ()

mirkaaa

Chladný, neosobní film balancující na pomezí černé komedie a životopisného snímku. Sam Rockwell hraje skvěle a na svou roli se hodí, ale jinak mě film příliš nenadchl. ()

vander19

Keď mi kamoš o tomto filme rozprával s nadšením a takým zápalom, že som mal pocit neskutočnej radosti. Konečne opäť film, ktorý ma ohúri a posadí na prdel. Sam Rockwell, Barrymore, Clooney, Roberts a kopa ďalších obrovských hviezd boli zárukou, že asi má pravdu. Zo začiatku je film možno trochu divný, asi ako Sam Rockwell, mne on vždy príde ako totál psycho týpek. Ale sympaťák, jeho roly čo som videl mi prišli veľmi príjemné. Lenže ako náhle sa do filmu zamotajú imbecilné reality show a Sam upadá do depresíí tak spolu s ním som sa tam zviezol aj ja. Proste po polhodke to na dobrých 45 minút bola kravina. Koniec opäť je veľmi dobrý, ale tú slabú časť 45 minút proste vykompenzovať nevie... ()

Martin_W

Docela zajímavé Drama dílko, se skvělým Samem RockWellem. Být místo něho někdo jiný, nebyl by film určitě tak dobrý, jako je s ním. Ve filmu se střídají dobré, a suché scény, kterých je tam docela dost. Nakonec však dávám 4 hvězdy a určitě si ještě jednou Confessions of a Dangerous Mind zopakuju. 72% ()

hacho

Osobne jsem si nedelala o Clooneyho rezijnim umeni velke iluze a proto se mu nyni omlouvam - nejenze nemam pripominek, naopak mu jeho zpusob velmi "sedl". Zajimava latka, zajimave podana a vyborny vykon v hlavni roli. Vaham ale nakonec nedavam plny pocet. Mozna neco chybelo... ()

Jiu

Originálny Clooneyho prístup k točeniu filmov a príbehu sa mi páči. Aj keď občas to bolo trocha zdĺhavé a trocha nejasné, celkový dojem vo mne zanechal viac než dobrý. ()

RomanHyde

Zvláštní filmek který mne zaujal, zabavil, chvílemi i potěšil, ale ve finále jsem si z něj nic moc neodnesl. Přemýšlel jsem co to vlastně bylo? Chvílemi mi totiž příjde jako parodie na gangstarské filmy, kdy člověk nemůže uvěřit tomu že to tak mohlo i být, chvílemi se směje a chvílemi jako by koukal na biografii. Velmi zvláštní režijní pojetí s výbornými hereckými výkony. Doporučuji k vidění a vytvoření si vlastního názoru :) ()

chalp

Neviem či prežíval Andy tvorčiu krízu, alebo George do scenáru zasahoval fakt viac než bolo nutné a jednoducho to skurvil, lebo inak si to vysvetliť neviem. ()

kamil.i

Kaufmanove výčitky, že film nevyzerá podľa jeho predstáv a obsahuje zásahy do jeho scenára sú vzhľadom na hodnotu výsledného produktu neopodstatnené. Clooney obstojne debutoval. Milujte svojho zabijaka nespĺňa len remeselné základy filmového priemeru, ale Clooney k nim pridal i nápadité vizuálne hračky a na úrovni ukorigoval herecký ansábel. ()

Jaroslaf

Dle mého názoru si Clooney a Kaufman příliš nesedli. Jedná se o Clooneyho režijní debut a je to samozřejmě znát. Tam kde jiní chápali poetiku Kaufmanova surrealistického rukopisu, Clooney dle mě selhal na celé čáře. A co si budem povídat, Kaufman pro tento scénář taky nebyl zrovna ten pravý. V knize byl velký nadhled a mnohem více ze zákulisí těch úchylných televizních pořadů, z nichž některé jsou dodnes televizními legendami a jsou dodnes hojně napodobovány. Zde proběhlo zaměření spíše na kriminální stránku věci a dle mého to filmu neprospělo. Potěšila Julia Roberts, která mi přišla, že poprvé v životě hrála. A Drů Berymůrová jako Penny? Ale no tak.... ()

IvcaSammet

Námět filmu mě sice zaujal a herecké výkony byly úžasné, hlavně tedy výkon Sama Rockwella, celkově mě ale film ničím nezaujal. Dějová linka "showmana" mě vesměs vůbec nebavila, linka "vraha CIA" zase někdy až zbytečně protahovaná a zmatená. Jediný okamžik, který mě vyloženě nadchnul, byla poslední scéna mezi Samem Rockwellem a Julií Roberts. Celkově ale spíš průměrný film, myslím, že by se to dalo natočit i zajímavějším způsobem. ()

PhillM.

Režijní debut pana Clooneyho, jenž si do filmu nacpal snad všechny své kamarády, kteří mu zvedli telefon. No a nakonec - proč ne? Ocením i scény zpoza železné opony (Východní Berlín), ve kterých si dali tvůrci tu práci a umístili do nich skutečně existující dobová auta. To se zase tak často nevidí. ()

KOZEL84

Tohle je možná moje nejoblíbenější kniha.Pekelný nářez četl sem ji tak 3x a klidně bych si ji dal znova,jenže sem ji někde ztratil.Film je o dost slabší ale Sam Rockwell je vynikající a Robert John Burke dokonalý :-DD.PS:při pohledu do dnešního TV programu,opravdu Barrisovi nejde moc děkovat (Cowell nevymyslel ani hovno!) ()

blazenka

Rozhodně zpověď v pravém slova smyslu. Ale smysl tohoto snímku mě trochu utekl. Sam Rockwell - jo, dobrý, I Drew i Julia. Scéna s výměnou hrnků se mi líbila, i když to bylo předvídatelné. No - 55%. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

19.08.2021

Román Anglický pacient spisovatele Michaela Ondaatjeho se dočká nové, tentokrát televizní adaptace. Tu chystá stanice BBC, která zaúkolovala scenáristku Emily Ballou (Taboo, The Turning), aby seriál… (viac)