Sherlock Holmes: Majster medzi vydieračmi

(TV film)
  • Slovensko Sherlock Holmes: Majster vydierač (viac)

Ničit životy lze i bez násilí - stačí k tomu informace. Sherlock Holmes bojuje s nebezpečným vyděračem. V Londýně působí nebezpečný vyděrač, o čemž přijde detektiva Sherlocka Holmese informovat jistá stará dáma. Zdá se, že muž využívá služebnictva, které mu prodává kompromitující dopisy a další informace o nejrůznějších prohřešcích svých bohatých pánů. Jediné, co Holmes získá, je kus papíru s iniciálami C. A. M. a slovem devil ďábel. Vyděrač se právě soustřeďuje na mladou Charlottu Milesovou, která má před svatbou s plukovníkem Johnem Dorkinem. Charlotta dostane dopis, ze kterého vyplývá, že její nastávající tajně vyhledává společnost a přátelství transvestitů. Dívka zasnoubení zruší a zanedlouho se plukovník zastřelí. Mezi dopisy, které před smrtí napsal, je i jeden adresovaný Holmesovi. Ten ho navede na vyděračovu stopu (oficiálny text distribútora)

DocBrown

I na druhý pokus jsem tomu prostě nepřišel na chuť, pro mě je to nejslabší Brettův Holmes. Příliš zdlouhavé, nepropracované, nedoylovské. Konec hodně odfláknutý, jak se dostala dovnitř, když Holmes musel přelést zeď? Ta vražda na konci nikoho nezajímala? Holmes (v pokročilém věku resp pokročilém stádiu nemoci) svede služebnou? Jediné pozitivum, že se vrací Colin Jeavons jako Lestrade. 45% ()

lukasd

Zpracování je velice slušné, ale jsem asi ovlivněn tím, že povídku Charles Augustus Milverton nemám příliš rád. Je to hlavně z toho důvodu, že na ní není takřka nic detektivního. Takže, kdo očekává klasickou holmesiádu, ten bude nejspíš zklamán. ()

MickeyStuma

Tak sebejistého vyděrače aby člověk pohledal. Problém ho usvědčit má i samotný Sherlock Holmes. Ano, takový vyděrač se skutečně dá považovat za krále všech vyděračů. Jak je to však nakonec vyřešeno je zcela mimo chápání. Sherlock Holmes ve finále asistuje vraždě? Kam se poděl ten starý dobrý Sherlock Holmes nemající problém cokoliv vyřešit? Snímek se od předešlých atmosférou nijak ne vymaňuje. Divák je sice zvědavý jak to nakonec celé dopadne, ale opět to postrádá napětí a hlavně typickou Holmesovskou sebejistotu. Jedná se o další krátkou povídku převedenou do celovečerní stopáže. Úkol pro scenáristu vskutku nelehký. No, nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. ()

PavelZava

Je to přesně, jak řekl Sherlock Holmes : "No, Watson. There are certain aspects (of this case) of which I am not proud. Please". Tento díl nepatří k dobrým, Sherlock Holmes je spíše mužem převleků, než mužem s geniálním úsudkem, pamětí, logikou a dedukcí vybaveným vyšetřovatelem. Robertu Hardymu zlomyslnost kouká přímo z vočí. Scénář : Jeremy Paul / Hudba : Patrick Gowers ()

kwaicheng

Sherlock Holmes coby lupič v saténové škrabošce a Sherlock Holmes coby klempíř. Přidáme do toho pěstní souboj a ukázku Holmesova karate viz úder malíkovou hranou a vcelku se pochlámeme. Dobré, o mnoho lepší nežli Svobodný mládenec, ovšem stále tomu cosi chybí, jakási příchuť, která by z 3* Vyděrače udělala 5*Psa Baskervillského. ()

Navaran

Jsem mile překvapena. Povídka je jedna z nejnevýraznějších, jaké Doyle napsal a udělat z ní celovečerní film, u kterého se člověk nenudí, je mistrovské dílo. Díky tomu přidávám jednu hvězdu navíc... ()

Tiiso

Tento příběh ukazuje slavného detektiva v trochu odlišných pozicích než jsme zvyklí. Je více člověkem, který i chybuje, než strojem na řešení případů. Klasické britské zpracování, tv produkce. Ztvárnění je ucházející a samotný děj nenudí. ()

Tanmut

Z povídky jsem si oblíbil pasáž, kdy Holmes s Watsonem blafují a tvrdí, že klientce poradí, aby svému nastávajícímu řekla pravdu a doufala v jeho shovívavost, na což náš vyděrač odvětí: "Evidentně neznáte povahu earla." To všechno ve filmu je. Poté se tam píše: "Z výrazu na Holmesově tváři jsem jasně viděl, že ji zná." Což ve filmu nebylo; a já se tak těšil na Holmesův výraz. Jinak by této adaptaci padesátiminutový kabátek slušel více, první půlka se táhne a místy působí chaoticky, zapůsobil pouze závěr v Milvertonově domě. ()

Amonasr

Opět poněkud chaotické zpracování, kdy jsem občas ztrácel pojem, kdo je kdo. Tenhle Sherlock Holmes svým místy zbytečně neurvalým chováním navíc nevzbuzuje zrovna bůhvíjaké sympatie. Kladem jsou naopak věrně zobrazené dobové reálie včetně příslušné atmosféry. ()

