Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Olafsson

Arnie je vtipnej... Hodně vtipnej... Trojka je natočená jinak než předchozí dva díly... Umí si ze sebe s nadhledem udělat legraci... Vynikající triky... A mega hot a zároveň cold kočka skandinávského původu Kristanna Loken byla podle mně výborná volba na roli T-X... Film je důstojný pokračovatel Terminátorovské ságy díky tomu, že se chytře posunul do trošku jiné roviny než kultovní jednička a nepřekonatelná dvojka... ()

darthvader77

Poslední kvalitní díl téhle futuristické série před pádem do stoky, ale už tady se chodí nebezpečně blízko otevřené kanálové díry. Barbie TX je zhruba stejně děsivá jako Miloš Zeman, i když uznávám, že schopnosti zabudovaných zbraní je přijemným ozvláštněním na hedvábném vzoru akční látky ve snímku. Filmu hrozně škodí, že ačkoliv má být a objektivně vzato je nejtemnějším dílem Terminátoří série, paradoxně nedokáže hodit divákovi na hlavu tu tísnivou kovadlinu, jako to dělali první dva díly, protože Mostow postrádá tu vizuální zručnou ruku Jamese Camerona. Ten se odmítl podílet na degeneraci vlastní série navrženou pro dva filmy a tak tentokrát museli najít někoho jiného. Proč teda dávám pět hvězdiček? Arnold tu ještě nevypadá jako stálý obyvatel domova důchodců, takže jeho scény nutí znovu publikum uznale pokývat hlavou a říct: He is back!. Povstání Skynetu je vystražnou cedulí před dnešní závislostí na počítačích a ten kolotočový závěr to celé žene do slabších pěti hvězd, diametrálně umístěné daleko za pěti hvězdami udělené T2. ()

Havala

Každé pokračování je nejisté, T 3 to ale zvládl skvěle a nelze si prakticky na nic stěžovat. precizní kousek pořád ještě plné 100% filmařiny. ()

kubilov

Mostow příjemně překvapil. Přemluvil Schwarzeneggera, aby se ještě vybičoval k poslednímu Téčku + zvládl udržet přibližně to, o co šlo i Cameronovi. T3 stavím mezi T1 a T2, přičemž na dvojku nemá ani náhodou, ale jedničku předčí velmi snadno. Film má tempo, spád a hlavně překvapivý konec, který nutí přemýšlet, co bude následovat. ()

anyonecek

Už to bohužel není od Camerona no a šíleně se to podobá předchozím 2. dílům a to úplně ve všem, což je docela škoda, když už u toho byl nějakej novej režisér. No každopádně ten předchozí Cameronův styl se mi líbil a proto tomů dam 4 hvězdičky a to spíše jako celku než konkrétně tomuhle dílu. Pokud chce někdo zabít nějakej čas a má rád sci-fi akčňáky, tak samozřejme můžu doporučit. ()

helrohir

Paráda! Skvelý Arnie, vynikajúca (a veľmi pekná) Kristanna Loken, množstvo dychberúcej akcie, zopár uletených hlášok a scénok, špičkové vizuálne efekty a opäť zaujímavý príbeh. Pozitívne je to, že Mostow sa nesnaží napodobniť neprekonateľného "T2", ale ide si svojou vlastnou cestou s občasným závanom humornej situácie. Slabinami filmu je dvojica Nick Stahl, ktorý bol absolútne necharizmatický a herecky nevýrazný a jeho kolegyňa Claire Danes, ktorá je na tom podobne. Zostáva už len povedať, že "T3" je dôstojným pokračovateľom série a hanbu jej rozhodne neurobil. 75%. ()

Romeroo

Z trojky dvojku ani při enormní snaze o hlášky, akci a fajn efekty neuděláš, ale přesto se budeš velmi dobře bavit! Vrchovaté tři hvězdy. ()

Brano

Terminátor 3 ma dosť sklamal, dá sa to pozrieť, ale určite na výborné prvé dve časti to nemá. Tretí diel akurát ponúka vylepšené triky a efekty. Nový záporak v podobe ženskej verzii robota mi už vôbec nesadol a celkovo dej bol nezaujímavý. Prehnané akčné scény a keby Arnold odmietol úlohu v tretom pokračovaní tak by sa určite stal prepadákom. Technický dobré, ale to bohužiaľ nestačí. /55%/ ()

Guran

Vynikající akční terminátor je tu. S dnešní technikou si filmaři vyhráli a opravdu se ve filmu nenudíte a bavíte se skvělou podívanou v čele s Arnoldem, který znovu má úkol chránit Connora před stroji atd. Musím říct, že se to Mostowovi povedlo. ()

Jehan

Nic ve mě tento film nezanechal, snad kromě té pěkné scény, kdy Arnie narazí té terminátorské blondýnečce hlavu na záchodovou mísu. Fór s rakví taky dobrý. Nebo si to pletu s něčím jiným? ()

Joiner

I po X-tém shlédnutí si stojím za 4*. Na to, že relativně neznámý Mostow přebral opratě po mistru Cameronovi takhle ve své době nakopnutého a v 2. pokračování brutálně rozjíždějícího se monstra jménem Terminator, tak tu "jízdu" ustál a dovedl do duchaplného konce. Situace "ochránce" vrz. "zabiják" se opakuje, ale příběh se i dál rozvíjí. Mínus filmu je asi i díky době vzniku jeho občas laciný "papundeklový" nádech a postava T-X. Je sice stejně tak krásná, jak nemilosrdná a hlavně na začátku filmu z ní jde strach, ale jak začne používat své absurdní zabudované zbraně: plazmové dělo, plamenomet či řezačka, přestává být "uvěřitelná" a ztrácí u mě respekt. Jinak je to ale slušně obsazená zábavná podívaná plná akce a hlášek, která svým předchozím dílům ostudu rozhodně nedělá. ()

LukeKiller

Nenadchne, neurazí. Videl som to teraz druhý krát, v rámci príprav na posledný diel. A ak si dobre pamätám, nenadchlo ma to keď to vyšlo a nenadchýňa ma to ani teraz. Takže taký priemer. ()

subic

Tekutá a všemožně adaptabilní T-X (Kristanna Loken). Ale co přinesla nového od předchozího T-1000 a perfektního Roberta Patricka? Lepší triky a zřejmě i lepší Arnold než na začátku před téměř 20i lety, ale co dál? ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)