Posledný bozk

• Česko Poslední polibek (viac)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiálny text distribútora)

Handle

Takže, předem upozorňuji, že můj komentář bude možná příliš subjektivní, ale prostě nemůžu dát vyšší hodnocení, protože si to jen "možná zaslouží". Pro mě je to prostě jen protivný film o lidech, kteří nevědí, co chtějí. Zakládat rodinu, čekat dítě a pak dělat takový blbosti, tak pardón, ale to mě fakt nezajímá, to je jejich blbost. Koukat se na to hodinu a půl fakt nepotřebuju. Pak už nás samozřejmně jen čeká "oh, promiň, jsem takový vůl, udělal jsem chybu...", prostě zrovna dvakrát nemusím lidi, kteří nevědí, co chtějí a pak fňukají. A pokud je Vám víc let a ztotožňujete se s touhle "pravdou", která nám tady byla ukázána a chcete se snažit argumentovat tím, že jste byli "mladí a blbí", tak Vám chci jen říct, že já mám třeba i do třiceti ještě daleko, ale rozhodně vím, že pokud nechci rodinu, tak nechci a pokud chci, tak chci. No a jinak k filmu - Herci slušní, i když nic extra. Ale hlavně nechápu, co na tom byla "Komedie"'. Podle mě tam nebyly ani komediální prvky, spíše jen rádoby psychologické drama, které je však spíše po celou dobu nudné a nic se tam neděje, nic nás nepřekvapí. Díky, nechci. 40%. ()

Trellíno

Film skončil a já tři hodiny ležel, čučel do stropu a přemýšlel o všech vlastních vztahových úspěších a zaškobrtnutích, do toho se mi vkrádaly vpomínky na hezké i nepříjemné chvilky týkající se soužití mých rodičů, navrch jsem proletěl všechny zásadnější poměry svých kamarádů a teprve pak jsem mohl spokojeně usnout. Může být pro vztahový film něco lepší vizitkou, než když ve vás dokáže vyvolat něco podobného? 90% a Braff je teď už pro mě definitivně božan. O sedm let poté: Už mi to přišlo slabší. Silné momenty tam pořád jsou, ale spíš to tak nějak klouže po povrchu a do hloubky se Poslední polibek až tak moc nedostává. Před trilogie je například uplně jinde. Jdeme o jednu hvězdičku dolu. ()

Cival

Šlape to, herci hrají jak z partesu, éterem se line přítulná hudba a občas to má své silné momenty a dobře pojmenované "pravdy". Ale celkově to na mě působilo příliš povrchně, sešité z až moc okoralých schémat, které za sebou vláčí pár nesvéprávných postav. Pocitově mě to minulo ovšem hlavně kvůli postavě Zacha Braffa - sledovat odpouštění slabošskému zoufalci, který se nejen že není schopen postavit čelem vlastním problémům, ale ještě se chová jako absolut bastard (jedna věc je uletět, druhá uletět, pohádat se, s chladnou hlavou opustit zdrcenou zbouchnutou přítelkyni, zalupat si a pak se najednou omlouvat té prvé i té druhé ... ten chlap je nula!), to mě doopravdy nebaví. ()

Adrian

Aj napriek tuctovej zapletke je to prave ona, ktora v sebe nesie punc pritazlivosti prave v tom, ako je podana. Nemam daleko od veku hrdinov filmu a mozno prave preto mi ich tapanie a nerozhodnost na krizovatke zivota prisla miestami az prilis blizka a znama. Hlavne strach "zo zavazku na cely zivot, kde vsetko je zdanlivo dopredu nalinkovane bez dalsieho prekvapenia" byva faktorom, ktori dokaze spolahlivo stimulovat akekolvek pochabe a zive zachvaty sebapresvedcovania o existencii lepsich a vzrusujucejsich alternativ. Pricom ich existenciu rozhodne nepopieram ;-) ()

Boss321

Paul Haggis nám naservíroval úžasnou mozaiku o vztazích mezi mladými lidmi. Takhle má podle mě vypadat správná romantická (i když víc se hodí dramatická) komedie, která má člověku co nabídnout a zamyslet se. Výborné obsazení spousty talentovaných herců v čele se Zachem Braffem a Caseym Affleckem. Skvělý scénář jen podtrhuje jistá režie Tonyho Goldwyna. Určitě můžu jen doporučit...... ()

• Do kin doručeno pod názvem "French". (HappySmile)
  • Rachel Bilson požadovala dablérku pro sexuální scény, protože se styděla před kamerou. Nakonec při těchto scénách odmítla ukázat prsa na kameru a nosila kalhotky, ale scénu natočila sama bez dvojnice. (HappySmile)
  • Když Michael (Zach Braff) usne při čekání na Jennu (Jacinda Barrett) na verandě, můžete si všimnout vyrytých iniciálů "Z.B." (Zach Braff). (HappySmile)