Legendární seriál o městském chlapci Pavlovi, lesníku Horynovi, psu Halušce a jejich společných dobrodružstvích. (oficiálny text distribútora)

Ozzy2 odpad!

Rodiče těch dvou otravných smradů, mluvících otřesným šlonzáckým přízvukem, by měli hnát k soudu!Takhle lehkovážně pouštět děti k pedofilnímu hajnému do nějakého srubu uprostřed lesa není normální! ()

tranquill

"Jelene, bílý jelene, zachraň zelené údolí!" Místy seriál působí až přírodo-dokumentárně, místy až akčně a místy zase moc jednoduše, ale jinak je to příjemná podívaná mého dětství. ()

hekla

Na tenhle seriál jsem zapomněla, a náhodou jsem na něj narazila, a vzpomněla jsem si, jak jsm se na něj jako malá dívala. Vím, že mě tehdy bavil. Příroda, hajný a hlavně "kdybys tak náhodou" to je prostě krásná vpomínka a podle ní hodnotím. ()

montenegro odpad!

Uááá, všechno, co se točilo v ostravské televizi, stálo tak nějak za ...., Pavlík byl neskutečně protivné Pé Zetko a Horyna byl prototypem pedofila, který má děti opravdu rád. ()

ostravak30

Přátelé zeleného údolí byl seriál, ke kterému jsem jako dítě vzhlížel a to přesto, že v době natočení mě naši ani neměli v plánu. Ale jako možná každému klukovi, což ale dnes asi neplatí, se mi líbila představa mít za přítele hajného s kterým se dají zažít leckterá dobrodružství a vidět les jinak než běžný návštěvník. Les a zvířata. Objektivně řečeno ovšem seriál opravdu postrádá kvalitnější herce. Vlado Müller a Martin Čížek jako dětský herec nebyli špatní, také Svatopluk Matyáš či Karel Vochoč patřili k těm lepším, ale ostatní byli hodně průměrní. Přispěl k tomu ale také průměrný scénář. Jednotlivé zápletky byly bohužel slabší a jak zmínil někdo zcela správně pode mnou, i tempo každé takové zápletky zrovna žádné drama nenabízelo. Kvalita obrazu pak též výárazně pokulhává. Na druhé straně se dnes takové seriály vůbec netočí. Nejspíš proto, že dnešní kluci zdaleka netouží poznat les z jiné stránky, ale dostat se do dalšího levelu v nejnovějším hitu počítačové hry. Seriál tak alespoň okrajově snad lákal a možná znovu naláká pár lidí k výpravě do přírody. Autoři seriálu pak přidali pár znalostí o lese a divák se tak mohl leccos dozvědět. Srdce říká něco jiného, ale spravedlivě řečeno jsou to hvězdy pouze dvě. ()

tavvva

Má to svá světlá místa, ale bohužel na kompenzaci těch slabých nestačí. Je to sice primárně určené dětem, ale jiná díla ukazují, že i tak je možné pobavit současně starší diváky. Naučná a dokumentární složka je fajn, ale jinak je to příliš naivní a až na výjimky špatně zahrané. ()

jakoby

Zadne tri nostalgicke hvezdicky u me nehrozi. Horynuv hluboky hlas a jeho osobu jsem nesnasela a ten spratek , ach boze ten musel mit protekci, kdyz ne talent. Horsi propAganda nez kdyby se Zena za pultem sesla s Muzem na radnici nekde v Okresu na severu.Jestlize nekdo nedava na Majora Zemana toto je prave politicka propagace komunismu. Holt stromek se musi ohybat dokud je mlady .Odpad ? MMM prece jen kousek te prirody tam je. ()

Danulinda

Krásně natočený dětský seriál, které už dnes tímto způsobem nikdo udělat neumí. Tento film je třeba hodnotit dětskýma očima, ale i já jako dospělý jsem si to docela užíval a závěrečná scéna, kde se rozhoduje o budoucnosti údolí, dojme nejedno lidské oko. Chválím herecké výkony zejména pánů Müllera, Matyáše a Vochoče, kteří zde nad ostatními jasně vyčnívali svou naprostou přirozeností. Taktéž hudba hrající během děje se velmi povedla. ()

route60

Moje hodnocení je ovlivněno nostagií ale i tak nikdy nezapomenu kdy jsem se těšil na každý díl sledovat Vlado Müllera jako Horynu a další postavy byla prostě radost, dnešní děti by to asi už tak nebralo jedno je jisté že tehdy se natáčela kvalitní zábava pro děti dospělé a dnes? jen sračky typu reality show všeho odporného druhu. ()

