Jerry Welbach (Brad Pitt) je takový mladý, sympatický povaleč, který se nehrne ani do života ani do práce. Ovšem i on se dostal do situace, kdy nezbývá než zapomenout na lenost a rozhodnout se pro menší zlo. Jeho gangsterský šéf ho posílá do Mexika pro jakousi starou, bezcennou zbraň, zvanou Mexičan, a dá mu nevybíravě najevo, že přivezení bambitky je pro něj poslední šancí na spolupráci. Půvabná, ale nesmírně hašteřivá přítelkyně Samantha (Julia Roberts) neméně tvrdě a nekompromisně žádá, aby s tou svojí "partou grázlů" už definitivně skoncoval. Jerry volí zdánlivě pohodovější a klidnější řešení a vydá se na jih. Zpočátku se mu cesta, ve srovnání s "italským soužitím", jeví jako zábavný výlet do neznáma, jenže záhy zjistí, že "vážných" zájemců o Mexičana je hned několik. Všichni intrikují, umí perfektně střílet a jeden má navíc u sebe Samanthu jako rukojmí... (oficiálny text distribútora)

Flakotaso

Do půlky to bylo ještě celkem zábavné, ovšem od chvíle kdy se objeví teplouš (mimochodem největší možné klišé) je to neuvěřitelně nudné, otravné, roztahané a trapné. Do konce jsem se dodíval jenom s vypětím všech sil. Verbinsky se očividně snažil napodobit Tarantina, ale prostě na to nemá. Tři hvězdy za první půlku, hudbu a slušnou vizuální stránku. A ještě za prostřihy se semaforem, mimochodem jediné, co se opravdu povedlo. ()

Nancy

Tak tohle byla taková neskutečná nuda, že jsem radši hned do druhého dne zapomněla, o čem to bylo. Matně se mi vybavují vzpomínky na nějaké souboje a honbu za zbraní, ale je to snad jen pár světlejších chvilek, kterých v Mexičanovi není zas tolik. Trochu to připomíná El Mariachiho, ale bez děje a špetky nápadu. V celém snímku jsem našla asi jen dva nadprůměrné klady - Julia Roberts a Brad Pitt, kteří mají u mě bohužel za tenhle snímek menší mínus (i když za to sami asi nemohli a zahráli, jak to šlo). Nic víc, než jen další akční nuda. ()

MM11

Precizně obsazená komedie u nichž se oba hlavní hrdinové honosili právě jednoduchými podmínkami při natáčení. Což je sice bezva, ale ti dva toho moc nepředvedou a ani rukopis Verbinského není příliš patrný. Když už si pozlátkový Hollywood vybral dva své idoly a strčil je do jednoho společného snímku, tak bych očekával aspoň průměrnou zábavu. Chyba lávky, po nadějném začátku filmu razantně dochází dech a stopáž přes dvě hodiny silně znervozní. ()

Sawy

Linii s Bradem bych možná dal i tři,ale to by tam nesměla být otravná a nudná část s Julií Roberts.Zklamání.45 % ()

Agatha

Klasický odpočinkový snímek na nedělní odpoledne. Výborné herecké obasazení však neodvátí pozornost od děravého scénáře. Film na mě působil tak trochu ospale a vleklá hudba tomu jen přidala. Má sice několik dobrých míst, ale na 4* to nestačí. ()

corpsy

Potenciál ( minimálne komerčný ) opäť prachom zapadnutý. Dvojica, na vrchole slávy, mohla tomuto celkovo vtipnému príbehu dať ten punc vynikajúcej hollywoodskej zábavy. Namiesto toho sú spolu na plátne len niekoľko minút a samotným to nejako nefunguje. A tak si film pre seba ukradol paradoxne nie veľmi propagovaný James Gandolfini. Ale tie 2 hodinky vás aj tak nezabijú. ()

Květula

Byly by to dvě hvězdičky - příběh nic moc, herecké výkony nic moc, zkrátka film nic moc, ale Brad Pitt má tak úžasný trička, že Mexičanovi ty tři * dam. ()

mysiak

Na to ako je tento film obsadený a kto to režíroval, je to dosť veľké sklamanie pre mňa...akože snaha o humor sa snaží a pekné tváričky sú tam, ale to nepômôže zakryť zlý scenár a dosť veľkú minutáž.... ()

Jillen

Velice solidní komedie s dobrým obsazením a když člověka bude užírat nuda a doma bude mít právě tohle tak si to může pustit a sand mu bude lépe ;).Ale jinak nic moc. Dávám 55% ()

Skip

Film se mi dost líbil. Ani chvíli jsem se nenudil, jen jem se prostě bavil a to mám rád od filmů tohoto druhu. Herecké hvězdy Pitta a Robertsovou s přehledem přehrál James Gandolfini. ()

Aleee89

Mno nevím... spíše bych řekla: romantická komedie trochu jinak. Nebo taky sólo pro dva herce a pistoli... Ten film nebyl bůhvíjaký, znám teda lepší... Julia a Brad mi ale do rolí docela sedli, příběh taky docela pěkně běžel. Takový nadprůměrný film, který rozhodně nedosahuje kvalit mých oblíbených filmů, ale na druhé straně film, na který se opravdu dá dívat a nudit se ani nebudete. ()

Fanucci odpad!

Blbý a nudný film na který jsem dokonce šel i do kina. Pitt, Roberts a bohužel i Gandolfini zapadli do celkové kvality snímku. Na druhou stranu, sebelepší herec nezachrání debilní filmový scénář... ()