Andrew Largeman (Zach Braff), priemerne úspešný herec, sa pretĺka životom pod vplyvom upokojujúcich liekov, kým ho smrť matky nedonúti, aby ich vysypal a skúsil, čo sa stane. Kedysi ho otec Gideon (Ian Holm), psychiater, presvedčil o tom, že jeho vinou skončila matka v invalidnom kresle, a on sa s tým dodnes nevyrovnal. Dnes žije v Los Angeles a takmer desať rokov nebol doma v New Jersey, ktoré prezývajú aj Štát záhrad. Ani tritisíc míľ, ktoré ho delia od dominantného otca, mu nepomohli zbaviť sa obáv a strachu. Keď sa konečne odhodlá odcestovať na matkin pohreb, doma znovu objaví staré spomienky i známych, predchádzajúci jedinečný život. Doma sa usiluje vyhnúť sporu s otcom, ale vie, že to bude čoskoro nevyhnutné. Osud spôsobí, že sa zoznámi so Sam (Natalie Portmanová), dievčaťom ktoré je všetkým tým, čím on nie je. Čoskoro sa z nich stanú milenci. Jej prirodzenosť, spontánnosť a odvaha pomaly otvárajú jeho srdce pre radosť i bolesť, ktoré k životu nevyhnutne patria. Ani Natalie však nie je bez vnútorných problémov. Ak majú nadviazať plnohodnotný vzťah, musia sa so svojimi trápeniami najprv vyrovnať... (TV JOJ)

klerik

Veľmi dobrá Braffovina o mladých ľuďoch hľadajúcich si miesto v živote. Super postavy, nevtieravý humor (ani by som to nenazýval komédiou). Ešte lepšie ako POSLEDNÍ POLIBEK... Ak ste kvôli nadmernej divnosti nezvládli NAPOLEON DYNAMIT, Garden State je omnoho stráviteľnejší filmík o pár zvláštnych týpkoch... ()

mat.ilda

Andrew má zjevně nějaký problém a já musím přijít na to, jaký... což nedalo zase tolik práce, podstatné je, jak mně ten vážně nevážný příběh o nelehkém návratu domů byl příjemný, nakonec až tak, že mě donutil znepokojivě kontrolovat rychlé krácení stopáže... Aby ne, když ve společnosti Zacha Braffa, ve věru roztomilé roli utlumeného a tvárného hrdiny, musíte nezbytně vzít na milost jeho zvláštní kamarády i nový objev s děsným hlasem a ušima jak z Hvězdných válek, ale jinak je zde i Natalie Portman půvabná, milá a přirozená. Pravdu dí distributor - vtipná, inteligentní a dojemná komedie, kdy signální zatahání za ucho zvonivě (rozuměj - fakt spontánně) rozesměje a nic nevyznívá hloupě, ani osvobozující akt, jen si tak zařvat do hlubiny... ()

heyda

Hrozně divný film. Všichni se chovali zvláštně, místy až dementně, humor jsem tam nepochytil, drama to už vůbec není, snad jen trochu té romantiky a uznávám, že mladá Natálka je skutečně roztomilá a hudba se mi taky líbila. Nicméně jsem dost zklamaný, od filmu s takovým hodnocením jsem čekal něco úplně jiného. Musím dát jen 2 hvězdy. :( ()

Roman.Ticka

Psychologický chytře zpracovaný snímek, herecky dobře obsazený, přítulná hudba Coldplay, Jimmyho Somerwilla... Zach mě pobavil též ve filmu Poslední polibek, má takový zvláštní kukuč a oči. Některé dialogy měly velkou hloubku, celý příběh byl tak obyčejný, na hony vzdálen typickým hollywoodským velkohubým chvástačkám a megalomanství vlastní americké produkci. I zdánlivě rušivé vsuvky úryvků ze života kámošů a sousedů, nakonec zapadly do logického celku. Celoživotní trauma, sedativa, nudný život, výčitky, pohřeb, návrat, náhoda, osud, proměna, procitnutí, závěr. Od Portmanky se přece neutíká. Tečka. Žádná elipsa. ()

poz3n

Zach Braff splnil jedno ze základních pravidel režie. Jako diváka mě zaujal ihned v první minutě filmu. Jak je ale vidět, ani tohle zlaté filmové pravidlo neznamená automaticky úspěch. Po úvodním geniálním intru se Garden State stává spíše průměrnou existenciální indie romanťárnou, která je nejsilnější, stejně jako začátek filmu, ve svých nejmelancholičtějších momentech. Ten feeling deprese je totiž nadmíru dobře zachycený a kdyby se na něj Braff zaměřil o něco víc, mohl by natočit opravdu výjimečný film. Takhle je z Garden State průměrný, avšak stále zapamatovatelný kus, jehož potenciál je ale podle mě silně nevytěžený. 6/10 ()

anderson odpad!

