Legendární seriál o městském chlapci Pavlovi, lesníku Horynovi, psu Halušce a jejich společných dobrodružstvích. (oficiálny text distribútora)

Columbus odpad!

Tak jestli je mezi soc. serialy nejaky skvar, tak je to toto. Nechutne pribehy, nechutni herci, nechutna uvodni pisen a nechutny vychodni dialekt. Tfuj Vlado! ()

Woody77

Dnes brutalne chybaju podobne serialy.Je mi luto ze sa netocia lebo v dnesnej dobe deti stratili pojem co je vztah k prirode a co vsetko sa tam skryva a nachadza.Ano je trochu ideologicky no napriek tomu ma omnoho viac co ponuknut ako uplne TUPE serialy v nedelu doobedu ako Stratene duse,Superman , Carodejnice a nim podobne. Je to legendarny serial a taky aj ostane v srdciach Husakových detí.Nikdy nemam problem ho pustit synovi ,lebo viem ze z obrazovky nikdy nevyletí duch,krv alebo hola teta!!!! ()

HonzaBez

"Kdybys tak náhodou měl pocit, že jsi sám...." Nemusím mít pocit osamělosti. Stačí trocha toho sentimentu a nostalgie na dětská léta a jsou to jasné čtyři hvězdičky. Škoda, že je to zde tak podhodnocené. Seriál mám spojen zejména s ekologickou tématikou, což může být v případě člověka, který se celý život točí kolem dopravy trochu paradoxní. Možná ale i proto jsem zároveň dosti značný odpůrce myšlenky stavby dálnice D3 přes Sázavské údolí. ()

Kri-kri

Tento seriál spadá mezi ty, u nichž nevím, kam je zařadit a jaké k nim mám zaujmout stanovisko. Nepatří totiž mezi ty, o nichž bych mohl říct, že se mi líbí ani mezi ty, co se mi vyloženě nelíbí nebo mě iritují. Nakonec z toho vyjde dost obtížně identifikovatelná kombinace obojího. Na straně jedné nemám rád přírodopisné seriály a tento navíc působí až příliš výchovně ekologicky, často až s fanaticky grínpísáckým pojetím. Jednotlivé díly mi přišly nudné a nezajímavé. Na druhou stranu si uvědomuji, že ten problém je spíš u mě, neboť seriály se zvířaty mě nikdy moc nebraly a že tento určité kvality má. Zvlášť v porovnání s těmi sračkami, co se od listopadu 89 točí a kde se kavárníci snaží mermomocí zavděčit zápaďákům a trumfnout je v jejich zdegenerované pseudokultuře. Ve výsledku tedy Zelenému údolí uděluji slabý průměr 2 * a 45%. ()

tuntavala

Kdybys tak náhodou měl pocit, že jsi sám, tou cestou mechovou, přijď rychle rovnou k nám, vždyť fůru přátel máš v zeleném údolí, no tak si jich jen važ ať už si kdokoli. ()

PatoP

Príklad toho, ako sa dá za málo peňazí natočiť pekný a poučný seriál pre deti a mládež. Ibaže sa to musí vedieť, a dnes to už nikto nedokáže. ()

pfa

Teda, z dnešního pohledu je to asi dosti nepochopytelné, aby si "malý Pavlík" lítal sám někde v lese z nějakým starym chlapem v osamocené hájovně... [4/1O] ()

vitekpe

Me tenhle ceskej "national geographic" moc nebavil ani kdyz jsem byl jeste malej. A nebavi me ani ted. Na druhou stranu vznikaji (a vznikly) mnohem strasnejsi serialy, takze dat mene nez prumer by bylo nefer. "Kdybys tak nahodou mel pocit ze jsi sam..." :) ()

brooklyn73

Pan Muller pekny vykon.Tvurci se vyradili pri titulkach a pri zaverecne pisnicce.Dil 7. Nabojnice 28.minut, z toho nez serial zacne minutu nam bezi zahajovaci titulky,zaverecne titulky spolu s pisnickou 3.5 minuty dlouhe.Zabery zvirat pri titulkach a pisnicce to je skoro jako zabery z National Geographic akorat ze z Ceske republiky. ()

Ripley

V době prvního vysílání jsem toužil být tím chlapcem a zažívat vše co on.Dnes bych chtěl být tím hajným a bydlet v té hájence na samotě.Velmi příjemný,poučný a neškodný seriál s výbornou hudební složkou.Škoda,že nebylo více dílů.Ikdyž má seriál nějaké ty nedostatky jako např. některé herecké výkony či podivný střih(především v díle "Bílý jelen") jde o moji srdeční záležitost. ()

Paity

Na mě žádná nostalgie nesedla v souvislosti s tímto seriálem. A když ještě připočtu osobu Vlado Mullera, která je nesympatický jako nějaká úřednice, tak dávám maximum možného. ()

mira007

Dětský legendární seriál o kamarádství hajného v podání Vlado Mullera a malého chlapce, kteří společně zachraňují údolí před dálnicí poté, co společně objevují kouzlo přírody... asi nic , co by oslovilo dnešní generaci nejmenších a i mne tento seriál už jako malého děsně iritoval, nejen obsahem , ale i levným televizním materiálem na který je točen - vypadá to jako vybledlé, neostřené vyblitko... Dvě hvězdy za respekt k legendě a malé roli mého oblíbence Ondřeje Malého - každý nějak začínal. ()

waits

Ceska televize serial na svych strankach oznacuje jako "legendarni", coz se mi zda vice nez smele. Bohuzel nemopohla ani nostalgicka vlna, ktera dovoluje cloveku i v plne dospelosti pochvalit i dilka, ktera ho v mladi prinutila vyvesit si v pokojicku plakat z nemeckeho Brava, ackoliv ted jiz tusi, ze tehdejsi nadseni bylo notne prepalene (u Pomady mi ovsem i dnes vydrzi prihlouply usmev az do konce i dnes). Zde ovsem nebylo o co se oprit - jakozto chlapecek jsem uz tenkrat serial pretrpel a obludny zpev Mullera a Cizka na konci kazdeho dilu jsem sledoval s otevrenou pusou. Reziser Mudra byl mozna chlapik, ktery mel rad prirodu, ale jak Pratele Zeleneho udoli, tak Velke sedlo jsou serialy k uzoufani. Po tolika letech se samozrejme najde par nezamerne vtipnych scen, treba kdyz soudruh predseda s vaznou tvari rika, ze v udoli chytal raky a tak ho tedy nenecha zasypat a v ruce pritom drzi plastovy modylek mostu, ktery zrejme rekvizitari slepili z casopisu ABC..ano, tak to tehdy bylo s tou ochranou prirody, ze:). ()

J R C Pecuchet

Jako dítě jsem tento seriál pravidelně sledoval a musím se přiznat, že se mi líbil. Ovšem z dnešního pohledu jak scénáristisky, tak režijně velmi slabé a naivní.Z nostalgie a za úvodní píseň dávám dvě hvězdy. ()