Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Bakemaster

Jako zarytý "Terminátorovec" jsem tento film viděl až teď, šest let po jeho vzniku, protože jsem tomu nevěřil. Nevěřím tomu ani teď, ale dobrá zábava to rozhodně byla, film utekl jako voda, možná taky kratší stopáží, 20min navíc by mi nevadilo. Musím ale přiznat, že mě občas zasáhla vlna nostalgie. Humor ve filmu mi nevadil, ale strašně to zlehčovalo celkový děj a napětí. Konec byl super a poprvé za celý film mě konečně trochu zamrazilo v zádech. Určitě bych o nic nepřisel, kdybych to neviděl, ale s blížící se premiérou nového Salvationu jsem chtěl mít jasno v dějových liniích. ()

E lan

Kvalitní pokračování ságy včele s guvernérem a trochu nesympatickým Stahlem v roli Connora. Triky jako vždy excelentní, herecké výkony o něco méně a scénář tak nějak v rámci mezí. ()

Martin79

Tak za prvé. Arni vždycky byl, je a bude terminátor. Je to jeho "životní" role a těžko bude někdy překonán nedej bože nějakým remakem. A teď k filmu samotnému. Mostow moc dobře věděl, že těžko překoná revoluční a vynikající T2. To věděl. Vydal se tedy svou cestou a je to moc dobře. Film není nijak zvlášť výjimečný, kromě Arniho samozdřejmně. Ale je to poctivě odvedená práce. To se musí nechat. Triky jsou výborné. Stan Winston odvedl skvělou práci ! Akce je tak akorát. Rozhodně jsem se nenudil. Mělo to spád. A o to jde. To, že ve filmu nebyla žádná vyložně parodovatelná (rozumněj nezapomenutelná) scéna nevadí. Každý film ji mít nemůže. Navíc potřetí zdůrazňuji byl tu Arni ve skvělé kondici. A teď k dalšímu obsazení. Překvapením a to rozhodně příjemným bylo obsazení Claire Danes. No kdo by čekal, že po roli ve filmu Romeo a Julie bude hrát v kultovním terminátorovi. Svou roli určitě zvládla. No minimálně nic nepokazila a mně se líbila. Jen mi trochu neseděla její hláška: "chcípni krávo !". Ale to píšu spíše jen, aby to nebyla jen samá superlativa. T-X alias Kristanna Loken zahrála dobře svou roli to se musí nechat, ale...No řekněme, že mi nesedí jako typově mi osobně. Ale zahrála to dobře. A Nick Stahl ? Odvedl solidní řemeslo, ale Claire Danes byla lepší o trochu. Suma sumárum za 4 jen to hvizdne. ()

Acrobat

toto je hanba a vysmech Cameronovej zazracnej prace, ktorou prinieslo na filmovy svet take kultove dieta akym Terminator bezpochyby je. To snad nie je mozne, som si povedal uz ked som sa dopocul, ze sa chysta T3 a to bez Camerona. Vtedy som jednoducho vedel, bol si isty, ze to nemoze vyjst, toto uz nebude ono. Neposkvrnte pamiatku genialnosti a velkoleposti T1 a hlavne T2. Ten magicky T2 uz vsetko vyriesil, polozil na zaver recnicku otazku, zodpovedaj si ju sam divak. Fantasticke zakoncenie pribehu stroja a cloveka v extratriednom spracovani. Po prekonani odporu som sa na tento grc pozrel a po skonceni som len plakal, ale bol taky nazlosteny, ako mohli v Unhollywoode take nieco dovolit. Vidina penazi je silna vec, ktora zabrabuje mat chladny ale jasny usudok, ze "tudy cesta nevede". Tento grc si ani nezasluzi pomenovanie Terminator. V tomto grci nefunguje absolutne nic. Je na smiech, plac, zurivost, hnev, vzbudzuje odpor. Kde ste, Vy skalny fanusikovia T2 - nepochopili ste jeho caro? 72% je vysmech Caneronovy priamo do oci. V com tento grc vyhrava?? Nechpaem. Ide o odflaknute ponizenie formalnotechnickej skvosti T2 uplne primitivnym reziserom, kotry absolutne neive co s predlozenym nametom Terminatora. Boji sa ho, nevie co ma robit, je zmateny, citi ze sa pustil do niecoho co nemoze vyjst. Odflakol to hlavne on a scenaristi, a ti primitivny herci Nickom Stahlom pocinajuc. Ten chlapnie je hodny viest ludstvo, je downgradeovany, uplne strateny v deji, blbo nielen hraje ale aj vyzera. Vsetci herci su strateny v deji a sami v sebe. A Arnie?? Ak by mal trocha cti tak do T3 nejde. Je stary, nevedia na nom uz nic vymysliet. Maskeri nemaju sancu vytvorit na Arniem ziadne nove vizulazacie jeho "face". Vsetko uz urobil Cameron. Ponizenie T-800 cez nasadenie ruzovych okuliarok je dehonestaciou celeho Terminatora. K comu? aby sa pobavilo sproste americke publikum? Terminator nie je priestorom pre smiech. Tato scena hned v uvode potvrdila ze Mostow celemu odkazu nepochopil. Akcia?? No takmer ziadna. ANO. ZIADNA. Toto ma byt Terminator? Vrchol akcnosti ? Pozrite sa spatne na T2 do dalaekych rokov minulosti, kde triky v pomere k dneskajsku boli na primitivnej urovni. Porovnavat vypravu v scenach s T2 ani nema zmyse. T3 neponuka absolutne nic. Nic vas nezdihne zo sedadla, nad nicim nebudete krutit hlavou, nic si nezapamatate. Triky su lacnou napodobneninou akejsi diplomovky chlapca ktory prave navstevuje trikarsku skolu. Mostow ani nevie nic vymysliet. Gulomet na cintorine je hanebnou nedokonalou nametovou kopiou z T2. A este k tomu odflaknutou. Tento film je zmesou lacnych postupov, ktore si vyzaduju filmove studia. Vsetci si povedali ze staci meno filmu a ostatne sa zabepzeci samo. Divaci nemozu nad tym ohrant nos, kedze je to Terminator. KDEZE. Niektory tu mame este trochu rozumu, aby sme pochopili, ze toto je lacna mainstreamova zabavka pre naplnenie kasy a urcite nie podat divakovi nezabudnutelny flmovy zazitok. Prekonat T2 nemozno. On to zakoncil. Toto je grc, odpad, hanba. Absolutne najvacsie filmove sklamanie. () (menej) (viac)