A máme tu ďalší film kráčajúci v šľapajách LAYER CAKE (teda čo sa zábavnosti týka, inak je to o niečom úplne inom). Tentokrát je to ale oveľa horšie. Tento film má totiž v úmysle "sdělit" nám niekoľko postrehov o živote, láske, smrti, nekonečnosti vesmíru, pominuteľnosti a (ne)zmysle ľudskej existencie, ... KATASTROFA. ZACH BRAFF nie je a (stavím sa, že ani nikdy nebude) druhý WOODY ALLEN. Skôr by som ho porovnal so zúfalcom menom MIKE BINDER, ktorý má tiež vo zvyku oblažovať nás podobnými pseudofilozofickými "rádoby" hlbokými výlevmi jeho depresívno - obsesívno - sexuálne frustrovanej mysle, poznačenej nejedným "mindrákom". Nie, že by to vadilo, no kým ALLEN je vynikajúci a najmä humorný glosátor, BRAFF a BINDER sú iba jeho na smrť nudní epigóni. Tunajšie hodnotenie tak opäť zaradím do osobnej X-FILES zložky. :-) (1.3.2006) ()

Kailo

Zach je opravdu špičkovej herec, Natalie jak by smet. Předměstský styl žítí, který zde vedou je relaxační a dokanlý. 95% Za Zachovu filmovou prvotinu. ()

Janek

Výborný film "od-mladých-pro-mladé-o-mladých" s neuvěřitelným feelingem a talentovaným Braffem, jehož snímek vnesl svéží vítr do všech videopůjčoven. Škoda jen, že se to ke konci trošku táhne. ()

Exkvizitor

Garden State je velmi milá černá komedie s atmosférou filmů Wese Andersona, jen krapet normálnější. Takovýhle počin si představím pod pojmem "kvalitní nezávislý film" - totiž ona nezávislost se má projevovat jenom v technickém minimalismu se kterým je film pořízen a veškeré takto uspořené peníze se mají vrazit do dobrých herců, scénáře a vůbec. V tomto ohledu se režisér rozhodl šetřit zjevně maximálně, protože celé dílko vyprodukoval z větší části sám (i když do Roberta Rodrigueze mu ještě něco schází). Garden State je sice nijak originální, leč příjemný a inteligentní film o tom jak se má člověk naučit žít sám se sebou. ()

Handle

Po dlouhém odkládání došlo na tento film a rozhodně jsem tedy nečekal, že bych mu fláknul 5* a ze začátku to ani tak nevypadalo. Ovšem jen, co se objevila Natalie Portman, tak to začalo být tak zatraceně milý! :) Hrála úžasně a její postava byla skvěle napsaná. Stále jsem se musel smát nebo usmívat. Málokterá romantická komedie si mě získá, ale týhle se to fakt povedlo, zvlášť když je ještě okořeněná chytrým scénářem. Prostě dost líbivý snímek, ani ne tak originální, jako opravdový. Má svoje kouzlo. Poslední věta oficiálního obsahu prostě vystihuje vše: Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. // Směju se a netvrdím, že nebrečím. Ale mezitím se směju. A vím, že je hloupý brát cokoli moc vážně. A těším se na pořádný pláč. Je mi po něm dobře. ()

