Navajo Joe

• Česko Navajo Joe (viac)

Prežil útok, ktorý sa skončil krvavým masakrom a teraz sa chce pomstiť mužom, ktorí pritom zabili jeho ženu. (oficiálny text distribútora)

Cervenak

Právom jedna z najuznávanejších klasík spaghetti-westernu. Solídny príbeh, divoké tempo, množstvo akcie a krvi. Corbucci v dobrej forme, Morricone vo výbornej a Burt Reynolds, ktorého inak neznášam, tu perfektne sadol. ()

RHK

Navajo Joe, příběh pomsty indiána na bandě zločinců za vyvraždění jeho blízkých, je jen mizerný filmový škvár a zklamání - a to mám westerny moc rád. Přitom jde o "špageťák" Sergia Corbucciho, režiséra několika významných westernových počinů jako byl Django, Velký klid nebo Žoldnéř. Kamera není špatná, mladý Burt Reynolds v titulní roli je O.K., ale scénář je tak pitomý a nelogický, dialogy jsou mizerné a režie akčních scén hodně zpackaná. SPOILER: Nikdy jsem neviděl tolik zcela nevěrohodných postav chovat se jako absolutní idioti - městečka na Divokém Západě jsou plná neozbrojených mužů, kteří jsou buď zbabělci nebo jen králíci k odstřelení, vojáci neumějí bojovat a krýt se, také banditi jdou přes obrovskou převahu na svého jediného nepřítele po jednom. Nebo další stupidity - hlavní hrdina je osamělý minimálně ozbrojený indián, ale přepadává desítky pistolníků sám za bílého dne, nebo je mu jako neznámému rudochovi svěřeno městečkem půl milionu dolarů do úschovy. A pokud jde o hudbu - vlezlá titulní skladba mi taky spíše vadila - mistr Morricone promine. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=QGcK_qyL9Ug ()

Gilmour93

Ten, který nezná skromnost? Nadutá paruka? Těžko říct, jaké indiánské jméno by si Navajo Joe zasloužil. Typologicky mladý Jirka Bartoška, na sobě pánské bikiny a v sobě zuřivý zabijácký instinkt, při kterém hrobníkovy mozoly poznávají středověk. Burt Reynolds se k filmu vyjádřil něco v tom smyslu, že je to tak hrozné, že jediné místo, kde to mohou pouštět, jsou letadlo a věznice, protože nikdo nemůže odejít. V podstatě má pravdu, ale má to své brakové kouzlo, Aldo Sambrell s třemi obočími je vytrvale odporný a mistr Morricone mezi ty pomeje tu a tam pohodí pár perel.. ()

gogo76

Nikdy som nebol fandom B. Reynoldsa, ale jeho mladá tvár dokonale sadla k postave indiánskeho pomstiteľa. Scenár neprináša nič komplikovaného a myslím, že v tomto žánri to ani nie je potrebné. Jednoduchý príbeh o pomste skvelo poháňa tradične kvalitný westernový doprovod od majstra - E. Morriconeho. Myslím, že hlavný hudobný motív veľmi šikovne spája niečo kovbojského i indiánskeho. Fanda žánru spagheti westernu určite spozná charakteristický zvuk výstrelov, koní alebo cinkavé ostrohy na nohách. Tento zvukový mix neobišiel ani S. Leoneho. Vcelku priemerný, ale dobre pozerateľný western, ktorému hviezdu pridávam za hudobný doprovod a krásne oči N. Machiavelli. Slabšie 4*. 70%. ()

LiVentura

Krvavý western se sice neoriginální indiánskou problematikou, o to však dobře zahranou hlavní rolí a mistrovským hudebním pozadím. ()

Aky

Na tomhle westernu je všechno neoriginální. Příběh, jednotlivé zápletky, dialogy - všechno to už někdy někde nějak bylo. Když navíc ještě v hereckém obsazení postrádá osobnosti, zůstává jen lehce nezajímavý průměr. ()

Goldbeater

Fenomenální hudba Ennia Morriconeho (v titulcích je uveden jako Leo Nichols) vytahuje tento film z šedého průměru, jde totiž jinak o neobratně napsaný a nepříliš pamětihodný spaghetti western s mladým Burtem Reynoldsem, který se netajil tím, že výroba tohoto snímku a spolupráce s režisérem Sergiem Corbuccim byly nejhorším profesním zážitkem jeho kariéry. ()

