Na počátku je architekt Petr a vadnoucí zájem o sex zkorumpovaného poslance a bývalého spolužáka Dohnala. Ten totiž s Petrovou asistencí znásilní mladou veterinářku Lenku. Dívka však využije své profese, oba muže uspí a profesionálně vykastruje. Všichni tři se tak dostávají do eskalující spirály problémů. Dohnal se snaží celou věc ututlat před veřejností, Petr se jen s velkým vypětím zbavuje dívek, které mu víc než zřetelně dávají najevo svou přízeň a Lenka, ta se zhroutí vinou svého přítele, ekologického aktivisty Michala, který ji nejprve raní svým necitlivým přístupem, poté zradou, když se stane milencem její nejlepší kamarádky Anny a nakonec bezohledným pokusem využít znásilnění Lenky k vydírání Dohnala, náměstka ministra pro životní prostředí, kterým by zabránil výstavbě nového dálničního obchvatu. (oficiálny text distribútora)

mirkaaa

Věru Chytilovou nemám zrovna v oblibě, ale některé její filmy se vydařily (např. Kopytem sem, kopytem tam, Dědictví) a Pasti, pasti, pastičky řadím k těm lepším. Alespoň mně se to líbilo, především díky trojici hlavních představitelů - Donutil, Hanák, Stivínová a také kvůli originálnímu námětu, ze kterého až mrazí. Jinak nejlepší z filmu jsou scény, kdy Donutil s Hanákem zjistí, že byli vykastrování a potom ještě, kdy Vávra připravuje míchaná vajíčka a posléze zjistí, co bylo v ešusu. Až na ten konec jsem se dobře bavila. ()

Prochy38

Jedna z těch lepších českých komedií. Jde tedy samože o černou komedii, a to hodně. Z. Stivínová hraje úžasně, T. Hanák je výborný a M. Donutil v netradiční roli taky bezchybný. Krutý čin - ještě krutější osud. Co dodat... ()

peetriss

Chcete vidět tvůrčí krizi v praxi? Podívejte se na porevoluční film Věry Chytilové - s každým dalším filmem hlubší a hlubší průšvih, slátanina a brak s nulovým poselstvím, že by jí ten feminismus začal trochu lézt na mozek? Rádobyvtipné situace jdou do ztracena a naprosto nefungují. Český lev pro Miroslava Donutila je pro mě jednou z největších záhad v historii této ceny, naopak poměrně slušný výkon podává Zuzana Stivínová (které patří ta jediná hvězdička v mém hodnocení), avšak vzhledem k brakovosti tohoto filmu se snaží zbytečně a celá její snaha přichází v niveč. ()

.baris.

Začátek je velká nuda, ale Barunka trpělivě čekala, jestli se to rozjede. A ono jo, rozjelo se to. V cosi úchylné, odporné, nechutné... Ne, zkusila jsem to znovu a nejde to. Já a Věra Chytilová se asi myšlenkově nikdy nesejdeme. Snad jen Donutilova hláška "já tam taky nic nemám" stála za to. ()

Vejrrr

Mimo "Dědictví" asi nejlepší film co režisérka Chytilová natočila (ještě jsem tedy neviděl Hezké chvilky bez záruky). Film je skvěle obsazený a až na slabší místečka se dá říct, že se v něm "pořád něco děje" a v součtu je z tohoto filmu "o odňatých varlatech" nadprůměrná komedie s nadprůměrnými dramatickými prvkami. Trochu nebo víc absurdity tam asi uvidí každý, ale na film se každopádně nezapomene... ()

Alf

podprůměrný film, který těží z pikantnosti námětu, P.S. docela by mě zajímalo, zda ta nechutnost s přípravou vajíček je podle skutečnosti, nebo zda se pod ní skrývá nějaký těžce filozofický symbol podle umělkyně... ()

Charon11

Slabé hodně slabé na paní režisérku jakou je jistě výrazná postava českého filmu Věra Chytilová. Bohužel od Kopytem sem, kopytem mě nějak již nedokáže přesvědčit o tom, že mi má umělecky co říci. Mám prostě rád její starou tvorbu, a pokud se najde někdo, kdo jí ještě dá peníze na pěkný film, tak se budu těšit. Tohle mě nebavilo a považuji to za špatný scénář a tomu odpovídající režii. ()

mira007

Český rape and revenge řízlý šišlavou komedi? ... no nevím a to tam to hvězdné obsazení včetně režisérky asi dělá co umí, ale sorry šlo to mimo moji estetiku. ()

ArthasKarfa

Tedy nevím kde Věra Chytilová brala námět na tenhle film, ale tohle prostě člověk normální nemůže vymyslet. Nevím co víc k tomu napsat, prostě mě z toho v podstatě půlku filmu bylo zle a druhou blbě. Film, ze kterého vám je fyzicky špatně nemůžete hodnotit kladně i když herci hrají dobře a vše ve filmu klape. ()

kamil.i

Naozaj originálny námet, no spracovanie dosť pokryvkáva. K lepšiemu výsledku by pomohlo, keby sa upustilo od akejkoľvek snahy o komédiu a film by bol spracovaný ako čistokrvná dráma. ()

bidja

Je zajímavé, že když jsem na tom byl ve 20.století v kině tak se mi to líbilo. Teprve jsem čerstvě pořídil videorekordér a začal jsem mít film jako koníček. Teď po 20 letech mi přijde hrozné jak je to celé přeafektované. Jak hrozně hraje Donutil, Hanák či Roden než se vymanili ze svých škatulek. ()

Lukoye odpad!

Nikterak originální ani zpracováním ani hereckými výkony, tedy vyjma Hanáka, kterého jsem ale ještě nezažil zahrát špatně. Myslel jsem, že filmy tohoto ražení, prvopostrevoluční jsou přežité a kocovina z opojení svobodou, kýčem neskrávaným obžerstvím je za námi. Věra Chytilová dokazuje, že tomu tak zdaleka není a stále si jede ve své stopě. Byl jsem z tohoto filmu steně znechucen jako z americké tisicidílné seriálové produkce. A to ani nemluvím o tom reálném kleštění vepřů na začátku. ()

Tomislav

Některé scény sklouzávají tak hluboko pod průměr, že stáhnou do kelu celý film. Zvlášť konec je jak vystřižený ze stupidní argentinsko-himalájské koprodukce. ()

filmator

Věra Chytilová si zaslouží sympatie, že se věnuje současnosti, kritizuje a rýpe do všeho, co jí nevoní.Těch kritizovaných věci tu je ale možná až moc, stejně jako postav. Film je zvláštním žánrovým spletencem s nevyrovnanými hereckými výkony. Máme zde na jedné straně civilní herectví, na druhé exaltované. Kapitolou samou o sobě jsou neherci. Jejich "výkony" jsou často toporné a tudíž měli dostat prostor buď méně známé herecké tváře nebo lépe nadaní naturščici. ()

RadimFišer

Ještě tedka mě z toho filmu mrazí. A to je tři roky a ještě déle. Nechci to vidět znova. Realita a podpal tohoto filmu je příšerně drsný. Z úcty dávám za 4. ()

Richie24

Snahy do tak vážného tématu, které "Pastičky" předkládají, nacpat komediální prvky - společně s pitvořícím se Donutilem - na mě působily nepatřičně až trapně. Nebavil jsem se, paní Chytilová. Vůbec. Bohužel. 2 ** za skvělý herecký výkon Zuzany Stivínové. ()