Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Kaja

Skvělé triky, ale přece jen to má k dobrému filmu daleko..Docela předvídatelný konec, ale jsem ráda, že to nebyl happy end ()

Narcis

4* jen kvůli přehnanému množství fórků což sem v žádném případě nepatří. Oproti dvoum předchozím filmům to působí až urážlivě dělat z toho komedii. Jinak bez výhrad. ()

Pit

Terminátor´s sú ako mierná sínusová krivka, podľa toho by teraz mala nasledovať zasa o trošku lepšia štvorka aby sa vyrovnala dvojke a aby sa krivka neporušila !!! No uvidíme, necháme sa prekvapiť !!! ()

manonfire

Přetěžkého úkolu naplnit převeliká očekávání fanoušků se tvůrci zhostili s výsledkem hodným pochvaly. Co se týká akce, tak scéna s jeřábem byla neskutečná. Možná trumfla jakoukoliv naháněčku, co jsem dosud viděl. Mimo nápadité akci jde rovněž o nejvtipnější díl. Ať už jde šlo třeba o rozmíšku na toaletě s naprosto neměnnými obličeji obou účastníků, nebo hlášku: "Vaše bezstarostnost je na místě....uvolňuje atmosféru a zbavuje strachu ze smrti." Ta Arnieho totální suchost nádherně rezonovala rozjitřenou atmosférou jeho dvou vyděšených "svěřenců". Jen zde chyběl takový nepřítel, jakým byl T1000. Ledovka Kristianna Loken sice zahrála ideálně, nicméně robot-nerobot, chlap vzbuzuje respekt mnohem víc, zvláště s tak chladným ksichtem, který měl Robert Patrick. Proto pouze 80% ()

ssfan

Velmi dobré akční sci-fi s vynikající akcí - honičky, exploze, přestřelky. Skvělá byla kamera, režie a hlavně exteriéry, kde se film točil. Arnie ve skvělé formě, představitel Johna Connora také skvělý, takže super filmový zážitek. 90% ()

Blackberry

Technicky dokonalé dielo s ešte stále obľúbeným Arnoldom a so zaujímavou Kristannou Loken - ako pravdepodobný záverečný diel voľného pokračovania to musí u priaznivcov prejsť. Nič menej, nič viac - ale "přesto" stále jedinečné. ()

Vercinix

Rád bych dal 4, rád! Ale za ty TRAPÁRNY (např. s gayem a brýlemi) bych zas nejraději dal odpad! Vytáhla to myšlenka na konci a celý film byl akční průměr, možná podprůměr! Neměli už dalšího Terminátora dělat! Celý byl nepřekonatelný a hlavně nápad s robotem z tekutého kovu! Jak jej chtějí překonat? Ptal jsem se, když jsem šel do kina!NIJAK - MAXIMÁLNĚ SHODIT! Odpověděl jsem si, když jsem šel z něj! ()

P1tr

Povedené pokračování, které nedělá Cameronovým předchůdcům ostudu ani v nejmenším. Narážek na předchozí dva díly je poměrně hodně a jsou velice sympatické. Rovněž se ukončení, či pokračování dočkali některé dějové linie, což jasně dokazuje ctění předlohy a její pochopení. Vedle povedené akce musím pochválit také příběh, který mě velice mile překvapil. Nechybí ani několik humorných vsuvek, které dramatický příběh odlehčí. T3 na dvojku nemá, nicméně mi k srdci přirostl o něco více, než jednička. Nabízí více akce plus dobrý příběh k tomu, což ho u mě staví na druhou pozici v rámci Terminátorské trilogie. ()

Pecival

Je to sice výrazně slabší než první dva (hlavně z hlediska temné dvojiky a ještě mnohem temnější jedničky), ale i tak docela koukatelné. Pár solidních akčních scén a vychytávek se tu určitě najde. Na druhou stranu je to snad jediný film, kde jsem nebyl odvařen z Claire Danes. ()

