KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

helloween93

Když Bond přijede za železnou oponu, začnou se dít věci, jeho auto je naháněno "žigulíky" s nápisy VB. Ale to pro Bonda není nic s čím by si neporadil, má totiž ve voze rakety. Hodně "eastern" Bond, s odchodem Moora ubylo humoru, ale i tak to není až tak zlé. 3* ()

MickeyStuma

Je druhá polovina 80. let a v pořadí 15. bondovka je opět plná změn. V roli Jamese Bonda se objevil Timothy Dalton. No konečně. Roger Moore to opravdu už nemohl udýchat. Moneypenny příjemně omládla, M, no, na to jsme si už nějak zvykli. Jen Q je stále svůj a vesele si stárne po svým. Tady se krapet více vyřádil a jeho vynálezy dobře i pobaví. A s novým představitelem Bonda nastává i jeho nové pojetí. V duchu osmdesátek je snímek daleko akčnější, je svěží, má tempo. Potěšující změna. Případ začíná v Bratislavě. A je příjemné v původním znění slyšet češtinu a slovenštinu. Protože v době totality to nebylo možné, točilo se ve Vídni, proto ty odlišné tramvaje, ale na druhou stranu, kromě nás, kdo to ve světě ještě ví? Kazí to jen chybka na štítku, kterou Bond vezme v kufru od čela. Bratislavia se skutečně nepíše. Každopádně bondovská série nabrala nový dech a je plná energie. Snad poprvé jsem s plnou upřímností Bondovi fandil, když likvidoval žlutobílé Lady s VB na dveřích. Tam kde Mooore mluvil, tam Dalton koná. Zkrátka je opět určen nový směr, kterým se tvůrci budou ubírat. A je to dobře. ()

massdonfel

Začátek filmu má dost velký náboj, až jsem byl dost překvapený. Jenže asi po necelé hodině se to dostalo do takové nudné fáze. Poté se to znovu rozjelo, ale místo v Československu v Afganistanu. Finálové boje byly dobře povedené, když pominu deaktivaci bomby 2s do konce... slabší 4*. Ale velmi povedená bondovka ()

Nerd4Dreaming

Dalton ani nenadchne ani nenaštve. Bondgril jedna z nejnudnejších co jsem kdy viděl, škoda že to odsrala zrovna "slovenka". Co se týče příběhu tak minimálně první polovina skvělá, Československo, špionáž, agenti, supr. Pak příchází druhá půlka, a opět trapná agitka o chudáčcích afgháncích (RAMBO III). Nakonec to dalo na ty čtyři hvězdy, první polovina filmu to dost zvedá nahoru. ()

kkarx

Solidní vstup Daltona do série, třebaže příběh není dostatečně poutavý po celou dobu stopáže. První polovina je skvělá, ale druhá je už jen o akci a není to moc zajímavé. Jeden veliký nesmysl, který zahraniční divák asi ani nepostřehne. Bond přejíždí hranice Slovenska s Rakouskem přes hory.... Stejně jako druhý díl je to takové bez šťávy. Nezbývá mi než zhodnotit bondovky s Daltonem jako solidní akční filmy, které neoplývají bondovskou atmosférou. Další film je sice sám o sobě asi lepší, ale s bondovkami už nemá vůbec nic společného. ()

Besyn

Roger Moore už byl přeci jen starší pán a tak musela na postu agenta 007 přijít změna.A Timothy Dalton zdaleka není tak špatný jak by se na první pohled mohlo zdát.Ba si myslím,že právě naopak,jeho 007 je skvělý a vytáhl tuhle námětem průměrnou bondovku do nadprůměrné hladiny. ()

Barak

(15) Rovnou řeknu, že Dalton se do role 007 nehodí, vážně ne. Proč? Protože nemá ty správné bondovské proporce.. nechtějte to vysvětlit - prostě se na něj podívám a vidím, že to není ono ;) Jinak k Dechu života nemám snad žádné větší výtky - parádní úvod, "špionský" a zamotaný scénář.. akorát toho humoru mohlo být možná více - přecejen jsem byl naladěn na "Moorovskou" vlnu.... ()

