Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Ibea

Film, ktorý budete milovať alebo nenávidieť. Arnold je proste Arnold a v Komande vidíte jeho silné aj slabé stránky. Komando je proste film, ktorý obsahuje všetky existujú klišé akčných filmov a dovádza ich do ad absurda - a robí to skvelo. Nie je to síce klenot, ale treba ho vidieť. ()

karnifex

Velmi blbé i na poměry akčních filmů osmdesátých let (vzniklo tehdy hodně mnohem lepších snímků tohoto žánru), takže fakt nechápu ten kult - že by jen kvůli Arnoldově nesplněnému slibu, že trpaslíka zabije až jako posledního, hahahaha?! ()

SelfishMan

Ach ta osmdesátá léta... Nechci nijak Komando znevažovat, ale při úvodní titulkové sekvenci, kde jsme měli možnost v detailu nastudovat Arnoldovu muskulaturu, když si zašel do lesa jen tak porazit kládu a pak ji na rameni přinést domů a následně si kdesi v horách sám hraje s malou holkou jsem skoro brečel smíchy a přemýšlel jak se k tomu postavit. V konečném důsledku to ale nakonec byla prostě osmdesátková klasika se všemi klišé co k ní prostě patří. Arnolda ve velmi velmi úsporných plavečkách vystupujícího z moře se zatnutými svaly jsem ale doufám viděl naposledy. Jinak to ale byla vskutku vintage akční radost ( hlavně závěrečná mela). ()

tomino28

Tohle je Arnold tak, jak ho chceme vidět! Drsný a neohrožený, a přesto dost často vtipně hláškující zabiják. Realističnost tady nehledejte, spíš se připravte na to, jak všemožným arzenálem obtěžkaný Schwarzenegger kosí postupně celou armádu. ()

brasek

Na 80. roky jedna z akčných peciek akými sme sa nevedeli nasýtiť, lenže dnes už trocha na smiech. Hodnotím podľa videnia z 80. rokov, dnes by to bolo o jednu hviezdu menej. ()

buchannon

Naprosto odpočinkový snímek. :) Dokážete si představit vhodnější film k odpolednímu kafíčku, či k čaji "o páté". :) Možná trochu přímočarý, ale když Arnie v životní formě kosí jednoho za druhým jak na běžícím páse, tak to vždycky stojí za to. ()

Tempest

Při psaní komentáře jsem si vzpomněl Ozzáka a jeho pečení cukroví pro chlapy (hrubá x hladká mouka, rohlíčky x rohlíky). Kdyby měl Ozzák komentovat tento film, musel by uznat, že je skutečně pro chlapy. Příběh plukovníka Matrixe, který díky únosu dcery promění jeden ostrov kdesi v Karibiku v peklo, je přímočarý, na nic si nehraje a jde přímo na cílovou metu. Arnoldovi stačí jeden tvrďácký kukuč, pár hlášek (můj přítel je na smrt unaven, nebuďte ho prosím) a neuvěřitelná spotřeba střeliva, aby se z Komanda stala kultovní akční legenda. Moje oblíbená scéna (zparodovaná v Žhavých výstřelech) je ta, když si Matrix po vylodění na ostrově obléká kvanta výzbroje. ()

Leb_Halabala

HA! Jak se řiká:,,V jednoduchosti je síla'' . Dopíči Komando je úplně geniální. Upocenej Arnold aka John Matrix totálně nakope prdel každýmu, kdo se mu postaví do cesty, aby zachránil svou milovanou dceru. Cca jednou za 20 minut vyžblemtne supr čupr hlášku. Ideální akčňák, kterej měl tak půl stránkovej scénář: unesou ti dceru --> buď super drsnej. Kam se na to hrabe vyprcanej Rambo. ()

AlDelon

Komando má jistě každej kuchař akčního filmu doma na čestným místě zarámovaný jako jednoduchej ale žravej pokrm pro diváka. ()

Sunwheel

Keď si zoberieme Ramba 2 a Missing in Action, tak Commando ponúka vlastne to isté v typicky Arnieovskom štýle a v áčkovej produkcii. Začiatok až vtipne idylický (scéna so srnkou spôsobila, že som vyprskol drahý rum!). Hlavný hrdina (ktorý celý film vyzerá akoby práve vyšiel z fitka) odmieta opustiť svoj dôchodok a zrazu sa všetko mení a príde akt pomsty, kde ho nezastaví stovka nepriateľov so zbraňami ani polícia. On sa prebije všetkým a finále trvá skoro polovicu filmu. Ale vy sa ani chvíľu nenudíte a užívate si odľahčený, ale napriek tomu kvalitný popcornový zážitok. Toto musíte mať jednoducho radi ak milujete akčnú nostalgiu 80. rokov. Arnie urobil dobre, že nešiel do pokračovania, lebo by to mohlo ísť dole vodou ako séria s Rambom. ()

Winster

Jeste ze tam zustal jackson a harrys, protoze jinak by to bylo v troube! Neruste pritele, spí jako zabitej :D Spousta super hlášek, kdyz se na to clovek kouka jako na to ze si to samo ze sebe utahuje. ()

PTuranyi

Jednoduchý priamočiary akčný film s nadsádzkou. Máme tu zlého diktátora snažiaceho sa zvrhnúť prezidenta v krajinke Val Verde. Jeho nástrojom má byť plukovník John Matrix, ktorý je prezidentovým priateľom. Za týmto účelom mu unesú dcéru a potom to začne, lebo Johna nebude niekto len tak ťahať za nohu. Arnold na výprava za záchranou dcéry nemá zľutovanie na pomoc si vezme náhodnú okoloidúcu a likviduje jedného sviniara za druhým. Scenáristi sa nespoliehali len na akciu, ktorá je plná barličiek a logických dier, ale dialógy okorenili slušnou dávkou hlášok, takže Arnoldovi odpustíme aj to nemotorné herectvo. Hlavne v závere sú to úplné jatky, ktoré sú výstižne parodované vo filme Horúce strely. Až po záverečný súboj s Bennettom, ktorý nakoniec stratí paru. 70% ()

Chemic

Takový suchý průměr. Dá se na to koukat kvůli akcím, ale že bych bez toho nemohl žít, to asi ne. Ve srovnání s většinou posledních Arnoldových filmů je to naprosto úžasný. ()

Kiedis odpad!

Klasika,klasika,no a co ? Možná klasika,ale pro mě maximálně tak klasický odpad...na motiv tohoto filmu si TV Nova vybrala název pro svůj nový pořad,"1 proti 100"... ()

Olivier

Arnold je perfektně toporný, hranatý a krásně se leskne. Jako robot zkázy si jde pro svou dcerku, ignoruje kulky, tváří se drsně a semtam vytáhne z rukávu některou ze svých geniálních hlášek. A když mu náhodou dojdou náboje? Nevadí, určitě se najde nějaký zahradní altánek plný vidlí a ozubených kotoučů. Do toho všeho tříská úžasná béčková hudba osmdesátých let. Když si ještě připočítáte skvěle přehrávajícího hlavního záporáka, oblečeného do kroužkové vesty (!), vyjde vám jedno z nejlepších čistokrevně akčních béček v dějinách filmu. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)