Tvrdý policajt John Kimble (Arnold Schwarzenegger) má svoju prácu rád. Chodí medzi zločincov oblečený vo svojej "terminátorskej" bunde, s čiernymi okuliarmi a brokovnicou. Strieľa na každého, kto sa mu nepáči. Táto idyla sa však končí, keď je pri pátraní po manželke priekupníka drog, ktorá od neho utiekla so synom aj s tromi miliónmi dolárov, prinútený pracovať ako vychovávateľ v materskej škôlke. Musí totiž zastúpiť kolegyňu - policajtku Phoebe (Pamela Reedová), ktorá ochorela a do škôlky ako učiteľka nastúpiť jednoducho nemôže. Hoci Johnove prvé stretnutie s deťmi nedopadne práve najlepšie, postupne sa medzi svalovcom a bandou detí začnú lámať ľady. Keďže Kimble je dobrý policajt, dokáže si poradiť aj s touto neobvyklou situáciou. Chladný Kimble nezostane ani voči krásnej Joyce (Penelope Ann Millerová), z ktorej sa neskôr vykľuje práve hľadaná žena. Pokojný život novopečeného učiteľa však netrvá dlho. Na scéne sa totiž objaví bezcitný Crisp (Richard Tyson), ktorý si prišiel po syna. (TV Markíza)

Pythonator

Neškodná rodinná kriminálka, která prozradí, že Arnie někde tam hluboko uvnitř v sobě ukrývá komika. Minimálně sebeparodické kousky mu jdou skvěle. Radši bych ale víc těch Terminátorů a hlavně Conanů, na které se už bohužel nikdy nedostalo. ()

kodwin

Povedená komedie s detektivní zápletkou a trochu toporným Arnoldem, což do prostředí školky pěkně pasuje, neboť Arnold má hrát takového slona v porcelánu. Film mě i po letech příjemně překvapil. Pěkně to odsýpalo, bylo tam pár opravdu dobrých hlášek a konec byl překvapivě krvavý. Za mě lepší čtyři hvězdy. ()

Ondr4H

Častokrát viděno v předškolním a ranném školním věku.Defakto mé první setkání s panem Schwarzeneggrem a jsem za to moc rád.Film má spád, je vtipný, semtam nějaké napětí a akce v rámci přístupnosti. ()

Sam_Hawkens

“Můj otec je gynekolog;cely den se divá na vagíny” nesmrtelné hlášky, jednoduchá zápletka a neherec Arnold... komedie u které nemusíte moc přemýšlet a stejně pobaví... ()

Skylwalker42

Jako děcko jsem tento filmík měl rád a Arnie byl prostě borec. Dnes průměrná americká komedie, která se ještě obešla bez novododobých trapných křečí. ()

demovka

Oddechovka, která ani po mnoha zhlédnutí nenudí. Na scénáři si tvůrci dali záležet, je vtipný. Hlavními přínosy je interakce mezi Arnoldem (John Kimble ) a Pamelou Reed (Phoebe OHara), která ač o dvě hlavy menší, mu skvěle sekunduje. Druhým velmi dobrým nápadem je Carroll Baker (matka Crispa), je neokoukaná a výrazná s tím ledově upraveným obličejm. Synáček Cullen (Richard Tyson) je drsńák a vrah, ale za její přítomnosti je to " ano mami, ne mami". ()

Kekik

Nostalgie. Ta mi dává zabrat. Ale já se nestydím dát plný počet filmu, který se mi v dětství líbil, a který si ráda pustím i nyní. Protože tehdy se točilo tak prostě jinak a dabing byl na vysoké úrovni. Takže minulosti je třeba vzdát hold a vzpomínat. Jó, to tenkrát byly časy. Arnold je kus chlapa, jeho partačka skvěle sekunduje, a ty děti, ty byly roztomilé. Hlavně se chovaly přiměřeně svému věku. To už se dnes ve filmech nevidí. A ty hlášky. ()

malyLibor

Absolutní klasika s vynikajícím Shwarzíkem v roli tvrďáka Kimbla, krásnou Joyce, bláznivou detektivkou Phoebe, skvělou paní ředitelkou Schowskiovou a odporným záporákem Crispem s ještě odpornější matkou. Tahle komedie mne pobaví i po tolika letech a tolika shlédnutích, ať už mám jakkoliv hluboký splín. ()

Blues Boy

Myslím, že tento film se docela povedl. Není to sice žádné veledílo, ale jeho výhodou je, že nenudí ani po několikátém shlédnutí. Role Johna Kimbla padne Arnoldovi jako ulitá a myslím, že kdyby v tomhle filmu hrál kdokoliv jiný, tak by ten film byl poloviční. ()

PRASÁK

Malé městečko Astoria ve státě Oregon na americkém západním pobřeží, situované poblíž ústí řeky Columbia River do Pacifiku, je hlavním dějištěm kriminální komedie "Policajt ze školky". Má ji na svědomí rodák z Komárna na Slovensku, režisér Ivan Reitman, známý to krotitel duchů. Pro hlavní roli Johna Kimbla, policejního detektiva a učitele ve školce, angažoval Arnolda Schwarzeneggera, kterému sekunduje jeho policejní kolegyně Phoebe O'Hara (Pamela Reed). Zkrátka pár, který se hledal. Při jedné z jejich debat řekne Arnold čistou pravdu, když se ho Phoebe zeptá: "Odkud jsi?" John jí odpoví: "Z Rakouska." Co však tento film dělá komedií, jsou hlavně ty malé děti, jejich chování, reakce, úsměvy i pošklebky. To se i divák musí pousmát! Jinak jde o velmi jednoduchou zápletku, v níž to "dobré" zvítězí nad tím "zlým". A to je vlastně celé. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (viac)

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich… (viac)