Porp

Bondovky nemám rád, aj túto som vlastne rozpozeral aj dopozeral len kvôli tomu Slovensku, preto si ju aj dovolím komentovať. Čo som očakával, to som aj dostal - rozprávku. ()

Biopler

Čudný film s čudným Bondom. Treba však uznať, že Bratišku vykreslili parádne vo Viedni. Myslím na všemožné názvy v slovenčine, hlavne ma dostala električka do Karlovej Vsi. Ináč je príbeh po polke stopáže priehľadný a v druhej polovici kvôli slabej dramatizácii aj únavný. ()

tranquill

Timothy Dalton je v kůži Jamese Bonda jako ryba ve vodě. Útěk po sjezdovce na futrálu od cella je naprosto originální a i u boudy na kolečkách a ještě na ledě jsem se opravdu nasmál. Spokojenost. ()

Jakubik

Začátek ušel. Prostředek je až příliš ukecanej, že se v tom člověk i ztrácí, ale závěr to byla paráda. Dalton je celkem sympaťák a role se zhostil se vší parádou. Bohužel ale na pět hvězd to není kvůli střední pasáži a slabší bondgirl. Zbytek je už více méně taková klasika v rámci žánru… ()

Lucas87

Jedna z mých nejoblíbenějších bondovek na téma západ vs. východ, navíc děj je zanesen do Československa a do prostředí sovětské války v Afghánistánu. Opravdu mě pobavily ty žiguly od VB, jako bonus ten theme song od A-ha se povedl. ()

kluzo

Miluji bondovky a tahle je pro mne jedna z nejhorších, ne-li nejhorší. Timothy Dalton jako Bond sedí typově asi nejvíce, ale má smůlu na bondovské scénáře. ()

Jajar

Po letech moorovek konečně vítaná změna. Timothy Dalton zvládá brilatně jak akční scény, tak psychologickou rovinu. Zjevná snaha o návrat k flemingovým románům se projevuje jak v silovějším, tak emocionálně civilnějším pojetí. Propracovaná zápletka v reáliích končící studené války (podstatná část snímku se odehrává v tehdejším Československu) lemuje zřejmý žánrový přerod z akční komedie do špionážního dobrodružství. Hlavní hrdina působí v podstatě jako sarkastický a zatrpklý rebel, nicméně fenomén pochybujícího Jamese Bonda se naplno objevil až ve filmech s Danielem Craigem. Už v druhé polovině 80. let ovšem John Glen přišel s dost progresivním pojetím akčního snímku (až na závěrečnou půlhodinu, která se nese ve znamení moorovské šarády). Dech života je málo známá, ale opravdu skvělá, nekompromisní bondovka. ()

Bobšule

Na Bondovkách mi kdysi přišly zajímavé reálie míst, která patrně nikdy neuvidím na vlastní oči. Oč zajímavější je ovšem vidět "reálie" ze země, kde jsem žila, tak jak je viděli na západě. :-) A Timothy Daltonovi dlužím hlubokou omluvu. Dlouhá léta jsem se obávala, že jeho Bond nebude stát za nic. Mýlila jsem se a doznávám to s radostí. ()

MeaCulpa

Věčně kritizovaný Bond Timothy Dalton předběhl dobu. Razantní odklon série od zkostnatělé sebeironicky přepálených bondovek s Moorem. Věčná škoda, že Dalton nedostal další šanci a série se nemohla vyvíjet v podobném špionážním duchu. Bond si vystačí s minimální pomocí hračiček od Q (a jestliže je využije nejsou to šílenosti typu neviditelného auta), nepotřebuje ani neuvěřitelně přepálené záporáky, ale vystačí si s (relativně) chytrou zápletkou z období železné opony. Glen akci zvládá skvěle. PS: Posměšky, že Bond kopíruje Bourna mě po shlédnutí příjdou směšné. Obvzlášť když Bourne Bonda v sekvencích úniku v Tangiru nebo proniknutí na hrad okázale vykrádá sám. ()

jaki96

TImothy Dalton jako agent James Bond ani v tomto případě nezklamal. Své role se chopil velmi dobře. Jedna akční scénka střídala druhou. Ovšem náročnější divák si povšimne menších nedostatků, ale na dobu, kdy se film natáčel, provedl režisér John Glen dobrou práci. 4* a 88%. ()