Byla to televize, která ho vynesla na vrchol popularity, ale jeho největší role se odehrávaly mimo zákulisí studií a přenosových vozů. Příběh legendárního amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista a producent, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. (oficiálny text distribútora)

Gastovski

Clooneyho režie není špatná, ale když za předlohu slouží šílený a hrozně zmatený scénář, tak tomu nepomůže ani celá škála hereckých osobností včetně poloviny týmu Dannyho parťáků. Proti Samu Rockwellovi vůbec nic nemám, ale zde mi byl krajně nesympatický. 30% ()

edie sedgwic

Par razy mi usla pointa celej tej sarady nabitej znamymi tvarami, obcas som sa zasmiala nad dobrymi gagmi a niektorymi absurdnymi scenami, ale celkovo mi ostal uplne nulovy pocit a ziadny dojem. ()

Pfff

Tohle je moje srdcovka! Ani nevím jak jsem k tomu přišla,ale tenhle film můžu vidět tisíckrát a pokaždé si ho užiju. Ať už jde o skvěle použitou hudbu, trefné dialogy anebo nezapomenutelné epizodní roličky Rockwellových slavnější kolegů. ()

Saur.us

G. Clooney je nejspíš lepší herec než režisér. To ale neznamená, že by jeho prvotina natočená podle pseudoautobigrafického románu krále televizní zábavy a víkendového zabijáka byla špatná. S. Rockwell nás provází svou cestou za snem (dle klasického filmového schématu), okořeněnou pár vraždami, semtam výbornými filmařskými nápady a bandou cameí Clooneyho kamarádů. ()

raud

Už přemoc dlouho se mi nestalo, že bych koukal na film a musel ho po třičtvrtě hodině vypnout jak mě nebavil!!Film nemá čím zaujmout a upoutat divákovu pozornost!!Šílenost!!Nechápu nic!! ()

Pradlík

Cekal jsem zprijemneni sveho pobytu v posteli s teplomerem a dost me to zklamalo. Pribeh i rozuzleni zajimave, ale vlece se to jak smrad... ()

mala_kea

Nějak moc mě to nechytlo. Je to naprosto nezáživné a utahané. Těch 113 minut vám připadá jako věčnost a to není ten nejlepší způsob, jak na sebe upozornit. Clooney je jak v rozkládajícím se stavu a ostatní herecké výkony jsou děsně neprofesionální, něco na způsbo dětí na hřišti. Není zde ani pokus o atmosféru momentu, nebo něco, co by diváka vytrhlo ze sedadla. Špatná práce. ()

merigieren

silně nezáživný průlet života jednoho zoufalce na začátku je vystřídán jedinou světlou chvilkou celého filmu, a to výcvikem. Ten je i vtipný a získal si mou pozornost, vytvořil si atmosféru, o níž přišel nepochopitelným střihem na ženskou v křesle. Zabíjení a televizní pořady dokáží zabavit tak na 10 minut, pak je to pořád to samé, nějakých 40-50 minut nudy, která šla mimo mě. A zakončíme to hrou s cukrem. To bylo tak krátké, že to nic nezachránilo. Osobně bych doporučil skouknout film od 10 do 36 minuty, ten zbytek je odpadoidní. ()

DHDV

Žánrově překombinovaný film, jako celek působí nudně (některé scény zcela zbytečné) a má až moc hluchým míst. Občasný humor (ale dobrý humor) nedokáže zakrýt nedotaženost filmu. Čekal sem od toho více, dávám 3 hvězdy (s velkou nechutí)… ()

sadlokan

S.Rockwell velkej mistr.Nevim ,asi tady ta skutečná postava by méně uškodila lidstvu,kdyby jenom zabíjela lidi.TV show byly otřesný.Clooney je,tedy v neposlední řadě,i mistr světa v ukázání NIČEHO ve filmu,kde se neustále prcá...A na konci ta bridžová rošáda,to je třešeň! ()

agassi68

Clooney ako režisér sa chce odlišovať, čo sa mu aj úspešne darí. Problém je, že tie filmy sú až príliš komplikované. Preto pocit z parádneho filmu prehluší únava z neustálej pozornosti. A namiesto skvelého Rockwella si zapamätáte cameo Pitta alebo Hauera.. ()

