Hora svalov Julius Benedict (Arnold Schwarzenegger) bol počatý pri vládnom experimente ako genetický skvost, maličký tlsťoch Vincent Benedict (Danny DeVito) sa však narodil akosi nechcene - ako genetický odpad... Po 35-tich rokoch sa Julius rozhodne vyhľadať svojho brata, z ktorého sa medzitým stal malý, sympatický podvodník a zlodej áut, ktorý je v neustálom konflikte so zákonom. Julius ho aj našiel - vo väzení. Bratia sa stretávajú, porozprávajú si navzájom o svojej minulosti, nachádzajú ženy svojho srdca, spolu sa vydávajú pohľadať ich vlastnú matku a... Zapletú sa s podsvetím! Keďže cestujú ukradnutým kadilakom, v pätách majú zabijaka Webstera (Marshall Bell), ktorému malo patriť päť miliónov dolárov, ktoré sa vezú v aute. A pretože Webster nemá zábrany a každého svedka, ktorý by ho mohol prezradiť, pre istotu zabije, čochvíľa začína ísť naozaj do tuhého... (TV Markíza)

rozbris

Danny DeVito Vás bude velmi bavit, Arnold Schwarzenegger taky tak, ale moc mu to nejde hrát slušňáka. Rozhodně to ale stojí za shlédnutí a nejen jednou. ()

xaver

Něco na pomezí komedie a parodie. Výborný námět, dvojčata, dva bratři, jeden superman, druhý genetický odpad. Tak rozdílní, přitom v podstatě tak stejní. Dannny DeVito v tomto snímku prostě exceloval, ale neméně dobře mu asistoval Arnold Schwarzenegger. Stejně jako ve filmu Policajt ve školce dokazuje, že hrát umí, a že komediální žánr mu sedí, stějně jako dašímu svalovci Stallonemu (viz Oskar nebo Stuj, nebo maminka vystřelí). Za ty výkony dvojčat dávám 5. ()

iXtr3m3

Priznám sa, že už si to vôbec nepamätám ako kedysi, ale nechcem tomu uškodiť, tak dám priemer 50%. Ďalšie zhliadnutie ale určite neplánujem. ()

Hopper

No, ešte v akčnom žánri by sa na Arnolda dalo pozerať, ale tie komédie, to nám radšej nerob, a ži z toho, čo si si našetril. ()

dopita

Jeden z mnoha filmů mýho mládí, na kterej nedám dopustit. Navíc spoustu současných rádobykomedií s přehledem strčí do kapsy, protože je to především film a teprve potom komedie. Zkrátka nejdřív byl děj, a z něj teprve vychází humor. Dneska se to většinou dělá obráceně. Samá trapnost a fekální nechutnost (což by třeba ani nevadilo) a příběh nikde. ()

Paity

Hodně lidí tenhle film nebo chcete-li komedii odsuzuje a říká, že v něm vypadá Arnie trapně nebo, že je to prostě blbost. A já říkám, že je to povedená blbost. Dost všemu také pomáhá Danny DeVito a jeho nepříliš chlapská postava, která slouží jako super kontrast. Navíc dost vtipných scén. Tohle si prostě pustím kdykoli velmi rád znovu a znovu. Zlaté komedie z 80., ale i 90. ()

bloodline

Milujem Twins (ale nie tie slovenské)! Vyrastal som na nich. Na skvelom slovenskom dabingu, na tak skvele hroznom herectve Arnieho s veľkým srdcom, nezabudnuteľným DeVitom, a hriešne krásnou Kelly Preston. Komediálna klasika v mojom kinematografickom chotári, ktorá vykalkuluje smiech a úsmev aj vo vysokom štádiu depresívnej gravidity :) ()

Alaitos

Sice to nema tak stupidni zapletku jako Junior, ale rozhodne to ani zdaleka neni povedeny film. Schwarzeneggerovi komedie proste nesvedci. ()

Prochy38

Jedna z komedií, která se A. Schwarzeneggerovi opravdu povedla. S D. DeVitem tvoří tak dokonalý protiklad, že bych jim ty dvojčata věřil snad i ve skutečnosti. Skvělá zábava. ()

Xavi6

Bohužel jedna z dalších komedií tápajícího se (jenom v komediích!) Arnolda Schwarzeneggera. Nenapomohl tomu ani nevtipný Robert DeVito, takže v podstatě je to jen taková usměvavá komedie bez vtipů. Co už, naštěstí s tím už skončil. ()

Hanes88

Je škoda, že má tahle komedie tak nízké hodnocení, protože mi se líbí hodně. Arnold Schwarzenegger a Danny DeVito jako odlišné dvojčata prostě parádní a děj byl taky super. Za mě tedy 80%. ()

Paldiny

Arnold nemá herecký talent, ale keď nakopáva zadky to ani od neho neočakávame. S komickými výstupmi je to kvapku komplikovanejšie, chce to výraz, správne načasovanie, vtipnú komiku a to Švarcík jednoducho nemá. Danny DeVito musí makať za dvoch, ešte že námet čerpá z vtipnej konfrontácie dvoch diametrálne rozdielnych ľudí. Film tiež môže rátať so scenárom čo pobral dostatok vedľajších línii nato, aby nezačal nudiť. Nič to ale nemení na fakte, že Arnieho radšej vidím v škatuľke, ktorá praská pod návalom vystrieľanej munície zo samopalov a brokovníc. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Komedie Dvojčata se dočká pokračování

Komedie Dvojčata se dočká pokračování

15.09.2021

A teď jedna z těch míň pravděpodobných zpráv. Šílená osmdesátková komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitoem v hlavních rolích se totiž dočká oficiálního pokračování. To pak… (viac)

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (viac)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (viac)