Sheryl Yosstová vyrůstá od malička s otcem, který je trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. Píše se rok 1971 a místní tým středoškoláků má pod jeho vedením velké ambice vyhrát turnaj. Všechno se změní v okamžiku, kdy ho na postu vrchního trenéra vystřídá mladý a nekompromisní Herman Boon, zatímco Bill Yosst se musí spokojit s místem pomocného trenéra. Nový trenér sice za sebou má skvělé výsledky, ale pro většinu obyvatel města je nepřijatelný - je totiž černoch. Rasismus, skrývaný pod pláštíkem občanské spořádanosti, ohrozí už první soustředění mladých hráčů. Konflikty jsou na denním pořádku, protože rasové předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Boon však nešetří nikoho a zajímá ho úspěch celého týmu. (oficiálny text distribútora)

Sidenius

já mám rád filmy podle skutečnosti, ale myslím že z toho šlo udělat více, obyčejný scénář a jednoduché scény z toho udělalo svoje. A myslím že dítě v devíti letech nemůže fungovat v režimu ve kterém se tohle geniální dítě trenéra prezentovalo... škoda. Jinak pěkný příběh který mi jen utvrzuje že Amerika je nejvíc rasistická země na světě. ()

Bogrant

Filmov s podobnou tematikou a odkazom, akurát zakaždým s iným športovým zázemím je pomerne dosť, no vždy sú zvláštnym spôsobom pútavé a keď sa k tomu pripojí aj "inšpirované skutočnými udalosťami", majú niečo do seba a hoci nie sú bezchybné, sentimentu v nich nájdete požehnane, stoja za to. Tak ako Titáni s opäť výborným Washingtonom a tentokrát aj Pattonom. ()

oskiii

Mám rád americký fotbal, mám rád sportovní příběhy a tenhle patří k těm nejsilnějším. Poselství toho filmu je naprosto jasné, ale je třeba říct, že je absolutně nenásilně podané a působí jako přirozená součást filmu. Washington je vynikající. Patton v lehkém závěsu. Určitě bych zmínil i “nenapadnou” roli (tehdy) malé Panettiere. ()

oregon.fox

Tolik klišé v jednom filmu jste snad nikdy nemohli vidět. Na druhou stranu, ve filmu si můžete vychutnat, krom řady hlášek, i výtečného Denzela Washingtona, který, i když předvádí naprostý standart, zahrál svoji úlohu skvěle. ()

dogstar

Týmový duch, přátelství na celý život, rasové předsudky, touha zvítězit a změnit nezměnitelné se spojili ve velkém třesku a vytvořili jeden z nejlepších sportovních filmů, který byl natočen podle skutečných událostí. Musím říct, že mě opravdu chytil za srdce svou upřímností a nenuceností, které většina podobných snímků postrádá. Celý děj jakoby přirozeně plyne a omývá přirozenou lehkostí, která mě pobízela stát se součástí fotbalového týmů, který bojuje proti předsudkům a současně si plní svůj sen. Fandíme Titánům. ()

soulless

Ukázkové sportovní drama s happy endem jak je přesně typický pro americké dojáky. Film, který vyniká především vynikajícím obsazením vedlejších rolí, ve kterých prostě vidím charakteristické rysy postav, které hrají v budoucích seriálových hitech ( The Wire, Scrubs) a výkony dual Washington/Patton, hutně podpořený happyendovým dějem, postaveným na rasové otázce ve sportovním prostředí prostě musí většinu publika zaujmout. 8/10 ()

MAX33

Já osobně jsem si u tohoto filmu vybrečel oči, mám rád sportovní dramata, ale tohle byl výkon na entou. Dojemný příběh přátelství, kariéry, vítězství, krize, smutku, rasizmu. Vlastně ani nevím proč jsem brečel, asi mě tak strhly ty monology Denzela Washingtona, kterého já považuji za pana herce. Bavil jsem se a hltal od začátku do konce. ()

djkacko

Veľmi pozoruhodný snímok z prostredia amerického futbalu posadený do čiernej doby americkej histórie, kde vládla rasová neznášanlivosť. Film rozpráva príbeh jedného bieleho a jedného čierneho trénera /samozrejme skvelý Denzel Washington/ ktorý aj keď proti svojej vôli museli začať spolu trénovať. aj keď príbeh vyznieva ako jedno veľké klišé ktoré poznáme už aj z iných filmov /Skvelý Kouch Carter a pod/ je natočený veľmi zaujímavo a hlavne vďaka sympatickým hercom je pozoruhodné pozerať ako sa neznášanlivosť postupne mení na priatelstvo. Začal som to pozerať nie s príliš veľkým očakávaním ale bol som veľmi milo prekvapený. U mňa jednoznačne palec hore a odporúčanie na utorkové večery bravo.. ()

AmericanX

Whow, musím si změnit svůj TOP 10, to je jasné.. neuvěřitelně silné drama o rasismu, fotbalu, lásce ke sportu a vítězství.. Denzel Washington podává strhující výkon.... ()

mpet

Jeden z nejlepších filmů z prostředí amerického fotbalu. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami, neboť tento film nebyl jen o sportu a cestě za vítězstvím, ale byl také o rasové nenávisti a o stmelování lidí. K tomu všemu přidal se se svým standardně vysokým hereckým výkonem Denzel Washington, kterému ale konkurovali i ostatní mladí herci v rolích jednotlivých fotbalistů. Jako fanoušek sportovních filmů jsem si tady opravdu lahodil a hned po shlédnutí jsem Vzpomínku na Titány zařadil mezi mé nejoblíbenější sportovní filmy. ()

Maktoko

Pred zhliadnutím tohto skvelého kúsku som ešte nebol fanúšikom amerického futbalu . Film v sebe spája viacero vačších problémov a hlavne rasizmus. Nový čierny hlavný tréner p.Washington odviedol skvelý výkon. Atmosféra filmu je skvelá a zvraty su velmi vhodne načasované. odporúčam pozrieť . Fanúšikovia fotho športu si tu prídu na svoje tak ako basketbalisti v Coach Carter. ()