Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

mfanta

90% - Tak toto je herecky koncert par excellance. Vsichni tri hlavni hrdinove jsou skveli. Atmosfera jako remen. Toto musi videt kazdy filmovy fanousek, dokonce i ten, ktery westerny zrovna nemusi. ()

monika_cz

Roztomilý film, skvělé obsazení, dobré vtipy a nezapomenutelná scéna kole. Paul Newman a Robert Redford v roli banditů se rozhodnou přepadnout Union Pacific Express. Na začátku jsem byla napnutá, zda se jim vlak podaří přepadnout, poté jsem byla napnutá ještě více, když se pokusili o přepadení stejného vlaku po cestě zpátky. Líbila se mi část, kdy oba hlavní hrdinové prchali a vymýšleli různé fígle, aby se zbavili pronásledovatelů. Nelíbila se mi však jejich chamtivost, která je dostala ještě do větší šlamastiky. Co však velice oceňuji je konec, kde vlastně ani jeden z nich neumřel. ()

Sadova302b50

Silně zromantizovaný westernový snímek tahá nahoru hudba, dobře napsané dialogy a taky herecké výkony. Samotná kamera si u mě vysloužila samostatnou hvězdu. Jenomže až asi na dvě scény mě film nezasáhl do hloubky, natož aby mě přimrazil do židle. A napětí je tu takové podivně budované (Hodný, zlý a ošklivý, to je jiné kafe). 75% ()

Garbadh

Da se vubec komentovat takova klasika? Mozna by ani nemela. Snad jen...kdyz nekdo rekne jmeno tohoto filmu, vybavite si nekdy scenu z druhe pulky filmu po skoku ze skaly? To je pro me konec a tam taky konci 5*. ()

Nag0

Snažím sa spomenúť si na dvojicu s lepšou chémiou akú mali Robert a Paul v tomto filme, ale žiadny lepší príklad mi nenapadá. Má to proste toľko skvelých scén, herectva a jednu krásnu filmovú dušu, ktorá nezostarla za tých niekoľko desiatok rokov ani o deň. Skutočne nadčasové dielo, ktoré mi vždy aj napriek "zamrznutému" koncu vie privodiť taký ten "good vibe", čo dokáže len hŕstka filmov. ()

Suzzie

Myslim, ze tento film je pomerne nadceneny. Do poloviny byl dej misty pomaly, misty chaoticky a dialogy slabe. Druha pulka byla mnohem dejove zajimavejsi. Herecke vykony samozrejme vyborne - ve spojeni Redforda s Newmanem to snad ani jinak nejde, ale presto na me vyznamny dojem neudelal. ()

StaryMech

Papírová rozvernost hovorů a hvězdné fasády titulní dvojice (o prostocvicích na kole mezi kapkami deště ani nemluvě) mi na stará kolena nějak nesvědčí; naproti tomu víc než zamlada oceňuji Hallovu kameru - kterou někteří kritici přičetli k slabinám díla. Když už western s Newmanem a Redfordem, raději hezky po jednom : "Hombre" a "Jeremiah Johnson". ()

J1R1K04

"Co se bojíš? Stejně se zabiješ pádem!" Podobně jako u filmu Podraz - jedná se o hodně dobrou oddychovku se skvělou ústřední dvojicí, hodně dobrou hudbou (ačkoliv je jí fakt málo) a po ostatních stránkách téměř bezchybné řemeslo, ale úplně mě to nedostalo. Ale i tak se mi BCaSK líbil více jak Podraz, protože BCaSK má několik naprosto geniálních scén (Loupež vlaku, Skákání z útesu, Loupež banky v Bolívii a hlavně naprosto skvělý konec). Takže jsem vlastně dostal suprovou zábavu se sympatickou hlavní dvojicí a nezapomenutelným závěrem. 85% ()

horskejvlk

Inspirováno skutečnými gaunery tzv. divokého západu, zmetci, psanci, sobci kteří uspokojovali své egoistické potřeby a neschopní uloupené finance jakkoliv zůročit. Tyto kreatury lidské společnosti romantizovala pozdější generace spisovatelů, v novinách, románech, filmech a v neposlední řadě i počítačových her viz. Red Death redemption 2 a přisuzovali jim svobodomyslné vlastnosti bojovníků proti postupujícímu pokroku a civilizaci s jánošíkovskými myšlenkami. Omyl těch kteří si divoký západ idealizuji a romantizují, v krajině kdy člověk narazil v pustině na osobu a mohl si být jist že ho oloupí a zabije. Butch a Kid jsou jasným příkladem romantizující skutečnost, bodejť Paul Newman s Robertem Redfordem by udělali hrdinu i z Hitlera a Himlera, skvělý scénář, herci i kamera, dabing v druhé verzi se starším Munzarem už nebyl tak skvělý jako první verze kde ho daroval také Luděk Munzar ale byl mladší a k Newmanovi se lépe hodil věkem. ()

milos.bradik

Výborný film. Skvělá titulní dvojice herců a výborná hudba. Nemám rád filmy, které fandí darebákům, ale tito dva jsou takoví sympaťáci, že jim musí fandit každý. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)