Mariin

Ukázka brutálního Corbucciho italowesternu s vynikající hudbou Morriconeho (jeden z nejlepších westernových hudebních doprovodů, který dává tomuto braku umělecký punc).: https://www.youtube.com/watch?v=hN1bJqU50iA Navajo Joe, je -dalo by se říci - přímo definice žánru, v porovnání s westernem americkým. Jinak Corbucci je podle mne prase. ()

klerik

Pre mladšie publikum nespoznateľný Burt Reynolds v okúzľujúcom westerne. Bolo tam niekoľko nelogickostí, ale malo to šmrnc. Zaspomínal som si na časy, keď správny western musel mať správnu pesničku. A si píšte, že Navajo Joe má pekne nadupaný song... Kopa akcie, netradičný hlavný hrdina - mne to bohate stačilo... ()

anais

Jednoduchý příběh vůbec není na škodu. Naopak, o to víc je akcentována až mytická povaha hlavního hrdiny, kterého pomsta žene za jediným cílem. To je dokresleno jedním z nejlepších (a nejvyváženějších) Morriconeho soundtracků, sympatickým Burtem Reynoldsem i jistou Corbucciho režií (a to jsem nezmínil nádhernou barevnost a kompozice některých scenérií). Za zmínku také stojí množství motivů, které si z tohoto filmu v budoucnu vypůjčí Quentin Tarantino (např. označení banditů vyřezaným ornamentem na čele). ()

špaček421

Nemůžu si pomoct, ale vůbec mě to nebavilo. Burta Reynoldse nemám rád, Aldo Sambrell jako hlavní záporák bylo šlápnutí úplně vedle a Morriconeho hudba je nesmyslně upozaděná, ačkoli kvalitou daleko převyšuje film. ()

Tommassi3

"Nikdy jsem neviděla indiána, co by se jmenoval Joe, ani Navaja tak daleko od území svého kmene.." - "A já zase indiánku s tolika otázkama !!" ;) ()

erl

Výborné Spaghetti! Není to sice tak dokonalé dílo jako mistrovské VELKE TICHO či DJANGO ale Corbucci dokázal vytvořit i s celkem klišovitého námětu podívanou které nechybí spád , charismatický hrdina , geniální závěr a bezkonkurenční hudební doprovod Mistra Morriconeho který zde vlastně dělá polovinu práce. Sergio mě zatím nezklamal. ()

curunir

Slušne obsadený (Reynolds, Rey...) avšak veľmi priemerný western z produkcie slávneho ,,nesmrteľného" Dina de Laurentiisa, ktorého dej je zlepencom snáď všetkého možného, čo v tomto žánri vzniklo. O čosi vyššie si film drží latku vďaka výbornej (síce trocha uvrešťanej) hudbe, možno najlepšej v žánri spaghetti westernu pochádzajúcej ako inak z Morriconovho pera, tu trocha tajomne uvádzaného ako Leo Nichols. ()

fannah

Co se filmu týká - italský westernový průměr, se vším co k tomu patří, ale hudba... ta je dokonalá. Jedno z nejlepších hudebních témat Ennia Morriconeho. ()

fragre

Přál bych si tento film vidět tak ve svých třinácti až šestnácti, kdy jsem si na westerny obvzláště potrpěl, jistě by se mi tento krvavý a proindiánský rodokaps líbil více. Teď už to takový zážitek nebyl. Nic originálního (ani ve své době), i to násilí jej jen samoúčelné, a v dnešní době už ani nešokující. V kdekterém nynějším amerikánském či asiatském thrilleru je ho více. No, jen ta hudba je vynikající, vlastně pro takový film je takové hudby škoda. ()

JohnMiller

Soundtrack mocného Ennia Morriconeho zatienil Sergia Corbucciho aj s celím filmom, hercami aj všetkým možným čo sa v tejto snímke nachádza. Keďže ide o veľmi vydarenú hudbu nebál by som sa tvrdiť že jedna s najlepších hudobných podkladov. Bez tejto muziky by to bol priemerný western s ničím výrazným. Burt Reynolds sa tu poriadne namastil aby zbudil dojem červenokožca avšak toho indiána som mu neuveril aj keď ako herecky si to zahral dobre. Na prvý pohľad sa to nezdá ale ide o dosť brutálny western kde sa ľudia zabíjajú ako na bežiacom páse niekto niečo povie šéfovi záporákov čo sa mu nepáči a už ho traja banditi rozstrieľajú že skončí ako sito. Kvalitný soundtrack si zapožičal samotný Tarantino... ()