Navajo Joe

• Česko Navajo Joe (viac)

Prežil útok, ktorý sa skončil krvavým masakrom a teraz sa chce pomstiť mužom, ktorí pritom zabili jeho ženu. (oficiálny text distribútora)

JohnMiller

Soundtrack mocného Ennia Morriconeho zatienil Sergia Corbucciho aj s celím filmom, hercami aj všetkým možným čo sa v tejto snímke nachádza. Keďže ide o veľmi vydarenú hudbu nebál by som sa tvrdiť že jedna s najlepších hudobných podkladov. Bez tejto muziky by to bol priemerný western s ničím výrazným. Burt Reynolds sa tu poriadne namastil aby zbudil dojem červenokožca avšak toho indiána som mu neuveril aj keď ako herecky si to zahral dobre. Na prvý pohľad sa to nezdá ale ide o dosť brutálny western kde sa ľudia zabíjajú ako na bežiacom páse niekto niečo povie šéfovi záporákov čo sa mu nepáči a už ho traja banditi rozstrieľajú že skončí ako sito. Kvalitný soundtrack si zapožičal samotný Tarantino... ()

Martin741

Opat kvalitny western od Sergia Corbucciho /Pari e Dispari/. Zaciatk je uplne masakrozny, potom sa tempo trochu zvolni, ale film divaka drzi v napati stale. Burt Reynolds /Deliverance, Boogie Nights/ bol herec na urovni, koniec bol uchvatny. 69 % ()

Adaamos21

Bohužel westernové zklamání. Pro mě přiliš mnoho logických nesmyslů v ději, A tento film si rozhodně nezasloužil Mistra Ennia, jehož brilantní hudba a její ústřední motiv pak působí v tak nepovedeném filmu jako pěst na oko. Aspoň ten Burt Reynolds se do role Navaja hodil. ()

majo25

Naturálnejší western odohrávajúci sa vo výborne zasadenom prostredí a s typicky fajnovou Morriconeho hudbou. Mstiaci sa indián je na prvý pohľad zaujímavým námetom, pri bližšom pohľade však pokrivkáva. Hl. postava má sice indiánsky pôvod, na indiána sa ale príliš nepodobá (ak keď Reynolds je poloindián), navyše ani nie oblečená ako indián a premýšľa ako biely, nie ako indián. Napriek tomu je vďaka hercovi s veľkou charizmou výrazná...spolu s Aldom Sambrellom sú to však jediní, herecky na ktorých stojí tento film. Ostatní (ak nepočítam cholo (miešanec belocha a severoamerického indána) krásku) sú iba štatisti celé to dupotajúci niekde nižšie. Dej je ľahko predvídateľný, plynúci presne podľa typickej špagetiwesternovej šablóny. Mimo akčných sekvencií je to teda neprekvapivé až miestami nudiace. ()

JohnSmith

Průměrný zato drsný western, který má celkem netradiční zápletku. Hudební motiv natolik okouzlil Quentina Tarantina, že jej použil ve filmu Kill Bill. ()

Autogram

Nemusí sa každému, ale mne sa to páčilo. Síce ide o polodebilný príbeh s jednoduchými hrdinami a antihrdinami zabíjajúcimi od prvej minúty všetko, čo sa hýbe, ale je tam úplne všetko, čo má western mať: préria, pištole, streľba, kone, vlak, indián, biely skurvysyn, kňaz, ľahké ženy, krásna indiánka, kopa peňazí, atď. No a tiež hudba, za ktorú by sa nehanbil ani majster Morricone. Oops, teraz vidím, že to je Morricone, takže k hudbe už netreba nič dodávať. –––– Teď útočíš na mírumilovný kmeny, zabíjíš ženy a děti. To je vražda, Duncane. ()

dr.jacoby

Western s hudbou Ennia Morriconeho pod pseudonymom Leo Nichols. Hlavne všetky bojové scény sú absolútne nepresvedčivé, teda ja som neveril ani jedinému súboju, s realitou to nemalo nič spoločné. Ani hlavný predstaviteľ ma nezaujal. Teda Burt Reynolds v postave indiánskeho Navajo Joa nebol podľa mňa asi ted najlepší výber. Síce je počas celého filmu jeho nôž viac krvavý než čistý, ale to na stvárnenie kvalitného indiánskeho pomstiteľa nepostačuje. Prečo teda dávam až tri hviezdičky? Samozrejme za hudbu a hlavne vynikajúci hlavný motív z pera Ennia Morriconeho. ()