Maja238

No né, pan Holmes umí balit holky... :D A ten blázen toho vůbec nevyužívá! Kdyby chtěl, (Jak ve filmech tak v knihách) měl by na každém prstu deset holek, (Má na to vzhled i povahu a jak říká Watson: "Můj přítel měl nedocenitelnou schopnost vloudit se do přízně žen, kdykoli se mu zachtělo.") ale on ne, postaví si hlavu s tím, že ženami opovrhuje a tím to končí. Ta líbací scéna mne dostala, vejrala jsem na ty dva, jako koza na nová vrata. :)) Nicméně, jak už tady hodně lidí psalo: Tento film byl velmi zvláštní. Všechny ostatní díly z Brettem jsou O.K. jenže toto... Vážně, jiné slovo než zvláštní se použít nedá. Pan Holmes je celou dobu nasranej, jako kdyby mu uletěly včely. Na ubohou paní Hudsonovou řve. (ta dobrá žena si to fakt nezaslouží)! S klienty nemá špetku soucitu či trpělivosti a často jsem měla dojem, že by nejradši vyšel ven a s děsivým úšklebkem lehce naznačující psychopatický úsměv zmlátil nejbližšího chodce... Jestli je to muž, žena, dítě nebo snad pes by mu bylo celkem jedno. ()

subic

7000 liber za 5 kompromitujících dopisů a není to málo? Byl to prostě mlsný dědek se zálibou v cennostech a špercích, kupoval a sbíral kompromitující milostné dopisy a pak vydíral. Zajímavé je, že i Holmes tu laškuje se služebnou a dokonce se s ní i zasnoubí. Tak lehce dobrodružný díl s nečekaným koncem. 7/10 ()

Hawaj

Parádní Sherlock, bohužel formátově poznamenaný tím že byl točen pro dnes již malé televizní obrazovy, takže ty obří detaily hlav při dialozích jsou po čase na dnešních velkých LCD obrazovkách už dost obskurní navíc ještě v tom 4:3 ořezu. Šerlok, který je Šerlokem i bez svýho kostokovanýho kabátu a tý profláklý lovecký dvouštítkový čepice. Super výprava, kasting i herecké výkony tak jak to britové uměj. Děj i zápletka se skvěle odvíjí a udrží nás v napětí až do rozuzlení, které není špatné ale je špatně zdramatizované a člověk má pocit jako by tam chyběla půlka záběrů. Zajimostí je že představitel Sherlocka Jeremy Brett, který se svou mefistotelskou tváří tak báječné sedne do postavy detektiva je ten pěkně zpívající mladíček co se zakoukal do Lízy Doolitlové v My Fair Lady. https://youtu.be/lnfHYJFmmIk ()

ostravak30

Už jen za samotný konec, na který se vyplatí si počkat, si tvůrci zaslouží čtyři hvězdy. Nebudu prozrazovat více než je nutné když řeknu, že Sherlock Holmes poprvé bude utíkat před nebezpečím, přihlížet vraždě a dokonce ji schvalovat. A to vše se týká i Watsona. Zvlášť doktor už není nejmladší a když je divák vidí přelézat zeď... Ale zpět ke zločinu, který S. H. klidně nechá být. Je to od něj trochu alibistické, když neumí, jak sám říká prohrát a uznat, že něco neumí vyřešit, jde naproti zločinu. To je nejen překvapivé, ale též zásadní porušení jeho zásad. Ještě něčím je snímek ale zajímavý. Poprvé se na Holmese (alespoň v roli Jeremyho Bretta) věší dívka, detektiv jí slibuje sňatek a také jeho převlek je lehce úsměvný. Samotný film se nese dlouho spíše v klidnějším duchu a pouze definitivní závěr se tomu vymyká. ()

Nut

Jak lze z krátké povídky udělat hodinu a půl dlouhý film, který je koukatelný, zábavný i tragický, s vypracovaným scénářem a skvěle zahranými postavami. Takhle! ()

ariari odpad!

to už z piety dávate 4 hviezdy? veď nudnejšiu blamáž s príšerným strihom, v polovici záberu na ksicht a oidipovské teatrálne gestá s banálnymi frázami nič nehovoriacimi, ale zato v trvaní 2 minút! sa snáď ani nedalo natočiť... katastrofa, som rada , že sa sherlock už odvtedy poriadne posunul, dozadu v 80. a dopredu rokov 2000 ...booože. takto človeka oblbnúť hodnoteniami! ()

PTuranyi

Sherlock Holmes: Majster medzi vydieračmi(1992) Posledný z tejto série Sherlockov Holmesov v podaní Jeremyho Bretta aj keď natočený ešte pred Posledným upírom a Slobodným mládencom, si udržiava štandardnú kvalitu ako hereckého prejavu tak aj produkcie. Miestami som síce mal pocit, že televízna atmosféra vystrkuje rožky, ale bol to len okamih. Aj príbeh je priamočiarejší hoci si necháva pár súvislostí ako prekvapenie. 70% ()

glum88

,,- Jistě vás bude zajímat, Watsone, že jsem se zasnoubil. - Ano ? Výborně ! - S Milvertonovou služebnou... - Proboha - Byla zdroj informací... - Nezašel ste příliš daleko ?'' ()

gizi

Výborná dvojka Holmes - Watson, je to herecký koncert. Holmes se zde ukazuje hned v několika rolích, z nichž dvě jsou dost nezvyklé. 75%. ()