FireTight

Dopředu se musím přiznat, že tenhle Terminátor je pro mne tím prvním. Sice jsem tak nějak nevěděl, do čeho jdu, protože jsem vždycky viděl jen scénu s jeřábem (a pak usnul), ale tak nějak jsem předpokládal, jak to bude pokračovat. A taky že ano. Terminátor 3 je tedy dobrým akčním filmem plný skvělých scén (jeřáb, souboj obou terminátorů na záchodech, atd.), plný zajímavých triků (magnetické pole, vrtulníky), ale s naprosto nezajímavým příběhem, nezajímavými postavami (aneb xytá variace na "musím zachránit svět, chvíli se vzpírám, ale nakonec se rozhodnu tak učinit") a také totálně přepáleným koncem. Původně jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, kvůli tomu konci však dám raději nižší hodnotu. Kdyby ten svět skutečně zachránili, bylo by to možná lepší... Poslouchat zoufalé volání z rádia a sledovat atomovky vybuchující ve městech USA mě nedostalo, Amíky možná jo. ()

Henry Morgan

Průměrný akční film a podprůmněrný terminátor, nicméně nutné zlo, respektive spojka mezi dvojkou a čtyřkou. Mohlo to být herecky lepší, arnold furt OK, antiterminátor nic moc a john connor byl nablblej cucák. Alespoň to bortí myšlenku prvních dvou dílů, že budoucnost není pevná a přiklání se k osudovosti. ()

Dony Gorila

Sice 4 hvězdy ale nejlepší co jsou. Je vidět, že kvalita je vysoká, efekty jsou parádní a mě se na to koukalo velice příjemně. Ke konci trošku smutku v srdíčku ale jinak naprosto skvělá akční záležitost s vymakaným Arniem a krásnou Kristannou Loken. ()

sarfian

Neviem prečo, ale podla mna najlepší diel zo všetkých, alebo ma to až teraz tak vcuclo, myslím ten celý príbeh od prvého dielu až doteraz. VIDENÉ 1x ()

Shakaar

Trilogii Tčka jsem nikdy moc nemusel. Připadalo mi to naprosto bezduché, bez nápadu. Furt se posílal T, tu zabít Lindu Hamilton, tu bránit Johna Connora, tu bránit Connora a jeho holku (tedy budoucí ženu). A dá se říci že serie je stále o tom samém. Někdo utíká před mechanickým zabijákem, který je několikanásobně na technické výšši než ty myši :-) a jsou prakticky nezničitelní :-). Poté jsem viděl ale trojku a nějak mi inponovala, film tak přeborný jako ostatní uživatelé není. Mě se líbí, kromě Arnolda který charismem jen čišší, je tu Nick Stahl, který dobře zahrál obyčejného sraba který chce zdrhnout při první potíži. Trochu aristrokatickou Claire Danes a kupu komparzu, čím se celá serie symbolizuje. Jedním ale možná nejpodstatnějším se odlišuje. A to perfektním koncem. Ten musel nutně totiž odrovnat každého. Kombinace monologu Johna Connrora na pozadí vylétavajích atomovek po celé planetě. To prostě muselo zatajit dech každému. Možná proto tak film není zcela populární, že uvádí věci na pravou míru, končí to špatně - tedy pro lidstvo. Kdo ale poslouchá do konce tak zjistí že The battles has just begun a tím nejen zakončuje celou triologii, ale dává nějakou naději do budoucna. ()