Ironfood

Když jsem to viděl poprvé v kině, tak jsem nijak zvlášť nadšený nebyl, ale teď jsem se na to podíval znovu, a musím říct, že je to vydařený akčňák se svižným tempem a dobrou atmosférou prokládaný vcelku vtipnými hláškami. Taky je tu výborná automobilová honička, které mě jinak příliš nebaví. Určité výhrady bych měl k závěru, scéna, kdy arnold řeší jestli zabít či nezabít Johna mi přišla dost trapná, zřejmě měla dát arniemu určitý lidský rozměr, což je nesmysl. Taky mi přišlo, že ná úplném konec jsou zbytečné ty vysvětlovací kidy. ()

spikey1

Dokáže vůbec někdo vyrovnat Cameronova génia? Pravděpodobně ne, ale Mostow a Arnie se s tím porvali po svém, dobře věděli, že není možné snažit se překonat první dva díly. Guvernátor navíc působí i sám sebe ironizujícím dojmem, což ho ještě o něco víc povyšuje nad vlastní stín, když si dokáže udělat ze svého odkazu legraci. Jeřábová scéna patří mezi skvosty kinematografie a je silně "Bayovská" a Kristana je ten nejhezčí terminátor jakého si dokážu představit k terminaci mého života;) Judgement Day je podle mě esencí Sci-fi, toto je podle mě esencí obstojného pokračování nejlepšího Sci-fi. ()

Wbcko

Arný nám do třetího dílu vyzrál jako víno a je prostě kouzelný! Samozřejmě, že s druhou částí trilogie (4. díl neuznávám jako součást série) se film nedá srovnávat, ale i tak jde o úžasně zábavný film, který z velké části táhne Božský Arnold. A pro hnidopichy, co nadávají, jak režisér znehodnotil film humorem, pustte si druhý díl v prodloužené verzi a uvidíte, že i James Cameron měl smysl pro humor. ()

Wlck

Já to vidím jako naprosto nádhernou parodii/komedii, kde každé slovo, které Schwarzenegger vypustí z pusy působí dojmem hlášky. Pět hvězd si to ale nezaslouží, i když je akce opravdu nadupadná. Proč? Pro strašně děravou logiku celého kousku... ()

Melios

Film ako predchádzajúce filmy je výborný ,len mu chýbajú dve veci ,ktoré robili terminátora terminátorom: James Cameron a Sarah L. Connor ()

Smileface

Jonathan Mostow natočil plnohodnotné pokračování filmů o terminátorech které je sice o trošku slabší než předcházející díly,ale v dnešní suché filmové době to na ***** v pohodě stačí.A Cameron?Začínám mít pocit,že každý je nahraditelný (kromě mistra Kubricka(viz A.I.)).Arnold skvěle paroduje sám sebe,T-X je solidní,ale hlavně soudný den už nastal.Terminátor 3 nasadil laťku pro finální čtvrtý díl dost vysoko. ()

Luksa

Výborná popcornová jízda. Nikdo snad od tohoto pokračování nečekal něco, co by se dalo srovnávat s troufám si říct geniální dvojkou, ale jako light verze Dne zúčtování je to perfektní. Spousta akce, slušný děj, Arnold zpátky ve své nejslavnější roli (a stále mu sedí) a spousta humoru pro "znalce". Cameron zůstal nepřekonán a tento film je jen jeho pokračování, ale bezesporu vydařené. ()

Maynard.

Po dalším (třetím skouknutí) musím přecijen tu jednu hvězdu ubrat. Tento film se neměl nikdy natočit, protože nejspíš odstartoval něco, co už půjde velice těžko zastavit. Zajímalo by mě, co na toto a i další pokračování říká James, který stvořil tento klenot. Samotný film, je pouze velká akční jízda, ve které se efekty rozhodně nešetří, ale po pravdě, je to sakra Terminátor a to musí být vždy něco víc než-li jen průměrný akčňák. Jediné, co stojí za zmínku je konec, kdy si John uvědomí, že tomu všemu prostě zabránit nešlo. Bohužel nešlo zabránit tomuto, ale i dalšímu pokračování... :o( ()

BMAJTZ

Nedavno jsem videl novy Terminator Salvation. A z te neskutecne naivity ktera zde oproti dalsimu dilu panuje tomuhle opravdu nemuz dat vic nez dve. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)