GASTON73

DÍL 1: Seznámení - V prvním díle jede Pavel Koutný za město do lesní studánky pro vodu do akvária. U studánky ho překvapí obrovitý Horyna, který si myslí, že přišli krást raky. Tak začíná jedno velké přátelství dvou zdánlivě nesourodých lidí. DÍL 2: Poklad - Druhý díl seriálu o malém chlapci z města a lesníku Horynovi nazvali tvůrci Poklad. Lesník Horyna s Pavlem najdou totiž v lese ukradené starožitné zbraně. Oba společně s kamarádem Sklíčkem pátrají po pytlácích, avšak najdou plnou truhlu vzácných starožitností. DÍL 3: Daněk - Ten, kdo miluje svůj rodný kraj, kdo má kout přírody, kam se rád vrací, ten, komu se podařilo porozumět si s přírodou - o něm se snad dá říci, že je to šťastný člověk. Ovšem o tom, že utíkat z domu se nevyplácí, se přesvědčí nejen Pavel, ale i daněk, který se do údolí zatoulal z nedaleké obory. A chytit takového zbloudilého daňka, to je pořádná práce i velké dobrodružství. DÍL 4: Kamej - Pavel Koutný s Horynou nacházejí mrtvou srnu, kterou roztrhal zdivočelý pes. Zůstalo po ní osiřelé mládě. Srneček dostává jméno Janeček a stěhuje se na hájenku. Smůlu má i Sklíčkova figurantka Eva. Ztratí kamej po babičce. Zloděje ale brzy odhalí Pavel. DÍL 5: Déšť - Haluška objeví v potoce uhynulé pstruhy, otrávené jedovatým deštěm. Alespoň starý pstruh - chlapák se zachrání a Horyna s Pavlem Koutným ho prozatím odvážejí do nedalekých pstružích líhní. Aby toho však nebylo málo, strhne se ještě pořádná bouře. Ta přeruší přívod elektrického proudu, který pohání přístroj, dodávající do líhní malých pstruhů čerstvý vzduch. DÍL 6: Janeček - Na louce za plotem hájenky se objeví statná srna. Nesměle ale zvědavě se potuluje okolo hájovny. Horyna je přesvědčen, že je to Janečkova pravá máma. Vrátí se za ní srneček do lesa? DÍL 7: Nábojnice - Pavel Koutný se seznámí s Horynovou vnučkou Katkou a huculským koněm Danem. Na jednom z výletů se Dan splaší a dětem nezbývá než se pustit za ním. Najdou nejen koně, ale také nábojnici z pytlákovy pušky. DÍL 8: Plameny - Od odhozené cigarety se vznítí stará stodola. Je horko a sucho, a tak se oheň brzy rozšíří i na okolní suchý porost. Probuzený živel ničí vše kolem sebe. Podaří se lesní požár zlikvidovat a údolí zachránit? DÍL 9: Bílý jelen - Pavel se spolužáky jede do obory Žehušice u Kutné Hory, kde žije jediné stádo bílých jelenů na světě. Výlet se pro něj i pro jeho kamarády stává obrovským zážitkem. DÍL 10: Mlha - Pavel Koutný se s Horynou chystá na výlov rybníka. Jeho spolužáci mu zase chtějí rybník vypálit, a tak se rozhodnou pár štik ukrást brzy ráno ještě před výlovem. Na vypuštěném rybníce je ale zaskočí hustá mlha a bahno. DÍL 11: Ostrovid - Zelené údolí se vám v této části představí v půvabném hávu paní Zimy. Začalo sněžit a Horyna slíbil Pavlovi, že ho naučí poznávat stopy zvířat. Pavel narazí na stopu rysa. Na jednu z našich nejvzácnějších šelem však mají spadeno i pytláci. DÍL 12: Naděje - V poslední části seriálu se dozvíte, zda bude údolí zachráněno. Přes údolí má vést dálnice a podle projektu se jeho část musí zasypat. Změnit směr silnice prý nejde, jedině, že by někdo přišel s nějakým geniálním nápadem. () (menej) (viac)

rigby

Můj oblíbený dětský seriál, který jsem jako kluk doslova žral. Nejen proto, že hlavní hrdina je můj jmenovec. Ale celé to vonělo dobrodružstvím. A dnes neváhám dodat, že hodně silnou naivitou. Ale prostou. Navíc všechno vždycky dobře skončí. A tak to má u dětských příběhů být. ()

MIHLIK

Dotedka si někdy zabroukám písničku a knížku sem přečetl nejmín dvakrát, škoda že tento seriál dnes počítačová mládež už nemůže ocenit. ()

CID7

Seriál mého dětství. Často mi v uších zní písnička z tohoto seriálů. Kdys tak náhodou .......Nostalgie. Škoda, že už takové seriály nejsou. ()

saaaky

Nostalgie. Jinak se tento seriál ani nedá nazvat. Vlado Müler byl vždy znakem přírodního a spíše dobrodružnějšího podáńí filmu / seriálu. I tak si nemohu odpustit, že je zde až přehršel soudruhů, zetorů a dalšího možného předlistopadového svinstva. I přesto všechno 2 hvězdičky. Prostě legenda :) ()