TICHOPAN

Na jedničku a dvojku to nemá ale na třetí díl, alespoň z mého pohledu dobré - obzvláště mne zaujala scéna dvou bijících se strojků na záchodcích.Ba co dím zaujala - i úsměv a nostalgická vzpomínka vyplula z hlubin paměti - na období totalitní kdy coby malé dítko jsem nucen navštěvovati denní ústav propagující se pod názvem školka.A tam jedno malé Arnoldě v podobě obřího hošíka jenž svým huspeninovým tělíčkem podobným způsobem ukazujícím se v mé oblíbené scéně, obšťastňoval některé slabší jedince na záchodcích.Jednou však i zde došlo ke vzpouře - soušky učitelky netroufli si synka páně náměstkova více napomenouti natož políčkem obdarovati jak měli u "některých" v častém zvyku.Jednou se však na soudružského synka sesypalo asi deset jeho obětí a tloukly ho kostičkami a tloukly a tloukly...(Myslím, že už ani nevím kdo jim ty kostičky poradil.Byly to ty s Popelkou) Schoval se do botárničky a prozrazovalo ho jen vzteklé pokvíkávání a odér oznamující jen jedno - po... se -k nemalé radosti soužek a pár dní nosil čtverečkovaný obličejík...Nu což...T-X měla také své mouchy, že?:-) ()

alonsanfan

Arnold vypadá pořád úžasně a film stál za prd, to je lapidární shrnutí nejdůležitějších dojmů. Film působí na příliš mnoha místech jako nechtěná parodie (když odkazuje na předchozí díly), uchoidní Conor a highschool musical, zabijačka T3X, mě svými výkony na plátně přesvědčili o jediném a to, že se zcela minuli při výběru povolání. Arnold sám celý snímek spasit nemůže i když je parádně nabouchaný, vyrýsovaný, šaramatní a občas i vtipnou hlášku pustí. Atmosféra předchozích dílů se bohužel nedostavila a tohle je jenom nálev už 3x vylouhovaného čaje, který mi nejvíc chutnal při druhém nálevu. ()

danny_21

Bylo mi předem jasné, že T2 tězko bude překonán, a i tak jsem k třetí díliu přistupoval, a proto jsem z T3 rozhodně zklamaný nebyl. Trojka si na nic nehraje, je to ve své podstatě jen akční jízda s výbornými efekty, zábavnými hláškami a zajímavým závěrečným rozuzlením. Ostudu rozhodně svým předchůcům neudělal - 80 %. ()

Armin82

Defakto poslední Arnieho film před odchodem do filmové penze a objektivně musim říct,že se za tenhle odchod určitě stydět nemusí...sice už je vidět změna režiséra a chvílema to připomínalo spíš komedii,ale to Terminátorství tam ještě bylo...Arnieho kamenná tvář,super hlášky(kterých je o poznání víc) a namakaný tělo v tomhle díle nechybí i když mu bylo v době natáčení už docela dost přes 50 :) Akcí a zvláštních efektů taky spousta a vytuněná Kristanna Loken alias T-X, to taky docela slušně oživila...na dvojku to sice nemá,ale zase o třídu lepší než Salvation a mě se to líbilo ---->80% ()

Ceberus

Důstojné pokračování, které si také příležitostně (viz začátek) dokáže udělat legraci i samo ze sebe. Akční jízda, kvalitní herci, sexy T-1000, uspokojivě epické zakončení... nemám s tímto filmem žádný problém, ale tu pátou hvězdu si přece jen rezervuji pro nezapomenutelné snímky. ;-) ()

Hannibal1913

Zatím nejslabší z origoš terminátorů. Snad to nebude dál pokračovat sestupnou tendencí... Nicméně pořád je to kvalitnější z akčních filmů, kterýžto žánr moc nemusím. ()

Kingjiri

Jednička měla bezva nápad a dvojka Camerona v nejlepší kondici. Trojka má stále Arnolda a úspěšně recykluje veleúspěšnou dvojku. Scénář je vzhledem k roku vzniku příjemně béčkově oldschoolovej a díky hláškám místama velice zábavnej. Akce je pěkně natočená v dostatečnym množství, Arnold je ještě ve formě a na scénu se dostává vylepšená Terminátorka, která nepotřebuje charisma jako měl Robert Patrick k tomu, aby aspoň mužskou část publika zaujala. Velkej palec nahoru za závěr. Povedený pokračování kultu akčního scífka, byť už ne nijak originální, za mě však jednoznačná spokojenost. ()

donkocicak

Už to není úplně ono... Cameron Terminátora uzavřel a všechno ostatní už je jen nadplán. I když v podobě T3 ne vyloženě špatný, naopak... Jasně, jednička a dvojka vedou a budou... Ale znám mnohem horší pokračování kultovních filmů a T3 je prostě v pohodě. Navíc je tu víc humoru, jsou tu fajn hlášky a holka jako terminátorka? Proč ne... Já jsem byl spokojen. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)