keoma26

Mám pocit, že Corbucci svou westernovou tvorbou provádí jakýsi (možná nechtěný) první stupeň "fenomenologie žánru". To znamená, že redukuje jakékoli naše stylistické, formální a rozumové předsudky, aby se tak dostal k samotnému základnímu "naturalistickému jevu". Corbucciho souputníci nebo následovníci pak tento jev ze všech stran detailně popisují, rozkládají a znovu konstruují, vrchol tohoto procesu, kterým žánr zkoumá sám sebe, pak končí (alespoň v italské podobě žánru) někde u Keomy - v jistém smyslu tak stojí Keoma a Navajo Joe pomyslně na dvou stranách jedné vývojové linie. Corbucci jev ale zatím pouze odkrývá a v jeho maximální jednoduchosti prezentuje, jde v akci i zápletce až na dřeň, obejde se bez zbytečných ornamentů - např. psychoanalytické vysvětlení motivů jednání hlavního padoucha nechá slovně odvyprávět přímo padoucha, nenaznačuje je obrazově přes složité flashbacky (Leone). U akce nevidíme žádné zpomalené záběry analyzující řetězovitou pudovost násilí (Peckinpah), Nenajdeme zde žádné opatrné relativizování osudů původních obyvatel, Navajo si rovnou vezme šerifskou hvězdu s tím, že na ni má nejvyšší právo, protože jeho otec a otec jeho otce atd. zde žili, narozdíl od přistěhovalců... ()

Teg

Všechno co můžete od průměrného spagetti westernu čekat jsou nádherné exteriéry a dobrá hudba. Nejinak je tomu i v tomto případě. Ennio Morricone se předvádí, kamera není špatná. Ale příběh se odvíjí jaksi kýčovitě a očekávaně, takže film nakonec dělá zajímavým jen ta hudba, příroda a slušná kamera. ()

jilda

Celkem pitomý děj a pár známých obličejů padouchů z Hodný zlý o ošklivý. Ovšem nádherné exteriéry na začátku filmu a mistrovská hudba, která by si zasloužila stylovější film. ()

Yarwen

Deset malých černoušků nebo spíš čtyřicet bílých grázlů - pěkně až do posledního, to se mi líbí. Krásný rozhovor o tom, kdo je víc Američan - bílý přistěhovalec nebo indián? Nádherná hudba. Jen ten hlavní hrdina je nějaký neprůstřelný, to mi brání přidat čtvrtou hvězdu, tohle šlo režisérsky ošetřit trochu lépe. ()

MickeyStuma

Italo Spaghetti o pomstě indiána v překvapujícím podání Burta Reynoldse. Není to však klasický indián. Je oblečen jako Mexičan, ale svoji indiánskou krev nijak neskrývá. Vše, co je typické pro Spaghetti tu je. Výborná Morriconeho hudba, která tak uchvátila Tarantina, dlouhé scény a záběry, rychlé přibližovačky na drsné pohledy. Jen té brutality, tolik typické pro tento žánr, se tu nedočkáme. Nijak, mi to ale nevadí. Alespoň nevzniká dojem, že se jedná o stále jedno a to samé. Jinak se tu ničím nevymezuje a rozhodně nezaostává za ostatními snímky. Nikdy bych neřekl, že by si Reynolds střihl takovou roli. Ale dokázal to a nijak nezklamal. ()

odpadlik123

Navajo Joe, zase takový dle mého (dle českých distributorů poskytujících dabing zřejmě rovněž) profláklý film, který Corbucci stvořil v krásné době velkého násilí. A hlavní postavou je indián, celkem ucházející, ač poněkud sebestředný a jsoucí si vědom svého výsostného postavení v ději, hrdina Burt Reynolds. V městečku, kde nikdo nedisponuje zbraněmi (!), potřebují pomoc, lidé jsou tu opět takoví nepříjemní, nedohodnutí, zbabělí a ještě mají ve středu zrádce, a aby je indián ještě se statečným dědou a jeho dvěma tanečnicemi dostával z bryndy... Nicoletta Machiavelli coby indiánka již tradičně zcela nezajímavá, pro děj sice postatná, leč mě naprosto ukradná hrdinka, dohromady nic objevného, Sambrellova skupina drsná, leč místy až překvapivě důvěřivá. Je to dost násilné (inu starý dobrý S. Corbucci) a Aldo Sambrell skalpující indiány je jistě zapamatováníhodnou veličinou. A géniova hudba připomínající cosi jako křik skalpovaného Apače, která mě, přiznám se, od začátku vyloženě iritovala, se mi po nabytí jisté melodie začala i líbit. ()

Rathalos

Klasicky stary dobry western,kde mlady indian v podani Burta Reynoldsa berie spravedlnost do vlastnych ruk a vykonava pomstu za smrt svojej zeny,film sprevadza vyborny hudobny doprovod,pribeh je jednoduchy,ale zaujme a moje oci este zaujala herecka Nicoletta Machiavelli,ktora ma oslnila svojou krasou...:-) ()