jerry12

90%. Téma tohoto snímku je zdánlivě jednoduché a v rámci americké tvorby i víceméně rutinní, ale zato velmi náročné na praktické provedení, protože obsahuje celou řadu nutných prvků a emocí, jež musí citlivě a nenuceně vyjadřovat, aby fungovalo na plátně. To chce odvahu, pustit se jako relativně neznámý herec třetí řady sitcomu do tvorby tak emocionálně nevyváženého scénáře, kde je velký prostor pro strategické chyby, které ho mohou stát atmosféru i pozornost diváka. Ovšem musím říct, že Garden State zatím patří mezi ty vůbec nejlepší (a také nejpřekvapivější) debuty, které jsem měl možnost vidět. Neuvěřitelně silné a přesvědčivé genius loci, které se Braffovi daří progresivně budovat a především udržovat, a to nejen scénářem, ale i tvůrčím pojetím a dynamickou režií, mě skoro až šokovalo. Krásně čistý, citlivý a především velmi upřímný příběh, do kterého zapadlo naprosto všechno, od odpovídajícího předměstského prostředí, přes výběr herců v čele se skvělou (a krásnou) Natalií Portman, až po atmosféru, která ze zdánlivě obyčejného a neoriginálního příběhu dělá souhrou okolností výjimečnou love story, působíc úplně jiným dojmem, než filmy narativně podobné tomuto; Garden State totiž prakticky nelze vytknout žádný tvůrčí přešlap. Braff tak dokázal přijít s lehce a vyváženě komediálním dramatem v té nejčistší, nejosobitější a nejpůsobivější formě, brilantně si poradil se scénářem, v němž lze najít celou řadu očividných osobních psychologických projekcí, parádně si poradil s režií, která pasuje spíše na zkušeného tvůrce, než na debutanta, a navíc ještě skvěle zahrál hlavní roli, kde v konstelaci s Natalií Portman funguje dokonale. Garden State má našlápnuto k tomu stát se mou další srdcovou záležitostí, což neříkám často a už vůbec ne u romanticky laděných filmů. Z žánrově podobné tvorby mě takhle naposledy chytlo za srdce Love Actually. To už je let. A když se vedle něj má řadit i Garden State, je to ta nejvyšší liga, kterou v rámci žánru vyhledávám. Pro mě osobně jedno z největších (a nejmilejších) filmových překvapení. A Braff jakbysmet. ()

ScarPoul

Pre mňa film, ktorý si môžem pozrieť aj stokrát a nikdy ma neomrzí. Neskutočne krásne napísané a zahrané charaktery, ktoré sú od prvého výstupu na obrazovke sympatické a ktorých snaženie sa o zapadnutie do života, je natoľko uvoľnené, že mám neskutočnú túžbu len tak sa v Garden State ocitnúť a zakričať si do priepasti uprostred prudkého dažďa. Keď k tomu pridáme pôsobový soundtrack a ľahký humor, jedná sa o jeden z najpôsobivejších filmov aké som mal kedy možnosť vidieť. Braff dokazuje, že je nie len dobrý herec, ale rovnako aj veľmi talentovaný scenárista a režisér . Skvelá postava Natalie Portman, asi najkrajšia za celú jej filmovú kariéru mu skvelo sekunduje. Film, ktorému nechýba nič. A ktorý je vo svojej jednoduchosti tým najdokonalejším čo amerika mohla na poli filmu, ktorý si trúfam označiť ako nezávislý vytvoriť. ()

maseer2

vcelku příjemný film, kterému ale chybělo něco, čím by se mi dostal hlouběji pod kůži.. a bylo moc fajn vidět Zacha Braffa jinde než ve Scrubs.. akorát absolutně nechápu, co má film společného s Absolventem (jak tvrdí popis).. lepší 3* ()

BoPo

Natalie Portman je vo filme. Natalie Portman je jediný dobrý moment filmu. Natalie Portman je herečka akých veľa niet. Natalie Portman je pekná a zatiaľ našťastie nezapadla do žiadnej škatuľky. A prečo píšme len o Natalie Portman? Pretože o filme nemôžem napísať nič pekné, tak radšej píšem o Natalie Portman. ()

Johny_fork

I z naprostého zoufalství může vzniknout něco neskutečně krásného. Dlouho jsem neviděl tak věrohodně, uvěřitelně a citlivě vyobrazené romantické splynutí. Fantastická Natálka i Zach Braff. ()

JayZak

Žánrově velmi nevyrovnaný film. První třetina, plná absurdních vtípků byla výborná, ale šlo to dolů s nástupem Natalie Portman, kdy se to najednou přehouplo do lehce přihlouplé romantické komedie a na konci dokonce do dramatu. Výstupy Portmanové mi připadaly trochu jako jeji exhibice, a jelikož nejsem jejím nadšeným fanouškem (byť její kvality uznávám, třeba v Černé labuti), tak to na mě nemělo žádný pozitivní vliv, spíše mi po nějaké době připadala otravná. Co podle mě filmu uškodilo nejvíc, byla zbytečně vážná poslední třetina, kde hlavní postava řeší svůj vztah s otcem, po příjemném groteskně vtipném začátku by tomu neuškodila větší nadsázka. Stejně tak melodramatická křičící scéna v závěru na mě zřejmě neměla kýžený účinek. Takže je to tak půl na půl. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů

07.03.2006

Režisér oblíbeného filmu a velice výrazného debutu Procitnutí v Garden State, Zach Braff, se pustí do natáčení filmu se silným příběhem OPEN HEARTS, remakeu dramatického dánského filmu natočeného v… (viac)