Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hora svalov Julius Benedict (Arnold Schwarzenegger) bol počatý pri vládnom experimente ako genetický skvost, maličký tlsťoch Vincent Benedict (Danny DeVito) sa však narodil akosi nechcene - ako genetický odpad... Po 35-tich rokoch sa Julius rozhodne vyhľadať svojho brata, z ktorého sa medzitým stal malý, sympatický podvodník a zlodej áut, ktorý je v neustálom konflikte so zákonom. Julius ho aj našiel - vo väzení. Bratia sa stretávajú, porozprávajú si navzájom o svojej minulosti, nachádzajú ženy svojho srdca, spolu sa vydávajú pohľadať ich vlastnú matku a... Zapletú sa s podsvetím! Keďže cestujú ukradnutým kadilakom, v pätách majú zabijaka Webstera (Marshall Bell), ktorému malo patriť päť miliónov dolárov, ktoré sa vezú v aute. A pretože Webster nemá zábrany a každého svedka, ktorý by ho mohol prezradiť, pre istotu zabije, čochvíľa začína ísť naozaj do tuhého... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Recenzie (278)

tron 

všetky recenzie užívateľa

„To sú veľmi nepekné veci, čo práve robíš. Ja síce neviem, o čo ide, ale myslím si, že sa to dá vyriešiť aj bez použitia násilia.“ V 80. rokoch mal Arnold Schwarzenegger všetko. Skvelú manželku, prostredníctvom ktorej jemne prenikal do americkej politiky, splnil sa mu americký sen o úspechu, vyviedol vozidlá Hummer z armády na cesty, mal deti, diváci ho zbožňovali a akčný žáner nepoznal väčšieho kráľa (sorry Sly). Čo ho míňalo? Skoro nič. Okrem, nuť, filmových komédií. Všetci predpokladali, že to tak aj zostane - veď Arnieho filmy boli vždy drsné, nehodil sa do komédií. On mal ale na vec iný názor a ako v živote, aj pred kamerou rád skúšal nové veci a hľadal nové smery. Nakrútil DVOJIČKY - a bol to hit. Ľudia majú dodnes túto stereotypnú komédiu radi, hoci sa pochopiteľne nedá porovnať s najlepšími komédiami slovenského rodáka Ivana Reitmana (KROTITELIA DUCHOV 1 - 2). Na strane druhej, DVOJIČKY patria (spolu s Arnoldovým neskorším POLICAJTOM ZO ŠKOLKY) k nestarnúcim Arnieho odľahčenejším filmom a nedajú sa porovnať s jeho neskorším otrasným JUNIOROM. Réžia je nevýrazná, scenár priemerný (fádna kriminálna zápletka, otravné moralizovanie tak typické pre Schwarzeneggerove komédie), no spárovanie s Dannym DeVitom je natoľko drastické, že sa nemožno nebaviť kontrastom, ktorí obaja predvádzajú. ()

Gilmour93 

všetky recenzie užívateľa

Představte si veliké, pravidelně oválné vajíčko s nádhernou sněhobílou skořápkou a vedle něho zapáchající, popraskaný záprtek s vytékajícím žloutkem. Podobnost vejce vejci může být zkrátka relativní. Komedie plná kontrastů o supermuži a nečekaném odpadním materiálu jeho zrození, kterou táhne DeVito už od úvodního zákeřného kopu do novorozeného bratříčka. ()

Reklama

TheMaker 

všetky recenzie užívateľa

::::::::::::::::::::: Tenhle film mám moc rád ! Jedna z mých srdcovek ! Můžu se na to dívat prakticky kdykoliv ! Arnold a Danny jsou výborní a naprosto se k sobě hodí. Dojemná a vtipná komedie. :::::::::::::::::::: "A vyřiď všem, že kdo si začne semnou, začne si s celou mou rodinou !!", "Líbí se mi, jak mlátíš lidi, co takhle boxovat ? O peníze by jsme se rozdělili fifty fifty !" "Nemohl bych za mlácení lidí brát peníze, nemám rád násilí" "Tak ty budeš jen mlátit lidi a já budu brát peníze !" ............... ()

Jara.Cimrman.jr 

všetky recenzie užívateľa

Dvojčata Julius a Vincent jsou si tak podobná, že je od sebe s obtížemi rozezná jen jejich matka. Přepečlivý pozorovatel si sice může všimnout, že je mezi nimi asi metrový rozdíl ve výšce, jemně se liší hustota vlasového porostu, ale obvod bicepsu jednoho se bezpečně shoduje s obvodem hrudníku druhého, takže je vlastně všechno v pořádku. Kdybych vlastnil dobrý vkus, tak bych se patrně styděl za to, že mne tato hovadina baví i po letech, ale jako standardní kulturní barbar se k tomu mohu v poklidu přiznat. ()

Shit 

všetky recenzie užívateľa

Samozřejmě že to je stupidně naivní, ale svuj ukol pobavit to celkem splní.Reitman tady spojil svalovce Arnolda a prcka Dannyho De Vita stejně jako v Juniorovi a tady z toho vylezlo něco lepšího než je Junior. Je to podle mě i daleko vtipnější, už jen když tam z nich udělali dvojčata, z čehož vyplyne spousta vtipnejch situací a hlášek, je dost vtipný , ale stejně jako Junior to na víc než tři* nemá, ale jsou to lepší 3* ()

Galéria (43)

Zaujímavosti (27)

  • Julius (Arnold Schwarzenegger) ve filmu uvádí, že byl vychován na ostrově přibližně 300 mil jihozápadně od Fiji. Tam ale ve skutečnosti žádný ostrov není. (rakovnik)

Reklama

Reklama