Raziel_cz

Vedle Moonu další skvělá one-man show Sama Rockwella. V Confessions of a Dangerous Mind sice vystupuje podstatné množství vedlejších postav, ale všichni se – a zcela záměrně – vezou ve stínu hlavní postavy. Snad jenom charisma Rutgera Hauera prostě nešlo potlačit. Co je zpočátku spíš komedie, získá postupně o dost temnější tón a asi v půl druhé hodině se na chvíli změní v regulérní surrealistickou fantasmagorii. Škoda, že tahle režisérská forma Clooneyho pustila. ()

MickeyStuma

Životopisný špionážní a v jistém smyslu komediálně odlehčený snímek vypráví o životě populárního baviče a producenta Chucka Harrise, který pracoval pro CIA a prohlašoval, že pro ně i vraždil. Režijní debut Georgeho Clooneyho a hned ověnčen několika cenami, čemuž dalo vzniknout podezření, jestli z filmového hlediska nebo politického. Za bavičem prostě přijde cizí člověk a nutí ho pracovat pro CIA. Je to povědomé? Ale jistě. Takhle nějak působilo v Československu i StB. V rámci československých budovatelských filmů by něco takového jen zářilo. Ale to je jen taková ponurá politická teorie. Jedná se o příběh podle skutečné události, což nám na konci filmu tvůrci dokáží záběrem na skutečného Chucka Harrise. Jeho přesné jméno je Charles Hirsch Harris. Napsal spoustu popových písní, byl televizním producentem a zabil 33 lidí. Pozor. Ale pro vládu. Charlie Kaufman zpracoval scénář tak, že máme možnost pod režijní taktovkou právě Georgeho Clooneyho, který si i zahrál a to právě onoho šéfa CIA verbujícího Charlese do jejich služeb, vidět vše zásadní a důležité bez zbytečných odboček jinak. Do filmu bylo angažováno mnoho známých hereckých tvář, někteří byť i v maličkých roličkách, kde třeba neřekli ani půl slova. Zajímavý krok a ještě zajímavější, že to přijali. Je to ale jen film a je to zábavný film, takže vzniká další otázka, jak věrní tvůrci byli dané skutečnosti a co všechno si právě v rámci zachování a udržení zábavnosti dějově přibarvili. Každopádně je celý koncept zcela prost dramatických a akčních scén a celé se to pohybuje hlavně kolem televizní profese Chucka. A celý příběh vlastně Chuck vypráví osobně. Je to zajímavá vyprávěnka v zábavném tónu, ale jako v ryze špionážním žánru nelze nic zásadního očekávat. Takže napínavé scény o plnění úkolů dle požadavků CIA se tu prostě nejsou. Ale i tak se jedná o zajímavě komponovaný film vyvolávající spíše smutek než radost ze života. Nechybí ani nějaká ta filozofie o pochybnostech a sebehodnocení. Špionážní snímek ve svých zásadách složitější, ale ve svém smyslu podstatný. ()

helloween93

Další ukázka toho, že ač kniha může být sebelepší a věřím, že je zajímavá, jako život Chucka Barrise, její celovečerní je pouze průměrná záležitost, která zkratkovitě líčí asi nejpodstatnější události ze života Barrise a využívá k tomu nadprůměrný cast, ale ve výsledném součtu je to prostě málo, film nedokáže pracovat s emocemi diváka a pouze suše popisuje svět showbyznysu a střípky ze CIA života. 3* ()

Barak

Úplně parádně zrežírováno - Clooney je výborný nejen před kamerou -, neméně dobře zahráno - Rockwell válí -, ale ten příběh.... Nevím, nemohl jsem se tomu dostat na kobylku. Nejspíš to bude, tím, že je to špatně napsané (sorry, Charlie :) ), blbě odvyprávěné.. prostě se k tomu těžko hledá cesta, ale ten námět byl rozhodně dobrý.... 7/10 ()

darkreider

Nevravím, že som z toho úplne bez seba a že som koniec nepredvídal dopredu, ale tri hviezdy je málo. Clooney má hromadu kamarátov z biznisu, ktorý mu radi podajú nezištné cameo a k tomu výborného Rockwella (chalanisko to má v krvi). Keď k tomu pridáte za hrsť režisérskych tipov a trikov, tak z toho vznikne precízne sfilmovaní kúsok s výbornými hercami. Ale Večný svit nepoškvrnenej mysle Kaufman napísal o hviezdu lepšie. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

19.08.2021

Román Anglický pacient spisovatele Michaela Ondaatjeho se dočká nové, tentokrát televizní adaptace. Tu chystá stanice BBC, která zaúkolovala scenáristku Emily Ballou (Taboo, The Turning), aby seriál… (viac)